.: Na imieniny do: Flicyty, Kajetana i Pauli .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Parole News 2014
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W PAROLACH

News | O nas | Przyjaciele Świetlicy | Koło Gospodyń Wiejskich
Kulinarne Instrukcje | Wola Squad | Galeria

REGULAMIN ŚWIETLICY

Gwiazdy filmowe w świetlicy w Parolach
Plastelina to tworzywo bardzo dobrze nam znane i chyba trochę niedoceniane. Podczas warsztatów prowadzonych przez Panią Julię Karasiewicz postanowiliśmy z niej właśnie uczynić bohaterkę filmu, a dokładniej, użyliśmy plasteliny do stworzenia postaci grających główne role w autorskim filmie animowanym.Odpowiadaliśmy za reżyserię, scenografię, kostiumy! Przekonaliśmy się jak wygląda praca przy powstawaniu tego rodzaju filmu. Czy wiecie Państwo jak bardzo trzeba się napracować, żeby powstał kilkusekundowy materiał?
To było bardzo ciekawe doświadczenie. Film Bartosza i Dominika z ogromnym wkładem i zaangażowaniem Pani Julii można obejrzeć na naszej stronie www.nok.pl w zakładce Parole i na naszym facebooku oraz tu:
https://www.youtube.com/watch?v=oij2N8ZIA_k&feature=share
Bardzo dziękujemy Pani Julii za wyrozumiałość, cierpliwość oraz masę wskazówek, dzięki którym nasz film stał się faktem!

Wizyta Świętego Mikołaja w świetlicy NOK w Parolach
W tym roku na liście miejsc do odwiedzenia Święty Mikołaj miał również Parole. I tak oto w dniu 7 grudnia wizyta stałą się faktem. Najpierw zjawiła się ekipa trzech elfów - jego pomocników. Oczekiwanie na Mikołaja rozpoczęło się od zabaw ruchowych, potem dzieci przygotowywały dekoracje świąteczne, aby wreszcie przywołać Mikołaja, który zjawił się w świetlicy z workiem, w którym przyniósł prezent dla każdego dziecka. Wiadomo, że Mikołaj ma bardzo dużo pracy w okresie przedświątecznym dlatego postanowiliśmy mu pomóc. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały słodki poczęstunek oraz... dodatkowe prezenty!!! Dzieci otrzymały bukiety z cukierków obowiązkowo z podobizną Mikołaja, a dorośli bombki wykonane z szyszek.
Zdjęcia z tego magicznego spotkania można podziwiać w naszej galerii na stronie www.nok.pl w zakładce Parole oraz naszym facebooku.
Ogromne podziękowania dla Piotra Chruściaka za fotorelację z tego ważnego dnia. Dziękuję również Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za, jak zwykle, wyśmienity poczęstunek, ogrom pracy włożonej w przygotowania tej wyjątkowej wizyty oraz słodkie bukiety.
Podziękowania składam sołtysowi Panu Mirosławowi Chruściakowi za pomoc przy pracach ciężkich. Dziękuję za przybycie wszystkim dorosłym. Bardzo nam było miło Was gościć. Dziękuję również Mikołajowi oraz Ekipie Świętego Mikołaja. Mam nadzieję, że takie spotkania na stałe zagoszczą w kalendarzu wydarzeń świetlicowych. Życzę wszystkim Wesołych Świąt.
Warsztaty tworzenia biżuterii
14 listopada 2014 r. Pani Ania Balsam poprowadziła dla nas warsztaty tworzenia "biżuterii z byle czego". Może i robiliśmy z byle czego ale biżuteria powstała już nie taka byle jaka.

Co można zrobić z cukierkami?
Zjeść! To na pewno, ale my postanowiliśmy wykorzystać je w nieco inny sposób. Oczywiście ostatecznie zostaną zjedzone, ale to, w jaki sposób zostaną podane pozostanie w pamięci jedzącego na długo. Szkoda od razu zjeść takie cudo, najpierw cieszy oko potem podniebienie. W świetlicy w dniu 29 listopada odbyły się zamknięte warsztaty prowadzone przez Panią Beatę Kaletę ze Starej Wsi, która jest właścicielką firmy Fajne Bukiety. Pani Beata podzieliła się z nami swoją wiedzą i krok po kroku poinstruowała, jak wykonać bukiet z cukierków. Mimo jednolitej instrukcji bukiety powstały różne, z uwagi na wyobrażenie artystyczne każdej uczestniczki, dobór dodatków i kolorów. To była świetna zabawa, ale również ciężka praca. Wykonanie takiego bukietu wymaga cierpliwości i pomysłowości. Podczas warsztatów wykonaliśmy bukiety według jednego schematu, ale Pani Beata pokazała nam również inne możliwości. Te warsztaty to wstęp do naprawdę świetnej zabawy nie tylko z cukierkami, ale również z krepiną.
Bardzo dziękujemy Pani Beacie za poświęcony nam czas, pokazanie kilku niezawodnych technik stworzenia czegoś niepowtarzalnego. Galerię zdjęć można zobaczyć na stronie www.nok.pl w zakładce Parole oraz na naszym facebooku.
Gotuję… bo lubię w świetlicy NOK w Młochowie
Byliśmy tam z nasza pikantną marchewkową...

W świetlicy w Młochowie było to drugie spotkanie z tego cyklu, podczas którego najważniejszym punktem programu był konkurs kulinarny, skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Nadarzyn "Zupa jest dobra na wszystko". Wyzwanie podjęły: Świetlica NOK z Urzuta, Koło Kulinarne z Urzuta, Świetlica NOK z Parolach, Koło Gospodyń z Młochowa, Świetlica NOK z Młochowa i Pani Katarzyna Szajko. Jury w składzie pani Monika Kołakowska - przewodnicząca, pani Barbara Syller oraz pani Grażyna Juchnik - Kędziorek, otrzymało niełatwe, co wyraźnie zostało podkreślone, zadanie wyboru trzech najlepszych zup.
Podczas gdy panie z komisji degustowały i oceniały, zgromadzeni goście mogli przygotować „jesiennego cudaka” z warzyw, owoców, liści i innych darów jesieni. Powstały piękne, fantazyjne stworki: pies z ziemniaka i marchewki, panna jesienna z warzyw i liści, gąsienica z marchewki. Ogłoszenie wyników konkursu jest zawsze emocjonujące dla obu stron. Tego dnia miejsca na podium należały do Koła Kulinarnego ze Świetlicy NOK w Urzucie za zupę meksykańską z mięsnymi kuleczkami - I miejsce, Koła Gospodyń z Młochowa za zupę porową II – miejsce, Świetlicy NOK w Parolach za pikantną zupę marchewkową III miejsce. Nagrodzeni w konkursie otrzymali dyplomy i talony do sklepu Gospodarstwa Domowego. Przyszedł także czas na bardzo wyczekiwany punkt spotkania, a mianowicie, na degustację. Sądząc po zasłyszanych komentarzach i zadowolonych buziach, wszystkie zupy smakowały wybornie.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom za wspólnie spędzone piątkowe popołudnie, a pani Monice Kołakowskiej, pani Barbarze Syller, pani Grażynie Juchnik-Kędziorek, za to, że poświęciły swój czas i podjęły się trudnego zadania oceny dań w konkursie kulinarnym.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.nok.pl/świetlica w Młochowie, gdzie znajdą państwo przepisy na wszystkie zupy oceniane w konkursie "Zupa jest dobra na wszystko".

Warsztaty tworzenia biżuterii

Jesień w świetlicy
Lato i wakacje dawno już za nami a dni coraz krótsze i coraz zimniejsze a oto nasza propozycja ich spędzenia. Doceniając uroki tegorocznej jesieni wykonaliśmy kolorowe bukiety z liści. Odbyły się również kolejne już warsztaty malowania na bawełnie prowadzone przez Panią Anię Balsam. Kolejne, dlatego, że cieszą się taką popularnością. Kto powiedział, że malować można tylko koszulki. Powstało jesienne drzewo, którego owoce to jabłka darowywane regularnie przez Państwa Chrusciak, dzięki czemu możliwa jest akcja „Szczepionka na zimę, czyli zjedz jabłko”. Panie z KGW biegłe w sztuce kulinarnej, przetestowały stemple do ciastek. Powstały kruche ciastka z plastycznym lukrem w intensywnych kolorach. Test wypadł pozytywnie i bardzo smakowicie. Tak właśnie wygląda jesień w naszej świetlicy. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Zupa jest dobra na wszystko
Pikantna Marchewkowa zasłużyła sobie na III miejsce.

Informacja
W świetlicy został zainstalowany zestaw komputerowy z dostępem do internetu pozyskane ze środków Unii Europejskiej w ramach umowy nr POIG.08.03.00-14-580/13-00 z dnia 04.06.2014 r. - projekt pn.: "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Nadarzyn". Można korzystać z darmowej sieci WiFi.

Malowanie na bawełnie

Warsztaty graffiti
W ramach wakacyjnego szaleństwa odbyły się w świetlicy a raczej przed nią warsztaty graffiti. Prowadzący objaśnił na czym polega to zjawisko, wprowadził nas w świat zasad obowiązujących ludzi uprawiających ten rodzaj sztuki jak również przedstawił rys historyczny graffiti. Omawialiśmy również w jakich miejscach i okolicznościach jest możliwe tworzenie takich prac. Po części teoretycznej pozostało nam wypróbować teorie w praktyce. Teraz mamy kolorową świetlicę nie tylko w środku ale również na zewnątrz. Warsztaty poprowadził dla nas doświadczony graficiarz Stasiek Książak. Bardzo dziękujemy prowadzącemu za świetną zabawę.
Warsztaty manualne
Postanowiliśmy w wakacje poszaleć również manualnie. W związku z tym odbyły się warsztaty malowania na bawełnie, które cieszą się ogromna popularnością. Zmierzyliśmy się z techniką pergamano jak również wykorzystaliśmy gazety do stworzenia papierowej wikliny i wykonania z niej wazonu. Na koniec zrobiliśmy biżuterię i tę zwykłą i tę mniej zwykłą. Ta mniej zwykła powstała.... zresztą zobaczcie sami. Warsztaty tym razem poprowadziła dla nas Anna Balsam świetnia instruktorka i animatorka kultury.
Warsztaty taneczne
Warsztaty taneczne to była kolejna nasza propozycja na spędzenie wakacji. Warsztaty poprowadziła dla nas wyśmienita instruktorka tańca Paulina Piśkiewicz. Było pracowicie i były chwile zwątpienia ale efekty były warte pracy. Świetne układy, fantastyczna zabawa niech żałują ci, którzy nie mogli z nami być.
Warsztaty wizażu
W ramach wakacyjnych warsztatów odbyły się w naszej świetlicy również warsztaty wizażu. Warsztaty rewelacyjne efekty również. Masa świetnych wskazówek i informacji dotyczących makijażu. Teraz dobry makijaż, nie tylko ładny ale również zdrowy dla naszej cery, nie kryje już przed nami tajemnic. Warsztaty poprowadził dla nas Piotr Eychler z Profimage Studio, wyśmienity specjalista, który nie tylko posiada ogromna wiedzę i praktykę w tym zakresie ale również, potrafi się tą wiedzą podzielić z innymi w bardzo przystępny sposób.
Warsztaty szycia
W tym roku z cyklu wakacyjnych warsztatów w pierwszej kolejności odbyły się warsztaty szycia. Dla tych, którzy pierwszy raz mieli styczność z maszyną do szycia to było wyzwanie. Zaczęliśmy od mniej skomplikowanych rzeczy takich jak małe poduszeczki, poprzez przytulanki sowy i kotki aby ostatecznie stworzyć lalkę szmacianą.
Turniej tenisa stołowego

Informacja
Z powodu urlopu instruktora w dniach 11.08.2014 r. - 29.08.2014 r. świetlica w Parolach będzie nieczynna.

Wakacje w świetlicy

Informacja
Świetlica NOK w Parolach informuje, że w wakacje godziny otwarcia świetlicy w ulegną zmianie. W okresie od 1 lipca do 14 sierpnia świetlica czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 - 19.00. Od dnia 15 sierpnia urlop.

Mini piknik rodzinny w Parolach
Mini piknik rodzinny za nami. Odbył się 15 czerwca, ale przygotowania do niego rozpoczęły się znacznie wcześniej. Trzeba było uprzątnąć teren. A to było wyzwanie. Odbywało się etapami i było rozłożone w czasie. Brali w nim udział mieszkańcy Parol. Piknik był organizowany przez Sołtysa, Radę Sołecką, Koło Gospodyń Wiejskich oraz świetlicę NOK w Parolach a patronat nad nim objął Wójt Gminy Nadarzyn Pan Janusz Grzyb.
Podczas pikniku mogliśmy podziwiać ekspozycję broni przygotowaną przez Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej z Marek, którego założyciele to pasjonaci historii. Eksponaty gromadzili przez wiele lat, to, co mogliśmy zobaczyć to tylko część ich zbiorów. Mogliśmy również zobaczyć instalację przestrzenną przygotowaną przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Parasol, która powstała w 2005 roku z inicjatywy dawnych harcerzy 265 WLDH-y „Skrzydła” im. Batalionu Parasol i ich przyjaciół. Jej celem jest zrzeszanie osób zainteresowanych podtrzymywaniem tradycji historycznych, wojskowych i patriotycznych batalionu Parasol poprzez odtwarzanie jego umundurowania, wyposażenia i replik uzbrojenia.
Na pikniku zagrała Orkiestra Dęta „Pruszkowianka” - usłyszeliśmy m.in. Let It Be, Smoke On The Water, Don’t Worry, Be Happy, Guantanamera. To tylko niewielka część repertuaru orkiestry, w której szeregach mam przyjemność zasiadać i grać na saksofonie altowym. A to, co mnie najbardziej w niej rozczula to, fakt, że na zestawie perkusyjnym gra Weronika, która, i jak mówi Adam Malcherek, sprawca tego orkiestrowego zamieszania, potrafi okiełznać orkiestrę, mimo, że ma tylko 8 lat!!!
Poza malowaniem buziek, przeciąganiem liny i zabawą z chustą animacyjną odbyła się gra terenowa, podczas, której uczestnicy musieli zmierzyć się ze wskazówkami, zagadkami, orientacją w terenie. Na wszystkich, którzy dotarli do celu z kompletem wskazówek, dzięki którym udało im się utworzyć poprawne hasło, czekały nagrody. Nagrody również można było sobie wykopać. Dosłownie. Na wyznaczonym terenie należało przy pomocy detektora metali odszukać blaszkę, która posiadała numer. Każde takie znalezisko było wymieniane na nagrody.
A na wszystkich czekały smakołyki przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Parol, które słyną z wyśmienitej kuchni. Ich wyroby brały udział w niejednym konkursie. Można było posilić się gorącą grochówką, kiełbaską lub kaszanką z grilla, zjeść pajdę chleba ze smalcem i ogórkiem. Wszystko to popić gorącą herbatą. A na deser zjeść coś słodkiego np. rogalika. Dla tych, którzy nieco lekko się ubrali i było im chłodno, było ognisko, przy którym można było się ogrzać.
Wszystko to uwiecznili Sebastian Jakubowski i Piotr Chruściak ze Stowarzyszenia Fotograficznego Migawka. Za co im ogromnie dziękuję. Galerię zdjęć można zobaczyć na naszej stronie www.nok.pl w zakładce Parole oraz na naszym facebooku.

Dziękuję: Muzeum Techniki Wojskowej i Cywilnej, GRH Parasol, Orkiestrze Dętej „Pruszkowianka”, Państwu Streflik za użyczenie prądu, Pani Monice Kołakowskiej za pożyczenie stołów i ławek, Panu Tomaszewskiemu za pożyczenie namiotu, Państwu Młoźniak za jabłka, Kubie Frączakowi, który sobie na to zasłużył, operatorowi grilla Panu Arturowi Kapczyńskiemu, zaproszonym gościom, mieszkańcom, którzy pomagali podczas przygotowań. Dziękuję również mojemu mężowi Sławkowi, Mariuszowi Rowińskiemu, Tomaszowi Leśniewskiemu, Kamilowi Staluszka za pomoc przy zabawie z detektorami metali oraz mojej córce Magdzie.

Monika Majewska
Informacja
Z powodu urlopu instruktora w dniach 16 - 20 czerwca 2014 r. świetlica w Parolach będzie nieczynna.

Mini piknik rodzinny

Warsztaty tworzenia tęczowych papierów
W świetlicy 24 maja odbyły się warsztaty tworzenia tęczowych papierów. Warsztaty poprowadziła dla nas i z nami Olga Cieślak, która na co dzień zajmuje się malarstwem. Metoda, dzięki której mogły powstać nasze prace to metoda marmoryzacji. Używaliśmy farb olejnych, terpentyny, papieru i jakkolwiek dziwnie to brzmi, krochmalu. Zainspirowani prowadzącą stworzyliśmy niepowtarzalne prace, część z nich można podziwiać w świetlicy a część powędrowała z autorami prac.
Warsztaty
W dniu 24 maja w sobotę o godzinie 11.00 w świetlicy NOK w Parolach, odbędą się warsztaty tworzenia tęczowych papierów przy użyciu metody marmoryzacji. Zajęcia poprowadzi nasz gość Olga Cieślak. Zapraszam serdecznie.

Sprzątanie świata w Parolach
W dniu 10 maja 2014 r. w Parolach miała miejsce akcja sprzątania. To jak wygląda dziś teren po bazie transportowej to efekt nie tylko jednej takiej akcji. Prace odbywały się wieloetapowo. W pierwszej kolejności zostały rozebrane budynki, które się na tym terenie znajdowały. Potem został wywieziony gruz. Zostały usunięte resztki starego ogrodzenia. Ostatnim etapem było uprzątniecie terenu, wyrównanie miejsc, które tego wymagały przy pomocy ciężkiego sprzętu. Wisienką na torcie było skoszenie trawy. Obecnie uprzątnięty i wykoszony teren cieszy oko. W tym miejscu pragnę bardzo mocno podziękować wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Parol w pracę wykonaną na tym terenie.Informacja
Z powodu wyjazdu służbowego w dniu 16 maja 2014 r. świetlica w Parolach będzie nieczynna.

Akcja sprzątania
W dniu 10 maja (sobota) w miejscowości Parole odbędzie się akcja sprzątania. Tym razem celem jest miejsce po starej bazie przeznaczone w planach pod budowę w przyszłości świetlicy. Zapraszamy do przyłączenia się do nas mieszkańców Parol oraz sympatyków akcji. Ruszamy o godzinie 14.00.

Informacja
Świetlica NOK w Parolach informuje, że w dniach 28.04.2014 r. - 04.05.2014 r. będzie nieczynna.

Jak koziną zdobyto Parole
W naszej świetlicowej kuchni gościli już różni ciekawi ludzie a przez nasze podniebienia przewinęły się różne potrawy i różne gatunki mięs. W marcu podczas kolejnego naszego kulinarnego spotkania z cyklu „Poznajemy Kuchnie Świata” po raz pierwszy mieliśmy okazję spróbować jak smakuje kozie mięso. Oczywiście sposób przyrządzenia ma ogromne znaczenie. Potrawy podczas tego wieczoru kusiły nie tylko zapachem, ale również czymś tajemniczym, kryły w sobie nowe nieznane dotąd zgromadzonym smaki. I w taki oto sposób zdobyto Parole. Smakiem. Bo dobra kuchnia urzeka, uwodzi a jeśli jeszcze robiona jest z pasją to na naszych talerzach lądują dzieła sztuki. Fotorelacja ze spotkania na naszej stronie www.nok.pl w zakładce Parole i na świetlicowym facebooku, a przepisy w zakładce Kulinarne Instrukcje. Pan Shahzad Akram po raz kolejny był naszym gościem i przewodnikiem po smakach Pakistanu. Ogromnie dziękujemy za poświęcony nam czas, a wszystkim przybyłym gratuluje odwagi, bo nieznane budzi obawy.
Gotuję, bo lubię...
W dniu 14 marca mieliśmy przyjemność brać udział w konkursie kulinarnym pt.: "Sałatkowy Zawrót Głowy". Naszą świetlicę reprezentował Dominik Chruściak ze swoją sałatką warstwową Gyros.

A tak było w Wolicy...
Od ponad dwóch lat w świetlicach NOK dla wszystkich mieszkańców gminy organizowane są cykliczne imprezy, które wpisują się w ogólnonarodowy trend gotowania! Do tej pory można było przygotować potrawę z ziemniaka (świetlica w Młochowie), upiec ciasto z owocami (świetlica w Urzucie), skosztować potraw z jabłkiem (świetlica w Parolach), a w marcu br. świetlica w Wolicy zaprosiła do udziału w konkursie na najlepszą sałatkę. Jury musiało zmierzyć się z oceną… 17 sałatek!!! Kiedy Panie w skupieniu wymieniały się uwagami i smakowały, dzieci ze świetlic zostały zaproszone do udziału w zabawach i konkursach prowadzonych przez Basię Skrobisz - instruktora świetlicy w Wolicy.
Zaprezentował się zespół taneczny prowadzony w świetlicy przez Paulinę Piśkiewicz w urzekającym układzie do piosenki Andrzeja Zauchy „Jak na lotni” w interpretacji Kuby Badacha. Dziewczynki tańczyły z pasją i determinacją. Widać, że taniec sprawia im ogromną przyjemność a my, oglądając wypracowane układy taneczne, możemy dziewczynki tylko podziwiać. Emocje sięgnęły zenitu kiedy okazało się, że jury jest gotowe do ogłoszenia werdyktu w konkursie „Sałatkowy zawrót głowy”. Pierwsze miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z Parol, drugie zajęło koło LOK z Wolicy, na trzecie miejsce na podium zasłużyło Koło Gospodyń Wiejskich z Młochowa. Serdecznie gratulujemy!!! Trzeba przyznać, że sałatki wyglądały imponująco i smakowały wyjątkowo. Wymieniliśmy się kulinarnymi uwagami i spostrzeżeniami, dzieci miło spędziły czas… piątkowe popołudnie naprawdę można spędzić ciekawie.
Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Szmel, Monice Kołakowskiej oraz Agnieszce Kmieć, za to, że poświęciły czas i podjęły się trudnego zadania oceny dań zgłoszonych do konkursu.

Katarzyna Akram - Instruktor NOK

Spotkanie kulinarne
W świetlicy odbędzie się kolejne spotkanie kulinarne z cyklu Poznajemy Kuchnie Świata. Po raz kolejny po kuchni indyjskiej oprowadzi nas nasz gość Shahzad. Serdecznie zapraszamy 19 marca w środę godzina 17.00.

Parole Światłem Malowane
Mieliśmy przyjemność w naszej świetlicy gościć założycieli Stowarzyszenia Fotograficznego Migawka. Panowie Sebastian Jakubowski i Grzegorz Iwan specjalnie dla nas poprowadzili warsztaty fotograficzne pt. ”Malowanie Światłem”. Warsztaty to była przede wszystkim świetna zabawa, ale również nauka. Prowadzący w sposób prosty i bardzo przyjemny wprowadzili nas w świat fotografii i tego, czym jest malowanie światłem. Zaspokoili ciekawość nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy nas tego dnia odwiedzili. Do zabawy używaliśmy różnych źródeł światła, statywu i rzecz oczywista aparatu fotograficznego oraz naszych głów. Powstało mnóstwo ciekawych zdjęć inicjowanych pomysłami nie tylko prowadzących. Podsumowując świetna zabawa i mam nadzieje, że uda się jeszcze powtórzyć warsztaty. Fotorelacja na stronie www.nok.pl w zakładce Parole, www.migawka.org oraz na facebooku świetlica Parole oraz SF Migawka.

Ogromne podziękowania dla Sebastiana Jakubowskiego i Grzegorza Iwana ze Stowarzyszenia Fotograficznego MIGAWKA za przybliżenie w sposób łatwy i przyjemny tematyki fotografii oraz świetną zabawę.
Podziękowania również dla mojej córki Magdy za pomoc podczas warsztatów.Kulinaria w Parolach
Spotkania kulinarne z cyklu „Poznajemy Kuchnie Świata” na stałe zagościły w świetlicowym kalendarium wydarzeń. W lutym odbyło się kolejne spotkanie z tego cyklu. Tym razem odwiedziliśmy Filipiny. Nie zabrakło swojskiego akcentu w postaci wyśmienitej golonki. Filipiny były reprezentowane przez „Gulasz ogonowy z warzywami”. Ciekawostkę stanowiło to, czym został zagęszczony sos. Aby się tego dowiedzieć zapraszam na stronę www.nok.pl do zakładki Parole/Kulinarne Instrukcje, gdzie znajduje się przepis zarówno na golonkę jak i na gulasz z Filipin. Kolejne spotkanie z tego cyklu w marcu.

Ogromne podziękowania dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Parol za zapewnienie produktów potrzebnych podczas spotkania. Szczególnie za wyjątkowej urody golonki. Dziękuję również prowadzącemu spotkanie Sławkowi.

Również w lutym w świetlicy miało miejsce spotkanie pt. ”Jak przystawką i stołem podbić serca gości”. Pani Monika Kołakowska i Katarzyna Nowak podzieliły się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Zaczęliśmy od nauki składania serwetek, poprzez przygotowanie przystawek, aby na końcu móc podziwiać idealnie nakryty stół. Degustacja potwierdziła, że wygląd szedł w parze ze smakiem. Moje podniebienie urzekła rolada szpinakowa z łososiem, to jedna z propozycji całej gamy przystawek przedstawionych podczas spotkania. To kolejni nasi goście, którzy poświecili nam swój czas. Było nam niezmiernie miło. Mamy nadzieję, że zagoszczą u nas jeszcze nie raz. Fotorelacja na naszej stronie www.nok.pl w zakładce Parole.

Ogromnie podziękowania dla Pani Moniki Kołakowskiej i Katarzyny Nowak za podzielenie się z nami wiedza i doświadczeniem.
Jak przystawką i stołem podbić serca gości
Świetlica NOK w Parolach

serdecznie zaprasza

25 lutego (wtorek) o godz. 16.00

na spotkanie pt. "Jak przystawką i stołem podbić serca gości".

Tajemnice sukcesu zdradzą nam znawczynie nie tylko "stołowej" etykiety
Panie Monika Kołakowska i Kamila Szmel.
W programie dekoracja stołu oraz niezawodne przystawki
ich wykonanie i degustacja.

Warsztaty fotograficzne

Informacja
W dniach 17-21.02.2014 r. świetlica nieczynna z powodu delegacji.

W dniach 24-28.02.2014 r. świetlica czynna od 14.00 do 19.00. Będzie otwarta również w czwartek.

Od 3.03.2014 r. świetlica będzie czynna w poniedziałki 13.00-18.00, wtorki, środy i piątki 14.00-19.00. Czwartki nieczynne.

Spotkanie kulinarne
Kolejne spotkanie kulinarne w świetlicy w Parolach odbędzie się w dniu 12.02.2014 r. w środę. Ruszamy o godzinie 17.00. Królową spotkania będzie golonka.

Serdecznie zapraszamy!!!

Wielkie larum w świetlicy, przypaliły nam się pierniki
W sobotę 14 grudnia odbyły się warsztaty świąteczne. Zaczęliśmy od pierników. Zadanie wydawało się dość proste. Okazało się jednak, że pierniki nam się przypaliły. Przepis na pierniki można znaleźć w zakładce „Kulinarne Instrukcje”. Reszta warsztatów przebiegła już bez niespodzianek. Były bombki, wieńce świąteczne i choinki wykonane z różnych materiałów. Pracowaliśmy z makaronem, szyszkami, kasztanami, żołędziami, cekinami, wacikami i cukierkami.
Informacja
Świetlica NOK w Parolach informuje, że w dniach od 21.12.2013 r. do 06.01.2014 r. będzie nieczynna.

Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2