.: Na imieniny do: Izy, Rajmunda i Seweryna .: Gości online: 2
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Młochów - news - 2013
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W MŁOCHOWIE

News | O nas | Galeria | Przepisy
Przyjaciel świetlicy | Ludzie zwykli i niezwykli

REGULAMIN ŚWIETLICY

Wieczór Andrzejkowy
29 listopada br. byliśmy gospodarzami imprezy andrzejkowej, na której gościliśmy dzieci i młodzież ze świetlic w Parolach oraz Urzucie. Zabawy w czasie tego wyjątkowego wieczoru, które zaproponowała pani Ania Balsam, spotkały się z dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również rodziców i… instruktorów NOK! Miłe towarzystwo, zabawy z chustą animacyjną, wróżby z wosku, szereg konkurencji sprawnościowych oraz zabawne sytuacje sprawiły, że ten wieczór to kolejny, który można zaliczyć do udanych międzyświetlicowych imprez!
Wieczór Andrzejkowy 2013

(Nie)zwykłe jabłko

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ.

Malowanie na bawełnie
W dniu 26 września 2013 r. w świetlicy w Młochowie Pani Ania Balsam poprowadziła warsztaty z malowania na bawełnie. Dzieci wykonały autorskie, a tym samym jedyne w swoim rodzaju podkoszulki oraz torebki. Pomysłów ozdabiania bawełny było wiele, od nietoperzy poprzez gitarę, motyle oraz maki. Atmosfera w czasie trwania warsztatów była fantastyczna a dzieci pracowały z pełnym zaangażowaniem, co zostało uwiecznione na fiotografiach.
Zajęcia fitness
Świetlica w Młochowie

zaprasza panie

na zajęcia fitness.

Zajęcia odbywają się w:

poniedziałki i środy w godz. 19.00-20.00.

Szczegóły na plakacie (grafika obok).

Malowanie na bawełnie

Zajęcia tańca nowoczesnego
Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież

na pierwsze po wakacjach zajęcia tańca nowoczesnego.

Spotkanie odbędzie się dnia 17.09.2013 r. (wtorek)
o godzinie 18.20
.

Instruktor: Agnieszka Biedrzycka - Janik.

Ceramika w świetlicy
W dniach 29 i 30 sierpnia w Świetlicy NOK w Młochowie odbyły się zajęcia ceramiczne. Warsztaty prowadziła Pani Dorota Suwalska, która jest zawsze bardzo serdecznie przyjmowana przez młodzież i dzieci. Wszyscy pracowali z dużym zaangażowaniem. Pomysłów na rzeźby gliniane było wiele.Powstały bardzo ciekawe, różnorodne prace - duże bryły i mniejsze płaskie projekty.Były to niebanalnie spędzone ostatnie dni wakacji.
Warsztaty ceramiczne
W dniach 29 – 30 Sierpnia 2013 r. od godz 16.00 na świetlicy NOK w Młochowie będą się odbywać warsztaty ceramiczne, które poprowadzi Pani Dorota Suwalska. Wszystkich chętnych zapraszamy!!!

Urlop
Świetlica NOK w Młochowie informuje, że w dniach 9.08 - 16.08.2013 r., z powodu urlopu, będzie NIECZYNNA.

Jeden z najważniejszych dni w roku z NOK
W sobotę 1 czerwca Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprosił dzieci ze świetlic NOK na świętowanie Dnia Dziecka. Impreza składała się z dwóch części. Pierwsza to ponad 2 godzinne szaleństwo w Gravitan Junior w Maximusie, druga to bardzo interesująca wizyta w Medincusie. Gravitan Junior to fantastyczne miejsce, w którym dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji: trampoliny, bieżni, piłek, zjeżdżalni, xbox. Pozbawieni butów, ale tylko na czas zabawy, a wyposażeni w świetny humor i wygodne stroje podskakiwali, turlali się, zjeżdżali, kopali i rzucali, ale tylko piłkę. Nawet takie miejsce, jak Gravitan, gdzie można stracić całe pokłady energii, nie było w stanie pozbawić zapału do zabawy naszych dzieci. Uczestnicy „wyprawy” po krótkiej przerwie, regeneracji sił i uzupełnieniu płynów, niecierpliwie czekali na dalszy rozwój wypadków. Z balonami w ręku, głośno, lecz bardzo grzecznie pożegnaliśmy się z Gravitanem, a raczej z Paniami, które dbały o nasze bezpieczeństwo. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY! To nie był koniec atrakcji tego dnia. Autokarem przemieściliśmy się do Medincusa, gdzie zajęła się nami Pani Wanda. Dzięki niej mogliśmy zobaczyć m.in. kolekcję ślimaków. Spotkaliśmy renifery i konie, usłyszeliśmy wiele ciekawostek o życiu tych zwierząt. Wszystkie dzieci będące z nami mogły skorzystać z jazdy konnej. Po całym dniu atrakcji czekały na nas grillowane kiełbaski, napoje oraz słodka niespodzianka - wyśmienite ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Parol!!!

Dziękuję wszystkim za pomoc przy przenoszeniu napojów i ciast, szczególnie młodzieży ze świetlicy w Urzucie i dzieciom ze świetlicy w Parolach.

Monika Majewska - Instruktor NOK
Podziękowanie
Serdecznie dziękuję firmie GRAVITAN HEALTH AND SPORT CLUBS z siedzibą w Jankach, za zaproszenie dzieci ze świetlic Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury do sali zabaw GRAVITAN JUNIOR w Maximusie.
Dzięki Państwa uprzejmości dzieci w tym szczególnym dla Nich dniu - Dniu Dziecka! przez 2,5 godziny korzystały ze wszystkich dostępnych na miejscu atrakcji.

Kamila Michalska - Dyrektorka NOK


Dzień Dziecka 2013

Informacja
Nadarzyński Ośrodek Kultury

informuje, że zajęcia z Panem Tomaszem Acherem,
które miały odbyć się
23 kwietnia w świetlicy w Młochowie

z przyczyn od nas niezależnych zostają ODWOŁANE.


Pracownia wiedzy (nie)zbędnej

Projekt "Oblicza Ugandy"
Projekt "Oblicza Ugandy" jest efektem 5 tygodniowej podróży do tego afrykańskiego kraju, zrealizowanej w ramach projektu Stowarzyszenia Katedra Kultury, współfinansowanego ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. Dzięki uprzejmości Agaty Pietrzyk „zawitał” do świetlic Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury.

W Młochowskiej świetlicy w zajęciach uczestniczyło kilkoro dzieci, które współtworzyły Mapę Porównawczą Ugandy i Polski (a tym samym miejscowość w której mieszkają: Młochów). W pierwszej chwili wydawałoby się że różnic pomiędzy Polską a Ugandą jest wiele więcej. W czasie warsztatów dzieci ustaliły, że Ugandyjczycy mają problem z wodą pitną dlatego dużo czasu poświęcają na działania w wyniku których powstaje więcej studni głębinowych. Jedzenie różni się od naszego ale tylko trochę. Uganda dzisiaj to nie ludzie „biegający z dzidami”, to kraj jak się dowiedzieliśmy gdzie można porozumieć przede wszystkim w języku angielskim. Polityka państwa nastawiona jest na szkolnictwo i ochronę zdrowia. Ludzie osiedlają się w miastach, inna jest świadomość mieszkańców w zakresie ochrony przyrody czy wykorzystywania energii odnawialnej. Ponieważ tereny na których położona jest Uganda nie są wystarczająco zalesione produkuje się energię odnawialną biologiczną z odchodów, naturalnych odpadów, ponadto powstają komposty z których „produkowany” jest gaz. Uganda posiada złoża ropy dlatego prowadzone są badania nad możliwościami produkcji prądu z ropy. Dzieci zaobserwowały, że podstawowe różnice między Ugandą a Polską o te związane z przyrodą i pogodą. Tam jest ciągle gorąco a u nas bywa różnie. Spotkanie z mieszkańcami Ugandy było bardzo interesujące. Być może kiedyś ktoś z nas zawędruje do tego dalekiego afrykańskiego kraju.Spotkanie Opłatkowe
Koło Gospodyń Wiejskich z Młochowa
oraz Świetlica NOK w Młochowie


serdecznie zapraszają

MIESZKAŃCÓW MŁOCHOWA

6 stycznia 2013 r. (niedziela), godz. 17.00
budynek OSP Młochów

na Spotkanie Opłatkowe

Część artystyczna:
Jasełka przygotowane przez dzieci z GODM Tęcza z Młochowa.

Miło nam będzie Państwa gościć.


Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2