.: Na imieniny do: Mascelego, Walerii i Włodzimierza .: Gości online: 2
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Urzut - news - 2014
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W URZUCIE

Animacje z plasteliny
W listopadowy wtorek 18.11.2014 r. po raz drugi odwiedziła nas Julia Karasiewicz, która wprowadziła nas w bajkowy świat animacji. Zadaniem dzieci było stworzenie plastelinowych postaci, które potem animowały. Prace odbywały się zarówno w grupach jak i indywidualnie. Wspólnie stworzyliśmy 5 różnotematycznych animacji. Pojawiły się zimowe bałwanki, które wykonały najmłodsze dzieci, 2 kotki bawiące się piłeczkami, szopka bożonarodzeniowa oraz wspólna praca wszystkich uczestników czyli „zabawy ślimaków”. Mimo iż praca nie należała do najłatwiejszych przyniosła wiele zabawy i radości a efekty pracy... naprawdę fantastyczne do obejrzenia na stronie https://www.youtube.com/watch?v=RbtN9Gtb-NY&feature=youtu.be
Dziękuje Julii Karasiewicz za poprowadzenie zajęć oraz wszystkim dzieciom biorącym w nich udział.
Warsztaty biżuterii koralikowej

Animacje z plasteliny

Halloween na Urzucie
Halloween... coraz częściej obchodzony w Polsce, więc my także postanowiliśmy się pobawić. Przez kilka listopadowych dni obdywały się przygotowania strojów i masek aby 31.10.2014 r. tuż po zmroku wyjść i straszyć W licznej grupie znalazły się dynie, pająk, wiedźmy, dracula i dwie kostuchy. „Cukierek albo psikus”... W Urzucie, wszsycy mieszkańcy, których odwiedzialiśmy byli przygotowani i zdecydowanie dominował „cukierek” a „psikus” nie był potrzebny, otrzymaliśmy naprawdę imponującą ilość słodyczy i owoców. Halloween to nie tylko straszenie, stroje, słodycze i świetna zabawa.., ale także świecąca dynia, która stanęła na placu przy świetlicy... dzięki Państwu Dorocie i Darkowi Orłowskim, którzy podarowali nam ogromną, ważącą 35 kg dynię z własnego ogródka, za co serdecznie dziękuję.
Podziękowania także dla Pani Anny Toczyskiej za pomoc przy „halloweenowym spacerze”.
Warsztaty „Malowanie światłem”
We wtorek 21.10.2014 r. po godzinie 18.00, gdy na zewnątrz zrobiło się ciemno, dzieci korzystajace z zajęć świetlicowych uczestniczyły w warsztatach „malowania światłem” prowadzonych przez Panią Julię Karasiewicz. Z latarkami w rączkach tworzyły fantastyczne „obrazy”. Największą radość sprawiała im „praca grupowa”, czyli bieganie w grupie z latarkami skierowanymi na obiektyw aparatu... efekt nie do opisania lecz do obejrzenia na stronie www.nok.pl w zakładce świetlicy Urzut.
Serdeczne podziękowania dla Julii Karasiewicz za poprowadzenie warsztatów.
"Zupa dobra na wszystko"
Debiut koła kulinarnego działającego w świetlicy NOK w Urzucie w konkursie kulinarnym "Zupa dobra na wszystko" bardzo udany.

Warsztaty malowania światłem

Biżuteria koralikowa - bransoletki
Koraliki... małe i kolorowe kuleczki... a potrafią posłużyć do wyczarowania przepięknej i bardzo efektownej biżuterii, o czym mieliśmy okazję przekonać się 7 października 2014 r. na warsztatach, które poprowadziły dla nas instruktorki NOK, Jola Zalesińska i Monika Mazurek. Tłumnie przybyłe na spotkanie dzieci miały okazję wykonać swoją autorską biżuterię. Młodsi artyści „oswajali” bransoletki koralikowe na żyłce, starsi używali igły i nitki. Zabawa była tak fantastyczna, że nawet jedna z mam dała się zaprosić do udziału w koralikowym szaleństwie. Prawdziwym „hitem” warsztatów okazały się bransoletki wykonywane „w wężu”. Wszystkie prace można obejrzeć w galerii zdjęć świetlicy w Urzucie na www.nok.pl.
Bardzo dziękuję Paniom prowadzącym i uczestnikom za poświęcony czas i owocne warsztaty.
Warsztaty tworzenia biżuterii

Warsztaty kulinarne

Malowanie na bawełnie
11 września 2014 r. po raz kolejny gościliśmy Anię Balsam, która poprowadziła dla nas warsztaty nieustannie cieszące się dużym zainteresowaniem - „Malowanie na bawełnie”. Dzieci, które brały udział w zajęciach z ogromnym zapałem i radością zdobiły przyniesione przez siebie koszulki. Powstały biedronki, kotki, konie, nietoperze, motylki i wróżki. Serdecznie dziękujemy Pani Ani.
Malowanie na bawełnie

Co się dzieje w świetlicy NOK w Urzucie?
Kolejne warsztaty za nami. W sobotę 30 sierpnia 2014 r. gościliśmy Panią Kasię Żukowską, która poprowadziła Warsztaty Wizażu. Dowiedziałyśmy się, że sekret udanego makijażu tkwi w odpowiednim przygotowaniu skóry twarzy i znajomości techniki nakładania kosmetyków, a kupno dobrego kosmetyku nie musi doprowadzić nas do bankructwa. Z grona pań przybyłych do świetlicy wylosowano jedną „szczęściarę”, która została modelką Pani Kasi - efekt zaskoczył wszystkich - to była prawdziwa matamorfoza! Poza częścią praktyczną, wszystkie panie mogły skorzystać z porad wizażystki, dowiedzieć się jaki mają typ cery, kształt twarzy, jakie kolory są dla nich odpowiednie, jakich kosmetyków powinny używać. Wiedza, którą podzielił się z nami nasz gość będzie na pewno bardzo przydatna dla każdej z nas. Bardzo dziękuję wszystkim uczestniczkom i Pani Kasi Żukowskiej za miłe sobotnie popołudnie.

Wszystkie zdjęcia dostępne są w na stronie www.nok.pl w zakładce świetlicy Urzut oraz na facebooku świetlicy: Świetlica URZUT.
Warsztaty wizażu

Warsztaty kulinarne - „Sajgonki”
Świetlica to miejsce nie tylko dla dzieci i młodzieży. Starając się o tym pamiętać 13 sierpnia odbyły się u nas pierwsze warsztaty kulinarne. Wykorzystując własne umiejętności, zaprosiłam mieszkanki Urzutu by pokazać mi jak przyrządzić sajgonki. Kuchnia chińska jest jedną z moich ulubionych, potrawy przyrządza się znacznie prościej i szybciej niż mogłoby się wydawać, sekret tkwi w odpowiednich produktach, które poznały panie przybyłe na warsztaty. Każda mogła zrobić „swoje sajgonki” a po przygotowaniu był czas na degustację, wymianę opinii i rozmowę o kulinariach. Było to kolejne miło spędzone popołudnie w licznym gronie mieszkanek Urzutu. Mam nadzieję, że warsztaty kulinarne na stałe zagoszczą w świetlicy.
Tęczowe papiery
6 sierpnia gościliśmy w naszej świetlicy Panię Olgę Cieślak, która poprowadziła warsztaty tworzenia tęczowych papierów metodą marmoryzacji. Przy użyciu wody, farb olejnych, terpentyny i kleju wykonanego z krochmalu powstały niezwykle barwne i ciekawe kartki papieru, które w przyszłości wykorzystamy do papierowego origami.
Wspólne gotowanie

Wakacyjny piknik rodzinny
26 lipca w świetlicy w Urzucie odbył się „Wakacyjny piknik rodzinny”. Był on zakończeniem dwutygodniowych warsztatów prowadzonych w świetlicy. Dzięki wspaniałej pogodzie mogły odbyć się wszystkie zaplanowane działania. Były gry i zabawy animacyjne prowadzone przez instruktorkę NOK Anię Balsam, buźki i rączki malowała instruktorka Monika Mazurek. W trakcie pikniku można było obejrzeć wystawę prac wykonanych przez dzieci. Atrakcją był pokaz baniek mydlanych, który sprawił wszystkim wiele radości. Był słodki poczęstunek i wspólne biesiadowanie przy ognisku. Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie i miło spędzone sobotnie popołudnie.
Kreatywne wakacje
Od 14 do 25 lipca w świetlicy Urzucie odbyły się warsztaty dla dzieci „Kreatywne wakacje”. W trakcie zajęć dzieci między innymi uczyły się technik filcowania na mokro, tworzyły zwierzęta z suchego filcu, poznały nowe zastosowanie folii aluminiowej i rolek po papierze toaletowym, z których powstały wazony i piękne kwiaty. Ponadto dzieci rysowały, wyklejały, malowały, samodzielnie wykonały biżuterię z koralików i modelowały figurki z masy solnej. Wszystkim zajęciom towarzyszyły gry i zabawy na świeżym powietrzu. Były także słodkie nagrody w postaci cukierków i lodów.
Serdeczne podziękowania dla Pani Ani Balsam za przeprowadzenie warsztatów w trakcie „Kreatywnych wakacji”.
Wakacyjny Piknik Rodzinny

Środa malucha
18 czerwca w naszej świetlicy odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Środa malucha”. Uczestniczyło w nim 13 dzieci, 6 mam i 2 babcie. Spotkania mają na celu integrację najmłodszych uczestników Urzuta. W trakcie spotkania jest czas na wspólne zajęcia plastyczne dostosowane do potrzeb maluchów, zabawy ruchowe i animacyjne oraz na rozmowy i wymiany doświadczeń między mamami. 25 czerwca odbyło się kolejne spotkanie w którym uczestniczyło nieznacznie mniej osób. Spotkania będą odbywały się cyklicznie w każdą środę w godz. 14.30-17.30. Zapraszamy!!!
Bądź piękniejsza na wiosnę
22 maja 2014 r. odbyły się kolejne warsztaty „Bądź piękniejsza na wiosnę”, które prowadziły dla nas Panie Dorota Oracka i Aleksandra Dymińska z Salonu Urody Bona Dea z Grodziska Mazowieckiego. Podobnie jak poprzednio tak i tym razem spotkanie dotyczyło urody, jednak tym razem dowiedzieliśmy się jak dbać o dłonie oraz stopy, zwłaszcza latem, gdy są odkryte i narażone na różne szkodliwe czynniki. Kosmetyczki wykonały kilka zabiegów pedicure metodą shellac i zabiegi na dłonie z użyciem maseczek i gorącego wosku. Spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek :) Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Salonu Urody Bona Dea za czas, który nam poświęciły i miło spędzone popołudnie oraz Paniom, które przybyły na spotkanie by „być Piękniejszą na Wiosnę”.
Informacja
Od dnia 16.06.2014 r. świetlica czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 - 18.00.
W dniach 30.06 - 13.07.2014 r. świetlica z powodu urlopu będzie nieczynna.

Środa malucha

Bądź piękniejsza na wiosnę

Kreatywne wakacje

zaPARKowali w Młochowie
Piknikowa, radosna atmosfera towarzyszyła konkursom i zabawom zrealizowanym w ramach imprezy zaPARKuj w Młochowie. Byli clowni na szczudłach i balonowe zwierzaki, uśmiechnięte pomalowane buzie dzieci oraz zadowolone miny smakoszy ciast. Kilkaset osób bawiło się 1 maja na mini pikniku rodzinnym w parku w Młochowie. Największą atrakcją dla najmłodszych uczestników pikniku był konkurs plastyczny „Mieszkam w Europie”. Jury z ponad 50 prac wyłoniło 6 najciekawszych rysunków. Nagrody przyznano zwycięzcom w dwóch grupach wiekowych.

Równie emocjonujący okazał się konkurs na najsmaczniejsze ciasto drożdżowe. Zwyciężył NOK Urzut, który za swój wypiek otrzymał bon na zakupy w sklepie IKEA wartości 200 zł. II miejsce i nagrodę wartości 150 zł otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Parol a miejsce trzecie i bon o wartości 100 zł odebrało Koło Gospodyń Wiejskich w Młochowie. Po zakończeniu konkursu wypieki chętnie degustowali uczestnicy pikniku.

Furorę zrobili artyści z NOK! Teatr, którzy wystawili spektakl „Jestem Zabójcą” A. Fredy. Jednak gwoździem imprezy okazał się występ Orkiestry OSP Nadarzyn, pod dyr. Mirosława Chilmanowicza.

Piknik pod nazwą zaPARKowali w Młochowie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” realizowanej z okazji przypadającej w tym roku 10 rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Celem trwającej od 1 do 11 maja akcji realizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Telewizją Polską S.A. jest prezentacja przedsięwzięć i inwestycji dofinansowanych z funduszy europejskich.

Wiosenne porządki
Zawitała Wiosna... a wraz z nią wiosenne porządki. W sobotę 5 kwietnia w Urzucie odbyło się tradycyjne „sprzątanie świata”. Akcja zorganizowana przez Sołtysa Pana Grzegorza Zalewskiego, Radę Sołecką i Nadarzyński Ośrodek Kultury po raz kolejny przyciągnęła liczne grono mieszkańców. Jak co roku podzieleni na grupy, uzbrojeni w worki i rękawiczki sprzątaliśmy zakątki Urzuta i Kostowca. Śmieci niestety znowu było bardzo dużo... ale pocieszające jest to, że w porównaniu z rokiem ubiegłym... znacznie mniej. A to oznacza, że takie akcje społeczne są potrzebne i praca mieszkańców, którzy się w nie angażują nie idzie na marne!!! Po zakończonym spotkaniu w budynku świetlicy dla wszystkich odbył się poczęstunek.
Bądź piękniejsza na wiosnę
2 kwietnia w naszej świetlicy odbyła się impreza „Bądź piękniejsza na wiosnę”. Imprezę tę poprowadziły dla nas Panie z Salonu Urody Bona Dea z Grodziska Mazowieckiego. Pani Beata Suchomska - specjalistka od kosmetyki twarzy i ciała, przedstawiła nam w teorii jak dbać wiosną o skórę, zwłaszcza twarzy, jakich kosmetyków używać do codziennej pielęgnacji oraz jak dobierać je adekwatnie do rodzaju cery i wieku. W praktyce zaś, przeprowadziła na twarzach przybyłych Pań zabieg kawitacji, czyli oczyszczania skóry twarzy, pokazała jak wykonywać masaż twarzy, nakładała maseczki odpowiednio dobrane dla każdej z Pań. Pokazała jak prawidłowo regulować brwi i wykonała na nich hennę. Druga z Pań - Paulina Skura, której ogromną pasją jest stylizacja paznokci wprowadziła nas w „swój świat” opowiadając o technikach i sposobach przedłużania paznokci, odżywiania paznokci naturalnych aby były mocniejsze oraz o ogromnych możliwościach „dekoracji” płytki paznokcia. Podczas naszego spotkania wykonała kilka zabiegów manicure metodą shellac. Całe spotkanie umilał nam słodki poczęstunek oraz gorąca kawa. Bardzo serdecznie dziękujemy Paniom z Salonu Urody Bona Dea za czas, który nam poświęciły i miło spędzone popołudnie oraz Paniom, które przybyły na spotkanie by „być Piękniejszą na Wiosnę”.
Gotuję, bo lubię...
W dniu 14 marca mieliśmy przyjemność brać udział w konkursie kulinarnym pt.: "Sałatkowy Zawrót Głowy". Świetlica przygotowała sałatkę ze świeżego szpinaku.

A tak było w Wolicy...

14 marca br. gościliśmy w świetlicy w Wolicy. Powodem spotkania była impreza międzyświetlicowa. O tym, co tam się wydarzyło możecie Państwo przeczytać poniżej. Warto nadmienić, że panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Młochowa zajęły w konkursie kulinarnym III miejsce!!!

Od ponad dwóch lat w świetlicach NOK dla wszystkich mieszkańców gminy organizowane są cykliczne imprezy, które wpisują się w ogólnonarodowy trend gotowania! Do tej pory można było przygotować potrawę z ziemniaka (świetlica w Młochowie), upiec ciasto z owocami (świetlica w Urzucie), skosztować potraw z jabłkiem (świetlica w Parolach), a w marcu br. świetlica w Wolicy zaprosiła do udziału w konkursie na najlepszą sałatkę. Jury musiało zmierzyć się z oceną… 17 sałatek!!! Kiedy Panie w skupieniu wymieniały się uwagami i smakowały, dzieci ze świetlic zostały zaproszone do udziału w zabawach i konkursach prowadzonych przez Basię Skrobisz - instruktora świetlicy w Wolicy.

Zaprezentował się zespół taneczny prowadzony w świetlicy przez Paulinę Piśkiewicz w urzekającym układzie do piosenki Andrzeja Zauchy „Jak na lotni” w interpretacji Kuby Badacha. Dziewczynki tańczyły z pasją i determinacją. Widać, że taniec sprawia im ogromną przyjemność a my, oglądając wypracowane układy taneczne, możemy dziewczynki tylko podziwiać. Emocje sięgnęły zenitu kiedy okazało się, że jury jest gotowe do ogłoszenia werdyktu w konkursie „Sałatkowy zawrót głowy”. Pierwsze miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z Parol, drugie zajęło koło LOK z Wolicy, na trzecie miejsce na podium zasłużyło Koło Gospodyń Wiejskich z Młochowa. Serdecznie gratulujemy!!! Trzeba przyznać, że sałatki wyglądały imponująco i smakowały wyjątkowo. Wymieniliśmy się kulinarnymi uwagami i spostrzeżeniami, dzieci miło spędziły czas… piątkowe popołudnie naprawdę można spędzić ciekawie.
Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Szmel, Monice Kołakowskiej oraz Agnieszce Kmieć, za to, że poświęciły czas i podjęły się trudnego zadania oceny dań zgłoszonych do konkursu.
Sprzątanie świata

Bądź piękniejsza na wiosnę...

Informacja
Świetlica NOK w Urzucie informuje, że z powodu braku ogrzewania będzie nieczynna do odwołania. Przepraszamy za utrudnienia.

Spotkanie opłatkowe w świetlicy NOK w Urzucie
Rok 2014 r. w Urzucie rozpoczął się tradycyjnym spotkaniem opłatkowym dla mieszkańców wsi Urzut i Kostowiec. Spotkanie zorganizowane przez Sołtysa Grzegorza Zalewskiego, Radę Sołecką i Nadarzyński Ośrodek Kultury odbyło się w sobotę 4 stycznia. Swoją obecnością zaszczycili nas: Ksiądz proboszcz parafii Kostowiec, włodarze Gminy Nadarzyn oraz licznie przybyli mieszkańcy Urzuta i Kostowca. Podobnie jak w ubiegłym roku gościliśmy młodzież ze scholii z Kostowca. Dzieci przybyłe na Wigilię otrzymały paczki ufundowane przez Radę Sołecką i Nadarzyński Ośrodek Kultury. Wszystkim zaangażowanym w organizację oraz przybyłym gościom serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania za przygotowanie spotkania opłatkowego kierujemy do mieszkańców Urzuta, Pani Zofii Zalewskiej, Pani Anny Powierża, Pani Barbary Powierża, Pani Marii Latoszek, Państwa Grażyny i Stanisława Adach oraz Marzeny I Stanisława Zielińskich.Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2