.: Na imieniny do: Izy, Rajmunda i Seweryna .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Młochów - news - 2010
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W MŁOCHOWIE

News | O nas | Galeria | Przepisy
Przyjaciel świetlicy | Ludzie zwykli i niezwykli

REGULAMIN ŚWIETLICY

 Spotkanie mikołajkowe
W dniu 18 grudnia 2010 roku odbyło się spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych sponsorowane przez Firmę DB Schenker. Dzieci brały udział w fantastycznych zabawach, malowały laurki dla Mikołaja i ozdabiały pierniki świeżo upieczone przez Panią Kasię Głuszczyk. Pracownicy Firmy DB Schenker upiekli ciasta i zrobili poczęstunek dla dzieci. Przybył Mikołaj z Reniferem i mnóstwem prezentów. Dzieci były bardzo, bardzo zadowolone.
 „Dawno, dawno temu w Młochowie i okolicy”
Dnia 11 grudnia 2010 r. odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Ludzie zwykli i niezwykli” pt. „Dawno, dawno temu w Młochowie i okolicy”. Naszym gościem była Pani Profesor Mirosława Chrzanowska. Od wielu lat Pani Profesor zbiera cenne informacje na temat historii Młochowa, która sięga zamierzchłych czasów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Prezentacja ze spotkania do ściągnięcia po kliknięciu TUTAJ.
UWAGA!!! Prezentacja zajmuje 227 MB. Proszę o cierpliwość przy pobieraniu.
 Warsztaty cyrkowe
4 grudnia 2010 r. w świetlicy odbyło się spotkanie ze Stefanem Bobrowskim – pedagogiem cyrku. Spotkanie miało dwie części – teoretyczną, połączoną z prezentacją multimedialną, dla instruktorów a dotyczącą pracy z dziećmi metodą pedagogiki zabawy i część praktyczną, (głównie dla dzieci, ale instruktorzy też mogli wykazać się zręcznością i samozaparciem), w której poznawaliśmy różne „instrumenty” służące do cyrkowej ekwilibrystyki. Pan Stefan przywiózł ze sobą: monocykle, piłki do żonglowania, diabolo, chusty, maczugi do żonglerki, talerze i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów. Dzieciaki były zauroczone, dwóch chłopców tak zawzięło się, że w czasie tych krótkich warsztatów nauczyli się jeździć na monocyklu, co naprawdę jest niezwykle trudne. Inne dzieci świetnie radziły sobie w żonglerce, każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie. Dyrektor NOK obiecała nam, że w przyszłym roku, w świetlicy będą prowadzone, cyklicznie, warsztaty cyrkowe, a grudniowe spotkanie było niejako wstępem do nich.
 Bal Andrzejkowy
27 listopada 2010 r. w świetlicy odbył się Bal Andrzejkowy dla dzieci. Były wróżki i księżniczki, czarodzieje i książęta. Mnóstwo konkursów i wróżb, między innymi lanie wosku i skakanie na piłkach. Bal prowadziła królowa, pani dyrektor GODM „Tęcza”, Krystyna Masłowska we współpracy z Księżną Sylwią Oprządek – wychowawcą GODM „Tęcza”. Panowała wystrzałowa atmosfera. Dzieciaki bawiły się fantastycznie i chętnie brały udział w konkursach i zabawach.

 „Ludzie zwykli i niezwykli”
6 listopada 2010 r. świetlica wraz z młochowską filią gminnej Biblioteki zainaugurowała cykl spotkań pt. „Ludzie zwykli i niezwykli”. Pierwszym honorowym gościem była Dorota Suwalska – pisarka, animatorka kultury (instruktorka NOK), ilustratorka, dziennikarka, autorka scenariuszy (w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w Pierwszym Polsko - Włoskim Konkursie na Scenariusz Filmu dla Młodego Widza za scenariusz serialu pt. „Zuźka i chłopaki”). Wspaniała ciepła osoba, mieszkanka Gminy Nadarzyn. Pani Dorota przeprowadziła fantastyczne warsztaty, które wciągnęły dzieci do zabawy. Na spotkaniu wręczyła także nagrody w konkursie plastycznym „Ulubiona postać literacka”, które ufundowała Gminna Biblioteka. Spotkanie było bardzo ciekawe, tak więc goście wyszli zadowoleni.
 Zawody strzeleckie
24 października b.r. odbyły się zawody strzeleckie „O Puchar Wójta Gminy Nadarzyn”. W pojedynkach zdobyliśmy II miejsce i w klasyfikacji generalnej drużynowo również II miejsce. Zawdzięczamy to zawodnikom z LOK Młochów: Beacie Ponikiewskiej, Kamilowi Skrzydlewskiemu, Michałowi Frączakowi, Filipowi Frączakowi i Sebastianowi Walczakowi.
Bardzo dziękuję za poświęcenie wolnego czasu i przysporzenia nam powodów do dumy.
Marzena Latoszek – instruktor świetlicy.
 Walka z brudem i… stereotypem
To, że młodzież dewastuje mienie publiczne jest wiedzą powszechnie znaną. Nam – „przyzwoitym, praworządnym i nieomylnym” dorosłym nie przyjdzie do głowy, że może być inaczej. A jednak! W pierwszy weekend października Beata Ponikiewska, Bartosz Tomaszewski, Ania Wypyszewska, Sebastian Jagodziński, Adrian Jagodziński, Filip Frączak i Ania Latoszek z własnej inicjatywy, pod czułym i czujnym okiem nieocenionej instruktorki świetlicy Marzeny Latoszek podjęli akcję remontowania przystanków autobusowych. Młodzi ludzie zrobili to świetnie, błyskawicznie, przy okazji mając dużo zabawy. Zasłużyli na podziw i szacunek. Używając dumnych słów, można by powiedzieć, że tak tworzy się społeczeństwo obywatelskie w mikroskali.
Tak, więc drodzy dorośli zrewidujcie swoje opinie o młodzieży i nie uogólniajcie, nie używajcie w negatywnym znaczeniu kwantyfikatorów – zawsze, każdy i wszyscy, bo po prostu… nie zawsze macie rację! A swoją drogą ciekawe, czy dorośli zdobyliby się na odwagę i taki wysiłek - chciałabym to zobaczyć.
Wielkie podziękowania!
Kamila Michalska, dyr. NOK
 Święto ziemniaka 2010
25 września 2010 r. w świetlicy NOK w Młochowie odbyło się „Święto Ziemniaka” przy współpracy i udziale Pani Profesor Mirosławy Chrzanowskiej. Dzieci i młodzież ze świetlicy przygotowali się do tej uroczystości bardzo sumiennie. W programie był wykład Pani Profesor, młodzież czytała wiersze o ziemniaku, można było także obejrzeć wystawę poświęconą temu warzywu ze zbiorów Pani Profesor. Po części oficjalnej każdy mógł skosztować potraw z ziemniaka i nie tylko. Była kiszka ziemniaczana, frytki, ale również… sernik(!) z ziemniaków i pączki ziemniaczane. Nie zabrakło kawy, herbaty, chleba, smalcu i ogórków kiszonych. Atmosfera była wręcz domowa, przybyło prawie 25 osób dorosłych i kilkoro dzieci. Dzieci malowały obrazki i podjadały smakołyki a dorośli dyskutowali, śmiali się i rozkoszowali swe podniebienia daniami serwowanymi przez młodzież.
 Piknik Rodzinny
10 lipca 2010 r. Firma Schenker wraz ze świetlicą Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Młochowie zorganizowała w Parku w Młochowie „Piknik Rodzinny”. Dzieci i rodzice mieli wiele atrakcji i konkursów. Można było nauczyć się chodzić na szczudłach, pograć w krykieta, albo postrzelać z łuku. Był poczęstunek „na słodko” i „na gorąco” (hot dogi). Dzieciakom i ich rodzicom uśmiechy nie schodziły z pomalowanych twarzy. Każde dziecko otrzymało od Firmy prezent. Zabawa trwała cztery godziny.

Podczas pikniku zaznaczyliśmy również fakt zbliżającego się 600-lecia „Bitwy pod Grunwaldem”. Pan Franciszek Antonik wraz z kołem LOK - NOK zorganizował zawody strzeleckie w kategorii juniorów i juniorek. Pamiątkowe statuetki - witraż przedstawiający dwa miecze, zdobyli przedstawiciele młodzieży świetlicowej - utalentowani: Lucyna Jagodzińska i Bartosz Tomaszewski.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom Firmy Schenker za wspaniałą imprezę!
Również ogromne podziękowania składamy na ręce Ks. Proboszcza Józefa Ślusarczyka i Pana Roberta Goduli za pomoc w organizacji pikniku.
Panu Franciszkowi Antonikowi dziękujemy za zorganizowanie wspaniałych i bezpiecznych zawodów strzeleckich.
Dziękujemy również młodzieży a przede wszystkim Mirkowi Życie za ogromny wysiłek fizyczny!
 Klub Zielonych Przyjaciół Młochowa
Klub Zielonych Przyjaciół Młochowa podjął się kolejnej akcji. W dniu 2 lipca 2010 roku postanowiliśmy w porozumieniu z Prezesem Koła Wędkarskiego Panem Janem Jarzyńskim i Opiekunem Parku Panem Robertem Godulą oczyścić staw w Parku w Młochowie. Młodzież i dzieci z poświęceniem wyciągała śmieci i konary. Czerpakami zbieraliśmy również liście i inne nieciekawe odpadki, które dostały się do stawu w „niewiadomy” sposób. Zebraliśmy około 15 worków śmieci. Akcję zakończyliśmy grillem i słodkościami. Znów udane popołudnie i satysfakcja.
 Klub Zielonych Przyjaciół Młochowa
W dniu 21 czerwca 2010 członkowie Klubu Zielonych Przyjaciół Młochowa pod patronatem Firmy Schenker uczestniczyli w pierwszej akcji. Nasze zadanie polegało na sprzątnięciu zabytkowej Alei Lipowej. Uczestnikami przedsięwzięcia byli członkowie Klubu i pracownicy Firmy Schenker. Całą akcją dowodziła Pani Małgorzata Glińska i to ona zaopatrzyła nas w worki i rękawiczki. Po dość ciężkiej, ale udanej pracy pojechaliśmy do Leśniczówki, gdzie Pani Małgorzata i jej współtowarzysze zorganizowali dla nas ognisko. Klub Zielonych Przyjaciół Młochowa podjął się kolejnej akcji. W dniu 2 lipca 2010 roku postanowiliśmy w porozumieniu z Prezesem Koła Wędkarskiego Panem Janem Jarzyńskim i Opiekunem Parku Panem Robertem Godulą oczyścić staw w Parku w Młochowie. Młodzież i dzieci z poświęceniem wyciągała śmieci i konary. Czerpakami zbieraliśmy również liście i inne nieciekawe odpadki, które dostały się do stawu w wzdłuż Alei, satysfakcja oraz poczucie pożytecznie i miło spędzonego popołudnia.
 Nasze osiągnięcia w zawodach strzeleckich
6 czerwca 2010 roku w Nadarzynie na Stadionie odbyły się zawody strzeleckie o „Puchar Prezesa ZG LOK w Nadarzynie”. Drużyna NOK Młochów w składzie: Paweł Kowalski, Kamil Skrzydlewski, Bartosz Tomaszewski, Marcin Gugała, Filip Frączak, oraz instruktor świetlicy Marzena Latoszek zdobyła puchar.
Pracowaliśmy usilnie całe pół roku i nareszcie się udało! Zdobyliśmy pierwsze miejsce.
 Nasze osiągnięcia w zawodach strzeleckich
W dniu 15 i 16 maja 2010 r. na stadionie w Nadarzynie odbyły się zawody strzeleckie. 15 maja Lok zorganizował zawody powiatowe „Sport – Bezpieczeństwo – Obronność”. Nasze młodzieżowe koło LOK „NOK Młochów” w składzie Bartosz Tomaszewski, Piotr Wierzbicki, Kamil Skrzydlewski, Michał Frączak również wykazało się swoimi umiejętnościami na tych zawodach. Zdobyliśmy trzecie miejsce w pojedynkach o „Puchar Komendanta Powiatowego Policji”. Natomiast Piotr Wierzbicki zdobył złoty medal w strzelaniu z karabinka sportowego, a Marzena Latoszek zdobyła srebrny medal w strzelaniu z karabinku sportowego.
16 maja 2010 roku odbyły się zawody rodzinne i zaległe zawody o „Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Nadarzyn”. W tych zawodach NOK Młochów także wystawił swój zespół: Piotr Wierzbicki, Filip Frączak i Marzena Latoszek. Zdobyliśmy drugie miejsce w pojedynkach o „Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Nadarzyn” oraz czwarte miejsce w zawodach rodzinnych.
Piotr Wierzbicki zdobył drugie miejsce w strzelaniu z pistoletu w kategorii mężczyzn z wynikiem 46 punktów, a Marzena Latoszek pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu w kategorii kobiet z wynikiem 44 punktów.
 Turniej Przyjaciół w tenisie stołowym i piłkarzykach
W dniu 20 marca 2010 roku odbył się, zorganizowany przez młodzież, Turniej Przyjaciół w tenisie stołowym i piłkarzykach. Partnerem w rozgrywkach była firma DB Schenker. Turniej miał na celu kontynuowanie dobrej współpracy i integracji z Firmą, która w grudniu 2009 roku sponsorowała mały remont świetlicy oraz zorganizowała dla dzieci fantastyczną wycieczkę do Bałtowa a także zakupiła do świetlicy materiały plastyczne. Na tę imprezę młodzież upiekła ciasta wykonała stroiki wielkanocne, które podarowała przedstawicielkom firmy Schenker. Turniej w piłkarzyki rozgrywano o puchar Dyrektora NOK. Zwyciężyli: Kamil Skrzydlewski i Sebastian Szczepański. W rozgrywkach tenisa stołowego (nagrodami były paletki do tenisa) I miejsce zajął również Kamil Skrzydlewski, II miejsce Marcin Gugała a III miejsce zajęła Luiza Frączak. Przy okazji Turnieju zorganizowaliśmy oficjalne otwarcie Klubu Zielonych Przyjaciół Młochowa. Zapisało się do niego 31 osób, na liście są osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Oczywiście lista jest otwarta i każdy, kto pragnie, może wstąpić do naszego Klubu. Opiekunem z ramienia Firmy Schenker są Panie; Małgorzata Glińska, Aneta Szturomska i Ewelina Szwed.
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2