.: Na imieniny do: Mascelego, Walerii i Włodzimierza .: Gości online: 2
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Kreatywne wakacje
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W URZUCIE

News     O nas     Galeria   Zajęcia stałe   DZIECI W KUCHNI
  KREATYWNE WAKACJE

REGULAMIN ŚWIETLICY

Kreatywne wakacje

Kreatywne wakacje
TYDZIEŃ PIERWSZY

Wakacje..długo wyczekiwany, wolny czas...który szybko płynie. U nas nie tylko szybko, ale również twórczo. Tak oto pierwszy tydzień kreatywnych wakacji za nami. A co się wydarzyło? Towarzystwo iście kobiece sprawiło, że było kwiatkowo...powstały kwiaty z filcu, kwiaty z papieru oraz bibuły. Był spacer w poszukiwaniu polnych kwiatów, z których dziewczynki wykonały letnie obrazki – wyklejanki, połączony ze smakowitymi lodami:) Nawet w wakacje nie może zabraknąć nas w kuchni!!! Przygotowaliśmy kolorowe i zdrowe szaszłyki owocowe i mniej zdrowe, ale równie pyszne chipsy ziemniaczane o smaku paprykowym:) w trakcie tego tygodnia powstały także filcowe zwierzaczki...dominowały oczywiście koty, ale pojawił się także hipcio, pingwin i tygrysek:)
Nie obyło się bez zabaw na świeżym powietrzu.

Przed nami jeszcze trzy intensywne i mam nadzieje nie mniej ciekawe tygodnie:)Kreatywne wakacje
TYDZIEŃ DRUGI

Kreatywny i intensywnie spędzony czas, bo wiadomym jest, że...nudzie mówimy NIE! Początek tygodnia upłynął pod znakiem szycia: trochę szmatek, igły, nici i powstały pluszowe kotki. Kolejny i…ze starych rajstop, skarpet i kołdry oraz dzięki pomocy pani Doroty Marchwickiej, która pokazała nam jak szyje się skarpetowe laleczki powstały przytulanki. Do łask powróciły lubiane w naszej świetlicy koraliki, z których wyczarowaliśmy bransoletki i naszyjniki. Pod koniec tygodnia przy pomocy lakierów do paznokci rozpuszczanych w wodzie barwiliśmy tęczowe kubki ceramiczne. Był także deser....czekoladowe babeczki z polewa czekoladową i cukrem pudrem:)
Kreatywne wakacje
TYDZIEŃ TRZECI

Zabawa z barwieniem kubków spodobała się dzieciom tak bardzo, że trzeci tydzień rozpoczęliśmy od malowania szklanych słoików i butelek, z których powstały kolorowe wazoniki. Z filcu szyliśmy torebki, pokrowce na telefony i poduszki. W środę gościliśmy panią Katarzynę Moragammana Geradę, autorkę warsztatów podczas których robiliśmy glicerynowe mydełka-kolorowe, pachnące, ozdabiane na rożne sposoby bardziej przypominały ciasteczka.
Kreatywne wakacje
TYDZIEŃ CZWARTY

W poniedziałek naszym gościem była Pani Justyna Sypniewska, która zjawiła się u nas z parafiną, barwnikami, zapachami i plastikowymi foremkami, żeby wspólnie wykonać kolorowe świeczki. Kształtów, zapachów i kompozycji kolorystycznych powstało tyle ilu uczestników. Pozostałe dni tygodnia wypełniło przede wszystkim szycie z filcu, które dzieciom bardzo się podobało i z każdym dniem przybywało pomysłów na to co można z niego uszyć...torby, etui na okulary i telefony, ramki na zdjęcia. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas :)Kreatywne wakacje
WAKACYJNY PIKNIK RODZINNY

Zakończenie wakacyjnych warsztatów w naszej świetlicy uświetnił „Wakacyjny Piknik Rodzinny”, który poprowadzili animatorzy z Teatru Fantazja. Spotkanie rozpoczęło się godzinnym przedstawieniem dla dzieci o przygodach Alladyna, potem były gry i zabawy. Nikogo nie trzeba było zachęcać, bowiem zgromadzone dość licznie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach, a prowadzący i ich barwne stroje jeszcze bardziej się do tego przyczynili. Był też słodki poczęstunek. Na zakończenie chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w maskach wykorzystanych w przedstawieniu.
 

jPORTAL 2