.: Na imieniny do: Mascelego, Walerii i Włodzimierza .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Urzut - news - 2011
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W URZUCIE


News     O nas     Galeria

REGULAMIN ŚWIETLICY

 Wigilia 2011
Tradycyjnie już, początek roku w Urzucie rozpoczęliśmy spotkaniem opłatkowym zorganizowanym przez Sołtysa, Radę Sołecką i NOK. Tak jak w roku ubiegłym odbyło się ono 5 stycznia 2012 r. Uroczystość przygotowały mieszkanki Urzuta i instruktorka świetlicy. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości - ksiądz z parafii w Kostowcu, Władze Gminy, z wójtem, panem Januszem Grzybem na czele, wicestarosta powiatu pruszkowskiego pani Agnieszka Kuźmińska. Było także spore grono mieszkańców. Dzieci otrzymały paczki ufundowane przez Radę Sołecką. Spotkaniu towarzyszyła domowa atmosfera, wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. Od kilku lat spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. W tym roku było nas około 70 osób!!! Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.
 Zawody strzeleckie "O Puchar Sołtysa Urzuta"
W piątek 10 czerwca Sołtys, Rada Sołecka i świetlica w Urzucie zorganizowali zawody strzeleckie "O Puchar Sołtysa Urzuta". W pojedynku wzięły udział Rady Sołeckie: Urzuta, Rozalina i Młochowa oraz młodzież należąca do koła LOK Urzut. Najlepszymi strzelcami okazali się członkowie Rady Sołeckiej Rozalina. Pieczę nad przebiegiem zawodów sprawował Pan Franciszek Antonik, użyczył nam też potrzebnego sprzętu, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Po części oficjalnej odbyło się ognisko. Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez świetlicę i władze sołectwa... ale sądząc po frekwencji i atmosferze na pewno nie ostatnia.

 9 kwietnia 2011 Akcja „Sprzątanie Urzuta”
9 kwietnia nasza świetlica wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizowała akcję sprzątania terenów sołectwa Urzut-Kostowiec. Nawet okropna pogoda nie była w stanie przestraszyć mieszkańców chętnych do pomocy. Przyszli nie tylko dorośli, ale również kilkoro dzieci. Podzieleni na trzy grupy wyruszyliśmy sprzątać zanieczyszczone lasy, rowy i tereny przydrożne.
Uzbieraliśmy cały kontener śmieci i to nie tylko papierków czy butelek... okazało się, że ludzie potrafią wyrzucać do lasów również ubrania, stare, niepotrzebnie sprzęty i wiele innych dziwnych rzeczy, których miejsce jest w koszach na śmieci. Po zakończeniu akcji planowane było ognisko, jednak pogoda na to nie pozwoliła. Odbył się poczęstunek w świetlicy, a dzieci otrzymały w nagrodę słodycze.
 21 marca 2011 Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca, wyjątkowo w poniedziałek spotkaliśmy się, aby pożegnać złą zimę i przywitać wiosnę. Spędziliśmy miły wieczór przy ognisku, piekąc kiełbaski i... paląc w nim Marzannę, którą kilka dni wcześniej przygotowała młodzież.
5 marca 2011 Ostatki w świetlicy
5 marca 2011 r. w świetlicy odbyła się zabawa ostatkowa dla mieszkańców Urzuta. Wzięło w niej udział 50 osób. Była to już druga tego typu impreza w naszej świetlicy i myślę, że równie udana co poprzednia. Świetna zabawa trwała aż do białego rana.
 Opłatek w świetlicy
5 stycznia 2011 r. w świetlicy NOK w Urzucie odbyło się tradycyjne, organizowane przez Sołtysa i Radę Sołecką, spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Urzuta i Kostowca. Uroczystość, wspólnie z piszącą te słowa, przygotowały mieszkanki Urzuta. Tego dnia gościliśmy w naszej świetlicy znamienitych gości - proboszcza parafii Kostowiec, Władze Gminy, z wójtem, panem Januszem Grzybem na czele, wicestarostę powiatu pruszkowskiego panią Agnieszkę Kuźmińską i licznie przybyłych mieszkańców. Było także spore grono dzieci, które otrzymały paczki ufundowane przez Radę sołecką i panią Danutę Wacławiak - Przewodniczącą Rady Gminy Nadarzyn. Wraz z instruktorką NOK w Młochowie panią Marzeną Latoszek i muzykami Pańswem Kasią i Adamem Kuczewskimi przybyły do nas także dzieci ze świetlicy w Młochowie, które śpiewały dla nas kolędy. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2