.: Na imieniny do: Izy, Rajmunda i Seweryna .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Inne > Warsztaty taneczno-plastyczne

Ostrów Pieckowski

 

Zgodnie ze zwyczajem także w tym roku Nadarzyński Ośrodek Kultury był organizatorem wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie naszej gminy. Wzorem lat ubiegłych odbył się on w konwencji warsztatów, tym razem taneczno – plastycznych. Każde dziecko wybrało grupę w której pod kierunkiem instruktora zdobywało nowe umiejętności.

26 czerwca 2006 r. 41 dzieci oraz 5 opiekunów wyruszyło do krainy tysiąca jezior na 12-dniową letnią przygodę. W upalnym słońcu, ze wspaniałym kierowcą p. Pawłem Kukulskim, zmierzaliśmy do Ostrowa Pieckowskiego – miejsca naszego zakwaterowania malowniczo położonego nad jeziorem Wągiel.

            Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia taneczne. Dziewczynki wytrwale trenowały (czym zdobyły uznanie instruktora – Kasi Kulickiej) mimo trudnych warunków (upały) aby na zakończeniu kolonii zaprezentować wspaniały program.

            Uczestnicy zajęć plastycznych poznawali techniki dotychczas im nieznane tj. dekalkomania, frotaż, odbitki wikolowe, malowali akwarelami na wilgotnym papierze oraz temperą na kamieniach, większość osób po raz pierwszy szkicowała pejzaże węglem. Cała grupa pracowała z tak dużym zaangażowaniem, że powstała bardzo ciekawa wystawa prac.

            Zgodnie z zasadą, że nie samą pracą człowiek żyje wielokrotnie wyjeżdżaliśmy na wycieczki. Podczas pobytu w Olsztynie mieliśmy m.in. okazję pospacerować po miejskim rynku oraz obejrzeć prezentację

w planetarium, która wywarła na dzieciach bardzo duże wrażenie. Na chwilę wstąpiliśmy do Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Tam przechadzaliśmy się po wspaniale utrzymanym terenie skansenu na którym znajduje się 40 budowli pochodzących z Warmi i Mazur oraz Litwy.

W Mrągowie relaksowaliśmy się spacerując nad brzegiem jeziora Czos, a także słuchając piosenek żeglarskich. Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam rejs statkiem po Śniardwach. Wiatr we włosach, krzyk rybitw, promienie słońca na twarzy, pozdrawiający nas żeglarze na długo pozostaną w naszej pamięci.

Byliśmy także w Puszczy Piskiej. Tam na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego na ok. 100 ha znajduje się prywatny Park Dzikich Zwierząt. Mieliśmy niecodzienną okazję do obcowania ze zwierzętami, które trudno zobaczyć na wolności. Ponieważ niektóre z nich można karmić (jednak tylko karmą przygotowaną przez pracowników parku) z rąk dzieci pożywiały się spacerujące wśród nas daniele, muflony, łosie, osły. Widzieliśmy także bizony, wilki, żurawie, żubry, puchacze i wiele gatunków  ptactwa leśnego.

W miejscowości Reszel wspinaliśmy się po bardzo stromych schodach na wieżę gotyckiego zamku zbudowanego w  XIV wieku. Tam też w piwnicach znajduje się sala tortur. Niektórzy z nas dobrowolnie poddali się karze i pozwolili zakuć w dyby inni natomiast zajęli miejsca przeznaczone dla sędziów ferujących wyroki nieposłusznym poddanym.

 Odwiedziliśmy również Sanktuarium MB Świętolipskiej, zwane architektoniczną perłą baroku,  gdzie wysłuchaliśmy niezwykłego koncertu organowego.

Byliśmy także w  położonej na stromym brzegu Jeziora Nidzkiego leśniczówce „Pranie” bardzo nam bliskiej ponieważ to właśnie tam tworzył Konstanty Ildefons Gałczyński.

            W czasie wolnym od warsztatów i wycieczek organizowano zabawy integracyjne w plenerze, rozgrywki sportowe, spacery, ogniska, dyskoteki.

            Nieodłącznym elementem tych kolonii były kąpiele w jeziorze oraz plażowanie. Dzieci wraz z opiekunem pływały na rowerach wodnych oraz łódką. Do naszej dyspozycji był plac zabaw, na którym najmłodsi uczestnicy kolonii miło spędzali czas.

            Warsztaty w Ostrowie Pieckowskim zapiszą się w kronikach Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury jako bardzo udane przede wszystkim dlatego, że brały w nich udział fantastyczne dzieci, pełne chęci do pracy i zabawy. 

 

 

                                                                                              Kasia Akram

 

Podczas warsztatów dziećmi opiekowały się Panie: Jolanta Zalesińska, Monika Kuśpit, Katarzyna Akram, Katarzyna Kulicka, Urszula Klotz

 

jPORTAL 2