.: Na imieniny do: Izy, Rajmunda i Seweryna .: Gości online: 2
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Młochów - news - 2012
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W MŁOCHOWIE

News | O nas | Galeria | Przepisy
Przyjaciel świetlicy | Ludzie zwykli i niezwykli

REGULAMIN ŚWIETLICY

Warsztaty Street Art
Warsztaty Street Art

06 - 07 grudnia 2012 r., godz. 17.00

zapraszamy do świetlicy NOK w Młochowie

na zajęcia STREET ART
prowadzone przez Dominika Kowalczyka
(liczba miejsc ograniczona, zapisy w świetlicy)

Serdecznie zapraszamy!!!


Finał Akcji „Lato na Wsi” w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

23 listopada grupka najaktywniejszych uczestników młochowskich warsztatów plastycznych „Lato na wsi” wraz z rodzicami wzięła udział w uroczystości podsumowania akcji. Finał odbył się w siedzibie MCKiS w Warszawie. Dwoje uczestników - Grzegorz Dąbrowski (laureat I nagrody) oraz Natalia Majek (wyróżnienie) - odebrało atrakcyjne nagrody z rąk Zastępcy Dyrektora ds. merytorycznych pani Izabeli Bednarczyk oraz koordynującej projekt Pauliny Czajor.

"Lato na wsi" to projekt Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki przygotowany dla dzieci i młodzieży z mazowieckich wsi i miasteczek. W ramach akcji od dziesięciu lat organizowane są warsztaty plastyczne. W tym roku zajęcia odbywały się między innymi w Świetlicy NOK w Młochowie. Współorganizatorem młochowskich warsztatów był Nadarzyński Ośrodek Kultury. W sumie, w tegorocznej akcji wzięły udział dzieci z 11 mazowieckich miejscowości. Poziom wyselekcjonowanych na konkurs prac był bardzo wysoki, o czym mogliśmy się osobiście przekonać podczas zorganizowanej w ramach Finału wystawy. Tym większe gratulacje dla naszych laureatów.

Uczestnicy uroczystości mieli również okazję obejrzeć jubileuszowy występ Teatru Ruchu Osób Niepełnosprawnych "Balonik". Wzięli też udział w poczęstunku przygotowanym przez organizatorów. Laureaci, a zwłaszcza zdobywca pierwszej nagrody Grześ Dąbrowski odpowiadali na wiele pytań zadawanych podczas kuluarowych rozmów.

Nadarzyński Ośrodek Kultury dziękuje Wójtowi Gminy Nadarzyn, Panu Januszowi Grzybowi za nieodpłatne użyczenie busa, którym dzieci pojechały na uroczystość.

Zdjęcia z finału       


Warsztaty Street Art
W Świetlicy NOK w Młochowie w dniach 15 - 16 listopada br. odbyły się warsztaty Street Art, które prowadził Dominik Kowalczyk. W zajęciach uczestniczyło 8 osób w wieku 9 - 14 lat. Po części teoretycznej w czasie której młodzież poznawała genezę „sztuki ulicy” tj. graffiti, wlepki, rzeźby z popcornu wszyscy przygotowali autorskie projekty i z pomocą instruktora przystąpili do realizacji jednego z nich. Młodzież pracowała z tak dużym zaangażowaniem, że czas przeznaczony na zajęcia okazał się niewystarczający i wszyscy spotkali się jeszcze raz następnego dnia. Dominik Kowalczyk bardzo zaimponował młodzieży swoim hobby dlatego w dniach 6 - 7 grudnia br. w świetlicy NOK w Młochowie pasjonaci Street Art. spotkają się ponownie.
Bardzo dziękujemy Dominikowi za zaangażowanie i pasję, która sprawia, że spotkania ze sztuką są wyjątkowe.
Warsztaty Street Art
Warsztaty Street Art

15 listopada 2012 r., godz. 18.00

serdecznie zapraszamy do świetlicy NOK w Młochowie

na zajęcia STREET ART
prowadzone przez Dominika Kowalczyka
(liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy w świetlicy)

Serdecznie zapraszamy!!!


"Ziemniak, nie tylko warzywo"
19 października br. w świetlicy NOK w Młochowie odbyła się impreza, w czasie której wszystkie prowadzone działania związane były z ziemniakiem, rośliną z którą Młochów jest "związany" od wczesnych lat 50. XX wieku, a która "przywędrowała" do Europy z Andów w II połowie XVI wieku i bez której nie wyobrażamy sobie dzisiejszej kuchni. Słowo wstępu należało do dr hab. Renaty Lebeckiej, pracownika naukowego IHAR PIB filia w Młochowie, która przygotowała interesującą prezentację multimedialną pt: "Wokół ziemniaka". Kącik osobliwości ziemniaczanych zawdzięczamy pani prof. Mirosławie Chrzanowskiej.
Dużo emocji wzbudziło rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego "Ziemniaczane impresje". Wszystkich przygotowanych na spotkanie potraw można było skosztować, co spotkało się z dużym zainteresowaniem przybyłych gości. Obserwując zadowolone miny degustujących wydaje się, że wszystkim pączki, faworki, krokiety, łódki Kolumba, faszerowane ziemniaki i sałatka bardzo smakowały. Równie emocjonującym punktem imprezy były przygotowane przez Marzenę Latoszek i Agatę Sierputowską z GODM Tęcza, filia Młochów warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy pod wspólnym tytułem: "Potyczki nie tylko rodzinne". Był to doskonały moment dla każdego, kto miał potrzebę wykazania się ekwilibrystycznymi zdolnościami bądź twórczym zacięciem. Jak Państwo widzicie, to piątkowe popołudnie warto było spędzić w świetlicy NOK w Młochowie. Zapraszamy ponownie.

Organizatorzy: Nadarzyński Ośrodek Kultury i GODM "Tęcza""Ziemniaczane impresje" - przepisy
Przepisy z konkursu kulinarnego dostępne po kliknięciu na poniższych zdjęciach.


„Lato na wsi” - znamy już laureatów
Z radością informujemy, że dwoje uczestników letnich młochowskich warsztatów plastycznych znalazło się na liście laureatów konkursu zorganizowanego w ramach projektu „Lato na wsi”. Pierwsze miejsce zdobył Grzegorz Dąbrowski. Wyróżnienie otrzymała Natalia Majek.

W tym roku w zorganizowanej przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki akcji wzięły udział dzieci i młodzież z dziewięciu miejscowości Mazowsza. Jury w składzie: Jerzy Brukwicki - kurator Galerii Krytyków Pokaz w Warszawie - Przewodniczący, Anna Bochyńska - artysta plastyk, Paulina Czajor - koordynator projektu po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi z wszystkich placówek przyznało trzy nagrody (I, II I III miejsce) oraz 13 wyróżnień.

Serdecznie gratulujemy laureatom i gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom. W naszej opinii prace, które powstały w Młochowie miały bardzo wyrównany poziom.

Jednocześnie zapraszamy na powarsztatową wystawę w Świetlicy NOK w Młochowie. Wernisaż miał miejsce 19 października przy okazji rozstrzygnięcia konkursu „Ziemniaczane impresje”. Część prac można również oglądać w plenerze - w centralnym punkcie Młochowa.

Wernisaż w świetlicy NOK w Młochowie       


Ziemniak nie tylko warzywo
Nadarzyński Ośrodek Kultury
i
Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe "Tęcza"


zaprasza

19 października 2012 r. (piątek), godzina 17.00

na spotkanie pt.

"Ziemniak nie tylko warzywo"

Świetlica NOK w Młochowie (budynek OSP)


W programie:
• rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego "Ziemniaczane impresje"
• degustacja dań zgłoszonych do konkursu
• wystawa prac plastycznych
• nie tylko sportowe potyczki rodzinne
• „Wokół ziemniaka” - słów kilka dr hab. Renaty Lebeckiej

Regulamin konkursu kulinarnego do pobrania TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!!!

 Młochowskie „Lato na wsi”
"Lato na wsi" to projekt Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki przygotowany dla dzieci i młodzieży z mazowieckich wsi i miasteczek. W ramach akcji od dziesięciu lat organizowane są warsztaty plastyczne. W tym roku zajęcia odbywały się między innymi w Świetlicy NOK w Młochowie i przepięknym dziewiętnastowiecznym młochowskim parku. W warsztatach wzięło udział prawie 30 osób w wieku 6 do 14 lat. Dużą cześć stanowili stali bywalcy świetlicy, ale zgłosiło się też sporo dzieci spoza Młochowa.

Jak zapewnia Organizator podstawowym i najważniejszym celem Akcji jest umożliwienie uczestnikom poznania nowych technik plastycznych. Podczas dwóch sierpniowych tygodni uczestnicy młochowskich warsztatów nauczyli się kilku kalkograficznych technik (metoda tworzenia grafik za pomocą kalki i żelazka). Spróbowali swych sił w linorycie i monotypii. Tworzyli wydrapywanki i frotaże. Rysowali pastelami, węglem i ołówkiem. Malowali na płótnie i na papierze. Lepili z gliny. Uczyli się dostrzegać to, co w codziennym zabieganiu zwykle nam umyka np. różne odcienie błękitu lub kolory bieli. Poznali kilka nowych pojęć związanych ze sztuką. Tworzyli autorskie wariacje dotyczące „zadanych” tematów. Źródłem inspiracji była wyobraźnia i natura.

Nie do przecenienia są tak zwane wartości dodane: słoneczne popołudnia wspólnie spędzone wśród zabytkowych drzew i budynków, zainteresowanie spacerowiczów, spotkania i rozmowy w świetlicy, nawiązujące się relacje, radość tworzenia, a nawet trud opanowania nowych technik i przełamywania wizualnych przyzwyczajeń.

Warsztaty prowadziła pisarka, malarka i instruktorka NOK Dorota Suwalska przy wsparciu Moniki Majewskiej (ze świetlicy w Parolach), Jolanty Zalesińskiej (z NOK), opiekunów młochowskiej Świetlicy oraz... jednego z uczestników - czternastoletniego Grzegorza Frączaka, który spontanicznie wszedł w rolę wolontariusza. Współorganizatorem akcji był Nadarzyński Ośrodek Kultury.

We wrześniu została zorganizowana w Młochowie wystawa plenerowa. Powiększone i wydrukowane na folii naklejonej na PCV reprodukcje wybranych prac (po jednej każdego uczestnika) wyeksponowane zostały w centralnym punkcie Młochowa. Mieszkańcy będą mogli je podziwiać przez najbliższych kilka miesięcy.

Dodatkowo, przy okazji rozstrzygnięcia konkursu „Ziemniaczane impresje”, w dniu 19 października w Świetlicy NOK w Młochowie odbędzie się wernisaż pozostałych prac.

Zdjęcia z warsztatów        Powarsztatowa wystawa plenerowa


Mistrzowie w świetlicy
22 maja w świetlicy NOK w Młochowie odbył się pokaz tenisa stołowego. Swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy grający na co dzień w pierwszej lidze i ekstraklasie: Zbigniew Grześlak oraz Ke Chen Li, Bartosz Lebrecht i Aleksander Werecki. Pokaz był niezwykle ciekawy. Młodzież ze Świetlicy mogła pograć z mistrzami i podszkolić swoje umiejętności. Mogła się także przekonać jak precyzyjnym sportem jest tenis stołowy i ile pracy, zaangażowania i czasu potrzeba, by grać jak mistrzowie.

Serdecznie dziękujemy zawodnikom i trenerowi Panu Dariuszowi Zwolińskiemu!!!
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2