.: Na imieniny do: Fernandy, Jana i Rajmundy .: Gości online: 2
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Wolica - news - 2012
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W WOLICY    News     O nas     Kulinaria     Galeria 

REGULAMIN ŚWIETLICY

 Warsztaty Street Art
Dnia 8.12.2012 r. w świetlicy NOK w Wolicy odbyły się warsztaty Street Art, które prowadził Dominik Kowalczyk. W zajęciach wzięło udział 10 osób w wieku 10-17 lat. Po części teoretycznej w czasie, której dzieci i młodzież zapoznały się z powstawaniem "sztuki ulicy" tj. graffiti, wlepki, rzeźby z popcornu, wszyscy przygotowali swoje projekty i z pomocą instruktora przystąpili do ich realizacji. Serdecznie dziękujemy Dominikowi za możliwość zapoznania się z tym ciekawym rodzajem sztuki.
 Spotkanie z Dorotą Suwalską
30 listopada 2012 r. w świetlicy NOK w Wolicy odbył się literacko-plastyczny wieczór z panią Dorotą Suwalską - pisarką, animatorką kultury, instruktorką NOK-u, ilustratorką, autorką książek dla dzieci i młodzieży (m.in. ”Ratunku, marzenia!”, „Bruno i siostry”, „Bajkoterapia”, „Bezpieczna bajka”...). Podczas spotkania pani Dorota w ciekawy i przystępny sposób opowiedziała o swojej pracy, zaprezentowała swoje książki i zaprosiła do zabawy w układanie wesołych obrazków z „łez” (łzy były wycięte z kartonu, dzieci przyczepiały je do flanelowej tablicy tworząc własne kompozycje).
Szczególne zainteresowanie zarówno wśród dzieci jak i rodziców wzbudził pokaz kalkografii (tworzenie grafik za pomocą kalki i żelazka).
Podczas spotkania mogliśmy również podziwiać prace wykonane podczas wakacyjnych warsztatów plastycznych w Młochowie zorganizowanych przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w ramach akcji ,Lato na wsi' i prowadzonych przez panią Dorotę.
Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu na wiersz o świetlicy. Czytane przez autorów teksty opowiadały o działalności świetlicy i pracujących w niej instruktorach. Były bardzo ciekawe i ogromnie mnie wzruszyły.
Autorzy otrzymali zakładki do książek z autografem pani Doroty. Uzgodniłyśmy, że wiersze opublikowane zostaną w zakładce Klubu Literackiego NOK „Wielokropek”.
Umówiłyśmy się również, że podobne warsztaty jeszcze powtórzymy. Wieczór plastyczno-literacki z panią Dorotą Suwalską był ciekawym doświadczeniem i, mam nadzieję, mobilizacją do częstszego sięgania po książkę. Udział w imprezie wzięło ok. 25 osób. Uczestnicy mówili, że impreza się podobała i że chętnie sami spróbują przygotować prace plastyczne za pomocą kalki i żelazka, oczywiście pod opieką dorosłych.

Wiersze przygotowane na konkurs o świetlicy w Wolicy do pobrania TUTAJ.
Warsztaty Street Art
Warsztaty Street Art

8 grudnia 2012 r., godz. 17.00

zapraszamy do świetlicy NOK w Wolicy

na zajęcia STREET ART
prowadzone przez Dominika Kowalczyka
(liczba miejsc ograniczona, zapisy w świetlicy)

Serdecznie zapraszamy!!!


 LOK w Wolicy!
17-tego listopada 2012 r. koło LOK w Wolicy zorganizowało przy w świetlicy NOK w Wolicy zawody strzeleckie o Puchar firmy Green Car Dariusza Jóźwiaka. W różnych kategoriach wiekowych do boju ruszyły drużyny z Rozalina i Wolicy oraz chętni mieszkańcy i młodzież z Wolicy. Zawody odbywały się pod czujnym okiem prezesa Gminnego Zarządu LOK w Nadarzynie Pana Franciszka Antonika. Rozgrywki były doskonałą okazją do integracji zawodników, młodzieży i mieszkańców Wolicy, Urzutu, Rozalina oraz do wspomnień związanych z 94 rocznicą odzyskania przez naród polski niepodległości. Pan Franciszek Antonik nakreślił rys historyczny tamtych wydarzeń, podzielił się z nami swoją wiedzą oraz podał tytuły książek nawiązujących do tej części historii naszego kraju.
Wyniki zawodów:
- w kategorii kobiet: 1 - Bajerska Ewelina koło LOK Rozalin, 2 - Godlewska Katarzyna koło LOK Wolica, 3 - Tolak Anna koło LOK Wolica;
- w kategorii mężczyzn: 1 - Tolak Krzysztof koło LOK Wolica, 2 - Jakubiak Włodzimierz koło LOK Wolica, 3 - Świercz Adam koło LOK Rozalin;
- w kategorii juniorzy: 1 - Białek Krzysztof, 2 - Jakubiak Maciej, 3 - Rafał Dubielecki Wolica świetlica.
Serdecznie dziękujemy Panu Franciszkowi Antonikowi za opiekę podczas zawodów i prelekcję o ważnych dla Polski wydarzeniach, Panu Dariuszowi Jóźwiak za ufundowanie pucharów, medali oraz poczęstunku, Pani Kamilii Michalskiej - dyrektorce NOK za zakupienie artykułów na poczęstunek dla dzieci i młodzieży ze świetlicy, wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w rozgrywkach, Panu Stanisławowi Żukowskiemu - sołtysowi i mieszkańcom za przybycie i wspieranie swoich faworytów. W miłej i przyjacielskiej atmosferze spędziliśmy wspólnie czas.
 Co wspólnego ma Wolica z Ugandą?
W ostatni weekend listopada w świetlicy NOK w Wolicy odbyły się warsztaty „Oblicza Ugandy czyli, co mnie łączy z ludźmi żyjącymi w innym zakątku świata”. Zajęcia prowadzone przez Julię Biczysko i Agatę Pietrzyk spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i dorosłych ale to chyba nie dziwi, w nietypową podróż do afrykańskiego kraju wybrałoby się wielu z nas. Żądni wiedzy o Ugandzie o mieszkających tam ludziach, ich pasjach, dniu powszednim przysłuchiwaliśmy się pasjonującym opowieściom, oglądaliśmy fotografie, uczyliśmy się obsługiwać różne typy aparatów fotograficznych, świetnie bawiliśmy się wykonując rozmaite zadania, które krok po kroku przybliżały nas do tego dalekiego kraju. W najbliższym otoczeniu szukaliśmy podobieństw pomiędzy naszym życiem a życiem Ugandyjczyków. Okazało się, że mamy wiele cech wspólnych! To byłą naprawdę fascynująca podróż z wieloma uśmiechami na buziach, a oto, co mówią sami uczestnicy warsztatów:
- poznałyśmy życie Aleksa i innych mieszkańców Ugandy, wiemy co jedzą, w jaki sposób podróżują, gdzie się uczą, pracują;
- podobały mi się te warsztaty, mogłam wziąć udział w czymś innym, nowym, czego jeszcze nie robiłam.
Warsztaty prowadzone w sposób bardzo ciekawy i przystępny to klucz do sukcesu tego spotkania, kiedy uczestnicy czują ponadto niedosyt, nie pozostaje nic innego jak tylko spotkać się ponownie. Współpraca z Agatą i Julią na pewno będzie miała ciąg dalszy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania. Dostępne po kliknięciu TUTAJ.
 Wieczór z Dorotą Suwalską
Świetlica NOK w Wolicy

zaprasza

30 listopada 2012 r. o godzinie 18.30

na literacko - plastyczny
wieczór z Dorotą Suwalską

W programie:
- rozstrzygnięcie konkursu na wiersz o Świetlicy;
- wystawa prac, które powstały podczas wakacyjnych warsztatów plastycznych w Młochowie zorganizowanych przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w ramach akcji „Lato na wsi”;
- spotkanie z Dorotą Suwalską – pisarką, instruktorką Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, autorką książek dla dzieci i młodzieży oraz ilustracji tworzonych za pomocą kalki i żelazka.

Serdecznie zapraszamy!!!
Wstęp wolny!!!


 Oblicza Ugandy
Świetlica NOK w Wolicy
zaprasza na relację z podróży zrealizowanej w ramach projektu Stowarzyszenia Katedra Kultury i warsztaty dla dzieci i młodzieży

Oblicza Ugandy,
czyli co mnie łączy z ludźmi żyjącymi w innym zakątku świata

23-24-25 listopada 2012 r.
piątek 18.30 – 20.00,
sobota 12.00 – 17.00,
niedziela – akcja w przestrzeni publicznej

Więcej informacji oraz program warsztatów do pobrania TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!!!


 Zawody strzeleckie
Dnia 17.11.2012 r. o godz. 13.00 odbędą się zawody strzeleckie o Puchar firmy Gren Car Dariusza Jóżwiaka w świetlicy NOK w Wolicy w różnych kategoriach wiekowych: juniorzy, dorośli, mężczyżni i kobiety. Opiekunem jest LOK Nadarzyn w osobie p. Franciszka Antoniuka. Udział bierze koło LOK Urzut, Wolica i świetlica NOK w Wolicy oraz sołtys i rada sołecka Wolicy.

"Ziemniak, nie tylko warzywo"
19 października br. w świetlicy NOK w Młochowie odbyła się impreza, w czasie której wszystkie prowadzone działania związane były z ziemniakiem, rośliną z którą Młochów jest "związany" od wczesnych lat 50. XX wieku, a która "przywędrowała" do Europy z Andów w II połowie XVI wieku i bez której nie wyobrażamy sobie dzisiejszej kuchni. Słowo wstępu należało do dr hab. Renaty Lebeckiej, pracownika naukowego IHAR PIB filia w Młochowie, która przygotowała interesującą prezentację multimedialną pt: "Wokół ziemniaka". Kącik osobliwości ziemniaczanych zawdzięczamy pani prof. Mirosławie Chrzanowskiej.
Dużo emocji wzbudziło rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego "Ziemniaczane impresje". Wszystkich przygotowanych na spotkanie potraw można było skosztować, co spotkało się z dużym zainteresowaniem przybyłych gości. Obserwując zadowolone miny degustujących wydaje się, że wszystkim pączki, faworki, krokiety, łódki Kolumba, faszerowane ziemniaki i sałatka bardzo smakowały. Równie emocjonującym punktem imprezy były przygotowane przez Marzenę Latoszek i Agatę Sierputowską z GODM Tęcza, filia Młochów warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy pod wspólnym tytułem: "Potyczki nie tylko rodzinne". Był to doskonały moment dla każdego, kto miał potrzebę wykazania się ekwilibrystycznymi zdolnościami bądź twórczym zacięciem. Jak Państwo widzicie, to piątkowe popołudnie warto było spędzić w świetlicy NOK w Młochowie. Zapraszamy ponownie.

Organizatorzy: Nadarzyński Ośrodek Kultury i GODM "Tęcza" Pożegnanie lata - wakacji 2012
Dnia 01.09.2012 r. odbył się Piknik “Pożegnanie lata”, zorganizowany przez sołtysa, Radę Sołecką Wolicy i NOK. W programie było wiele atrakcji: wystawa rękodzieła, dmuchana zjeżdżalnia, pokazy akrobatyczne, zawody strzeleckie, szachy, turniej tenisa stołowego o Puchar Sołtysa i Rady Sołeckiej (I miejsce – Jakub Tomaszewski, II – Maciej Jakubiak, III Sebastian Krawczyk) i wiele innych.
Na spotkanie przybyła delegacja z Ukrainy oraz przedstawiciele Urzędu Gminy. Wieczorem wystąpił zespół TOP ONE, odbyło się wspólne grillowanie. Impreza trwała do 23:30, wszyscy świetnie się bawiliśmy.
 Zawody strzeleckie LOK
22 września 2012 r. koło LOK, działające przy świetlicy NOK w Wolicy zorganizowało zawody strzeleckie o Puchar Firmy Green Car Wolica, w których udział wzięły drużyny z Urzuta i Wolicy. Zawody obyły się pod czujnym okiem prezesa gminnego zarządu LOK pana Franciszka Antonika. Mimo chłodu wszystkim dopisywał humor. Okazało się, że rozgrywki stały się okazją do świetnej zabawy, ale także do wspomnień - w związku z 73 rocznicą agresji ZSRR na Polskę (17.09.1939 r.), pan Franciszek przybliżył rys historyczny tamtejszych wydarzeń, co wywołało burzliwą dyskusję wśród zebranych. Ustaliliśmy, że będziemy powtarzać takie spotkania, najchętniej w liczniejszym gronie.

Serdecznie dziękujemy:
- Panu Franciszkowi Antonikowi ze okazaną pomoc i opiekę nad zawodami
- Panu Dariuszowi Jóźwiakowi za ufundowanie nagród w zawodach oraz poczęstunku
- wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w rozgrywkach oraz wszystkim przybyłym mieszkańcom i gościom.

Wyniki zawodów:

w kategorii kobiet
I miejsce - Barbara Skrobisz
II miejsce - Anna Tolak
III miejsce - Klaudia Rowińska

w kategorii mężczyzn
I miejsce - Włodzimierz Jakubiak (LOK Wolica)
II miejsce - Adam Świercz (LOK Urzut)
III miejsce - Krzysztof Tolak (LOK Wolica)

Puchary otrzymali:
I miejsce - LOK w Wolicy
II miejsce - LOK w Urzucie
III miejsce - Świetlica NOK w Wolicy
 Spotkanie opłatkowe
W czwartek 06.01.2012 r. odbyło się ósme spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Nadarzyn, dyr. NOK, Rada Sołecka wsi Wolica oraz proboszcz parafii Pęcice. Organizatorami tego spotkania byli: Sołtys, Rada Sołecka oraz ś?wietlica Nok w Wolicy. Dzieci i młodzież wystąpiły w Jasełkach. Wszystkie dzieci otrzymały paczki ufundowane przez firmę Mercedes oraz kosze słodyczy od p. Agnieszki Ku?mińskiej i p. Danuty Wacławiak. Jubileusz 90-lecia obchodziły trzy mieszkanki Wolicy: p. Stanisława Dubielecka, p. Maria Cimińska, p. Zofia Chruściak.
 Dzień Dziecka w Wolicy
9 czerwca 2012 roku w Świetlicy odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, zorganizowany przez sołtysa Stanisława Żukowskiego i Radę Sołecką Wolicy oraz Nadarzyński Ośrodek Kultury. Wzięło w nim udział około 75 osób! Wystąpił zespół taneczny Fleks prowadzony przez Angelikę Sierpińską, było wspólne grillowanie, odbyły się konkursy i zawody sportowe m.in.: wyścigi w workach, przeciąganie liny, rzut do celu, przygotowane przez młodzież.
Rodzice wspólnie ze swymi pociechami świetnie bawili się chustą Klanzy. Był to dzień pełen zabawy, radości, śmiechu, sprzyjająca integracji mieszkańców. Imprezę zakończyło wręczenie upominków - maskotki, piłeczki, lizaki, cukierki. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w liczniejszym gronie.
 Spotkanie z Olgą Ślepowrońską
13 kwietnia w piątek o godz. 18.30 w naszej świelicy odbyło się spotkanie z Olgą Ślepowrońską dotyczące podróży pani Olgi do Kurdystanu. Udział w nim wzięło około 40 osób - dzieci z rodzicami i młodzież, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści i chętnie brali udział w zabawach prowadzonych przez naszego gościa na placu przedszkolnym. Chodź w małym stopniu mogliśmy poznać życie, zwyczaje i obyczaje społeczności zamieszkującej Kurdystan. W podziękowaniu za spotkanie młodzież wręczyła kwiaty.
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2