.: Na imieniny do: Mascelego, Walerii i Włodzimierza .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Urzut - news - 2013
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W URZUCIE


News     O nas     Galeria

REGULAMIN ŚWIETLICY

Świąteczne ozdoby
Grudzień to miesiąc szczególny więc w naszej świetlicy zrobiło się świątecznie, dzięki ozdobom wykonywanym w trakcie zajęć przez uczestników zajęć. Powstały choinki i bombki ze sznurka oraz papierowe gwiazdy.
Świąteczne zabawy z masą solną
27 listopada 2013 r. w świetlicy miały miejsce warsztaty „Świąteczne zabawy z masą solną”. Osoby, które brały udział w zajęciach robiły aniołki z masy solnej. Po kilku dniach, kiedy masa już wyschła przyszedł czas na dekorowanie. Każdy twórca mógł zabrać swoje „dzieła” do domu.
Świąteczne zabawy z masą solną

Zabawy z gipsem
15 listopada 2013 r. W świetlicy odbyły się warsztaty „zabawy z gipsem”. Uczestnicy zajęć mogli zrobić własne gipsowe odlewy z form lub jak co niektórzy stworzyć własną formę np. z gumowej rękawiczki. Powstały świąteczne świeczniki, aniołki, mikołaj i świecznik w kształcie dłoni. Po wyschnięciu wszystkie formy zostały różnorodnie pomalowane, a zdjęcia można obejrzeć w galerii.
Zabawy z gipsem

Dekorowanie tortów masą cukrową
6 listopada gościliśmy w naszej świetlicy Panią Agnieszkę Kmieć i Panią Katarzynę Skura. Warsztaty rozpoczęły się pokazem prezentacji multimedialnej wspaniałych wypieków autorstwa Agnieszki Kmieć. Następnie Panie zaprezentowały mieszkankom Urzuta sposoby dekorowania tortów masą cukrową. Poznałyśmy technikę nakładania masy cukrowej na cały tort oraz „lepienia” małych elementów, które sprawiają że torty wyglądają przepięknie. Choć zadanie nie było wcale łatwe, wszystkim sprawiło ogromną przyjemność, a efekty końcowe można podziwiać w galerii zdjęć na stronie internetowej NOK w zakładce świetlicy. W myśl zasady „ile osób tyle pomysłów” powstało 9 bardzo oryginalnych tortów. Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce i Pani Kasi za wprowadzenie nas w bajkowy świat cukrowych tortów.
Dekorowanie tortów masą cukrową

Malowanie na bawełnie
25 października br. gościliśmy w naszej świetlicy Panią Anię Balsam, która przeprowadziła warsztaty malowania na bawełnie. Świetna zabawa i miła atmosfera umiliła nam piątkowe popołudnie. Końcowym efektem pracy były wyjątkowe torby i koszulki... wyjątkowe, bo własnoręcznie przez nas ozdobione. Bardzo dziękujemy Pani Ani i liczymy na kolejne spotkania!

Warsztaty majsterkowania
W październikowe piątkowe popołudnia, przy pomocy Pana Michała zorganizowaliśmy dla chłopców z naszej świetlicy warsztaty majsterkowania. Wizja nadchodzącej zimy zmotywowała nas do zatroszczenia się o naszych skrzydlatych przyjaciół. Panowie podzieleni na dwa zespoły, zbudowali dwa karmniki. Malowanie pozostawiliśmy w gestii dziewcząt. Karmniki zamontowaliśmy w okolicach naszej świetlicy, aby zimą regularnie dokarmiać ptaki.

(Nie)zwykłe jabłko

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Warsztaty - malowanie na bawełnie

Projekt "Oblicza Ugandy"
Projekt "Oblicza Ugandy" jest efektem 5 tygodniowej podróży do tego afrykańskiego kraju, zrealizowanej w ramach projektu Stowarzyszenia Katedra Kultury, współfinansowanego ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. Dzięki uprzejmości Agaty Pietrzyk „zawitał” do świetlic Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury.
Ze sporym opóźnieniem, ale projekt dotarł także do świetlicy w Urzucie. W okresie wakacyjnym plansze prezentujące „Oblicza Ugandy” tworzyły wiszącą wystawę w głównej sali świetlicy. Wszyscy odwiedzający świetlice mieli okazję zapoznania się z nim i przeczytania umieszczonych tam treści, co pozwoliło na poszerzenie wiedzy na temat tego afrykańskiego kraju. Później młodzież odwiedzająca świetlicę wyszukiwała w internecie wiadomości i zdjęć dotyczących Ugandy, oraz wybrała się w teren by sfotografować Urzut i okolice. Zebrane materiały pozwoliły stworzyć prezentację multimedialną „Z Urzuta do Ugandy... daleko, a jednak blisko”

Prezentacja projektu do pobrania TUTAJ.
Urlop
Świetlica NOK w Urzucie informuje, że w dniach 29.07 - 9.08.2013 r., z powodu urlopu, będzie NIECZYNNA.

"Ciasto z owocami" - przepisy
Przepisy z konkursu dostępne po kliknięciu na poniższych zdjęciach.

Bomba owocowa
Bananowiec
Biszkoptowy truskawkowiec
Ciasto z bezą porzeczkową
Jabłecznik z pianką
Orzeźwiający sernik
Rozkosz podniebienia
Sernik w owocami
Wykwintny truskawkowiec
Śmietankowiec
Szałowa babeczka

"Na słodko i na wesoło"
W piątek 14 czerwca 2013 r. w świetlicy w Urzucie odbyła się impreza „Na słodko i na wesoło”. Była to pierwsza taka impreza tego typu, ponieważ uczestniczyli w niej nie tylko mieszkańcy naszej wsi ale także Młochowa, Parol i Wolicy. Głównym celem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze ciasto z owocami. W konkursie wzięło udział 11 ciast wykonanych przez mieszkańców gminy Nadarzyn. Swoje „dzieła sztuki” zaprezentowały nam Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Parolach, świetlica NOK w Młochowie, świetlica Nok w Urzucie, Rada Sołecka Urzuta i GODM „Tęcza” filia w Młochowie.
Na początku spotkania wyświetlona została prezentacja multimedialna p. Agnieszki Kmieć traktująca o wypiekach oraz dekorowaniu tortów i ciast. Potem jury w składzie: Danuta Woźniak, Monika Kołakowska (przewodnicząca) i Katarzyna Akram przystąpiło do smakowania i oceniania konkursowych ciast. Imprezie towarzyszyły gry i zabawy dla przybyłych dzieci, które dzięki słonecznej aurze mogły odbyć się na świeżym powietrzu. Był wyścig w workach, wyścig stonogi, bitwa gazetowa i zabawy z chustą animacyjną. Po zabawie przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursu. Bezkonkurencyjne okazały się: bomba owocowa i jabłecznik pod pianką wykonane przez panią Zofię Zalewską, mieszkankę Urzuta oraz wykwintny truskawkowiec przygotowany przez panią Annę Powierża, która reprezentowała Radę Sołecką Urzuta. Wszystkie słodkie przysmaki można było kosztować do woli popijając kawą, herbatą lub zimnym napojem.
Atmosfera spotkania była fantastyczna, wszyscy opuszczali świetlicę zadowoleni i… zasłodzeni :) Mam nadzieję, że uda nam się powtórzyć ją w przyszłym roku. Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i którzy przyszli na degustację :) Dziękuję także Paniom, które przybyły by zasiąść w jury.
Konkurs kulinarny "Ciasto z owocami"
Nadarzyński Ośrodek Kultury

zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Nadarzyn do udziału w konkursie kulinarnym

"Ciasto z owocami"


Rozstrzygnięcie konkursu
14 czerwca 2013 r. (piątek), godzina 17.00

w Świetlicy NOK w Urzucie, Aleja Katowicka 360

podczas imprezy
„Na słodko i na wesoło”

Ponadto w programie:
• degustacja wypieków zgłoszonych do konkursu
• „Zdobienie ciast” - prezentacja Agnieszki Kmieć
• sportowe potyczki dla dzieci

Regulamin konkursu kulinarnego dostępny po kliknięciu TUTAJ.

Serdecznie zapraszamy!!!

Jeden z najważniejszych dni w roku z NOK
W sobotę 1 czerwca Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprosił dzieci ze świetlic NOK na świętowanie Dnia Dziecka. Impreza składała się z dwóch części. Pierwsza to ponad 2 godzinne szaleństwo w Gravitan Junior w Maximusie, druga to bardzo interesująca wizyta w Medincusie. Gravitan Junior to fantastyczne miejsce, w którym dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: trampoliny, bieżni, piłek, zjeżdżalni, xbox. Pozbawieni butów, ale tylko na czas zabawy, a wyposażeni w świetny humor i wygodne stroje podskakiwali, turlali się, zjeżdżali, kopali i rzucali, ale tylko piłkę. Nawet takie miejsce, jak Gravitan, gdzie można stracić całe pokłady energii, nie było w stanie pozbawić zapału do zabawy naszych dzieci. Uczestnicy „wyprawy” po krótkiej przerwie, regeneracji sił i uzupełnieniu płynów, niecierpliwie czekali na dalszy rozwój wypadków. Z balonami w ręku, głośno, lecz bardzo grzecznie pożegnaliśmy się z Gravitanem, a raczej z Paniami, które dbały o nasze bezpieczeństwo. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY! To nie był koniec atrakcji tego dnia. Autokarem przemieściliśmy się do Medincusa, gdzie zajęła się nami Pani Wanda. Dzięki niej mogliśmy zobaczyć m.in. kolekcję ślimaków. Spotkaliśmy renifery i konie, usłyszeliśmy wiele ciekawostek o życiu tych zwierząt. Wszystkie dzieci będące z nami mogły skorzystać z jazdy konnej. Po całym dniu atrakcji czekały na nas grillowane kiełbaski, napoje oraz słodka niespodzianka - wyśmienite ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Parol!!!

Dziękuję wszystkim za pomoc przy przenoszeniu napojów i ciast, szczególnie młodzieży ze świetlicy w Urzucie i dzieciom ze świetlicy w Parolach.

Monika Majewska - Instruktor NOK
Podziękowanie
Serdecznie dziękuję firmie GRAVITAN HEALTH AND SPORT CLUBS z siedzibą w Jankach, za zaproszenie dzieci ze świetlic Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury do sali zabaw GRAVITAN JUNIOR w Maximusie.
Dzięki Państwa uprzejmości dzieci w tym szczególnym dla Nich dniu - Dniu Dziecka! przez 2,5 godziny korzystały ze wszystkich dostępnych na miejscu atrakcji.

Kamila Michalska - Dyrektorka NOK


Dzień Dziecka 2013

Warsztaty z Panem Tomaszem Acherem
14 maja 2013 r. mieliśmy okazję i ogromną przyjemność gościć w naszej świetlicy twórcę Pracowni Wiedzy (nie) zbędnej pana Tomasza Achera - człowieka fascynującego i bardzo sympatycznego. Zawitał do nas z „Fabryką Wafli” :) Naszym zadaniem było stworzenie filii zakładu w Urzucie! Dostaliśmy fartuchy, czapki kucharskie, przydzielono nam również stanowiska pracy. Było dużo fajnej zabawy i dobrego jedzenia, bowiem wafle które wyprodukowaliśmy były naprawdę bardzo smaczne. Ci, którym nie udało się dotrzeć na nasze spotkanie mogą tylko żałować, bo jest czego.
…jak to w SCANI bywało…
10 maja 2013 r. w ramach integracji międzyświetlicowej dzieci i młodzież ze świetlic NOK w Urzucie, Wolicy i Parolach gościły w firmie SCANIA, której siedziba mieści się w Starej Wsi. Na miejscu wręczono nam kamizelki odblaskowe byśmy byli widoczni i bezpiecznie poruszali się po terenie firmy. Na początku zaproszono nas na prezentację multimedialną dotyczącą działalności SCANIA w kraju i na świecie. Oj!!! Dowiedzieliśmy się naprawdę wielu ciekawych rzeczy :) Później podzielono nas na 3 grupy, z których każda miała szansę zobaczyć warsztat naprawczy i przejechać się TIR-em. Chętni i odważni sami zasiadali „za kółkiem” tej ogromnej maszyny i mogli ją poprowadzić!!! Całemu spotkaniu towarzyszył pyszny poczęstunek i bardzo miła atmosfera. A to wszystko zawdzięczamy Pani Katarzynie Kobus, której ogromnie gorąco dziękujemy.
 Warsztaty Street Art
25 kwietnia 2013 r. w świetlicy NOK w Urzucie miały miejsce pierwsze warsztaty Street Art prowadzone przez Dominika Kowalczyka. W zajęciach uczestniczyła przede wszystkim młodzież gimnazjalna. Nauczyliśmy się jak zrobić szablon (Marlin Monroe), który później odwzorowaliśmy sprayem na betonie boiska przy świetlicy. Wykonana praca była dziełem wspólnym, a zajęcia i ich efekt końcowy sprawiły wszystkim ogromną frajdę. Warsztaty podczas których dowiedzieliśmy się czym jest „sztuka ulicy” były bardzo interesujące i inspirujące. Liczymy na kolejne spotkanie z Dominikiem.
Wycieczka do Scania Polska S.A.
Nadarzyński Ośrodek Kultury
we współpracy z firmą
SCANIA POLSKA S.A.

organizuje

10 maja (piątek) 2013 r.
w godz. 14.00 - 17.00


wycieczkę dla dzieci ze świetlic
do siedziby firmy w Starej Wsi.

Zapewniamy autokar. Wielkie sprzątanie Urzuta
Długo odkładana, trzykrotnie przekładana ze względu na zimową aurę akcja sprzątania Urzuta wreszcie odbyła się. W sobotę 27 kwietnia 2013 r. NOK przy współpracy z Sołtysem panem Grzegorzem Zalewskim i Radą Sołecką zorganizowali potrzebny sprzęt by, po raz kolejny, oczyścić tereny wsi. Pogoda, jak co roku, dopisała, ale, co ważniejsze, dopisali mieszkańcy!!!!! Podzieleni na 4 grupy sprzątaliśmy wszystko i wszędzie by Urzut i Kostowiec nie straszyły stertami śmieci. Przyszli dorośli, młodzież i dzieci. Po zakończeniu sprzątania rozpaliliśmy ognisko by przy kiełbaskach wspólnie cieszyć się z „dobrze wykonanej roboty”.
Pracownia wiedzy (nie) zbędnej
Nadarzyński Ośrodek Kultury

zaprasza
14 maja 2013 r., godz. 16.30

na spotkanie z Tomaszem Acherem
inicjatorem i twórcą miejsca wyjątkowego

Pracowni wiedzy (nie)zbędnej

świetlica NOK w Urzucie


Zapraszamy na spotkanie dzieci i młodzież, dziewczynki i chłopców, ciekawych świata, poszukujących informacji z różnych dziedzin, tych którym się nudzi i tych którzy nigdy się nie nudzą, „pożeraczy książek” i wielbicieli cyferek…

Jeżeli chcesz przeżyć ciekawą przygodę, odkryć to, co nieodkryte, sprawdzić swoje umiejętności… PRZYJDŹ!!!

Wstęp wolny!

Klub Nokuś

Szczegółowe informacje po kliknięciu w baner.

Street Art
25 kwietnia (czwartek) 2013 r.
godz. 16.00


zapraszamy do świetlicy
NOK w Urzucie

na zajęcia Street Art

prowadzone przez
Dominika Kowalczyka
(liczba miejsc ograniczona, zapisy w świetlicy)

Serdecznie zapraszamy!!!


Aerobik
Świetlica NOK w Urzucie

zaprasza serdecznie wszystkich chętnych

na zajęcia aerobik,

które odbywają się w poniedziałki i czwartki
w godzinach 18.30-19.30.

Wstęp: 50 zł/miesiąc

Serdecznie zapraszamy!!!


 Spotkanie opłatkowe
Na początku roku 2013 jak nakazuje niepisana tradycja wsi Urzut - Kostowiec :) zostało zorganizowane przez Sołtysa, oraz Radę Sołecką spotkanie opłatkowe. Odbyło się ono 4 stycznia 2013 r. Uroczystość przygotowali mieszkańcy Urzuta - pomocą służył także instruktor NOK. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości - ksiądz z parafii w Kostowcu, władze Gminy, dyrektor NOK, a także liczne grono dzieci i dorosłych mieszkańców.
Wspólne kolędowanie umiliły nam dzieci i młodzież ze scholi z Kostowca. Dzieci otrzymały paczki ufundowane przez Radę Sołecką. Spotkaniu towarzyszyła domowa atmosfera, wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, już dziś serdecznie zapraszamy za rok.
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2