.: Na imieniny do: Aureli, Malwiny i Zygfryda .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Parole News 2015
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W PAROLACH

News | O nas | Przyjaciele Świetlicy | Koło Gospodyń Wiejskich
Kulinarne Instrukcje | Wola Squad | Galeria

REGULAMIN ŚWIETLICY

Warsztaty teatralne
W dniu 18 grudnia odbyły się w świetlicy warsztaty teatralne. Warsztaty poprowadziła z nami Pani Ania Balsam. Było wesoło, było bardzo kreatywnie. Zostały odkryte talenty drzemiące w naszych uczestnikach. To były pierwsze tego typu warsztaty u nas ale nie ostatnie. W przyszłym roku zapewne zostaną powtórzone. A może na stałe zagoszczą w naszym kalendarium. Kto wie.Dziękujemy Pani Ani za naukę poprzez zabawę.

Informacja
W dniach 23.12.2015 do 03.01.2015 świetlica będzie nieczynna z powodu urlopu.
Zajęcia teatralne

Wokół śledzia
Czas przedświąteczny, więc postanowiliśmy grudniowe spotkanie kulinarne poświęcić rybie, dokładnie śledziowi. Został przyrządzony na wiele sposobów. Pojawił się w połączeniu z ogórkiem i cebulą ale również z serem czy ananasem. Ponieważ śledź na naszym stole pojawił się pod wieloma postaciami, śmiem twierdzić, ze każdy znalazł cos dla siebie. Spotkanie poprowadziła dla nas Pani Monika Kołakowska. Bardzo dziękujemy za czas i wiedzę. Przepisy na śledzie w różnym wydaniu znajdują się w zakładce kulinarne instrukcje.Informacja
"Zdrowe nawyki i jedzenie jako inwestycja w swój organizm" Co znaczy zbilansowany posiłek i dlaczego jest to takie ważne? Do czego może doprowadzić nadmiar białka? Jak i co jeść, żeby pomagać swojemu organizmowi utrzymać dobrą kondycję? Jemy ale czy zastanawiamy się co zjadamy i jakie to ma znaczenie dla naszego zdrowia? Na te i inne pytania otrzymaliśmy odpowiedź podczas spotkania z Panem Mariuszem Antonowiczem, specjalistą łączącym indywidualne programy żywieniowe z treningiem personalnym, które odbyło się na początku listopada w naszej świetlicy.
Informacja
Miło nam poinformować, że w konkursie "Ciasto - tak piekła moja babcia" rozstrzyganego w dniu 21 listopada w NOK podczas imprezy "Witydż" izba tradycji, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Parol niezwykle pysznym ciastem drożdżowym wywalczyły sobie I miejsce. Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych.
Tort śmietankowy
Piątkowe spotkanie kulinarne dotyczyło tortu. Krok po kroku wykonałyśmy tort śmietanowy. Warsztaty poprowadziła dla nas Pani Monika Kołakowska. Bardzo dziękujemy za poświęcony nam czas i podzielenie się z nami tajemnicami idealnego biszkoptu i bitej śmietany. Tego w przepisach nie wyczytamy. Spotkanie zakończyło się oczywiście degustacją. Przepis na idealny biszkopt w zakładce Instrukcje Kulinarne.
Tort krok po kroku

Informacja
W dniach 27.07.2015 do 07.08.2015 świetlica będzie nieczynna z powodu urlopu.

„Cudze chwalicie swego nie znacie”
W niedzielne popołudnie 21 czerwca w Parolach już po raz kolejny odbył się piknik. Organizatorami tego wydarzenia byli: Sołtys i Rada Sołecka wsi Parole, Koło Gospodyń Wiejskich z Parol, Nadarzyński Ośrodek Kultury oraz świetlica NOK w Parolach. W tym roku imprezie przyświecało hasło „Cudze chwalicie swego nie znacie”, dlatego właśnie podczas pikniku instruktorzy NOK zapraszali do wspólnej zabawy. Anna Balsam prowadziła animacje dla dzieci i dorosłych, Agnieszka Sokołowska i Dorota Suwalska malowały dzieciom buźki, Michał Sokołowski był autorem widowiskowego pokazu baniek, a Olga Cieślak, prowadziła warsztaty batiku. Podczas pikniku miały finał warsztaty modelarskie, które prowadzone były w naszej świetlicy od prawie dwóch miesięcy pod czujnym okiem Pana Włodzimierza Wencla. Rakiety, które powstały podczas zajęć zostały w tym dniu wystrzelone w powietrze. Widowisko było przednie-szybujące wysoko w górę modele napawały dumą konstruktorów oraz instruktora. Na dzieci czekały również dmuchańce, trampolina i wata cukrowa.
Ogromnym zainteresowaniem, dzięki Justynie Kucharskiej ze Studia Florystycznego Antonia z Nadarzyna, cieszyło się „stoisko” z kapeluszami, które można było ozdobić wg własnego pomysłu i zostać właścicielem wybranego modelu.
Podczas pikniku wystąpiła „Orkiestra z Chmielnej”. Tego zespołu nie trzeba nikomu przedstawiać. Goście bawili się znakomicie podśpiewując piosenki królujące przed laty na warszawskich ulicach. Kolejnym muzycznym akcentem na naszej „scenie” był zespół seniorów „Młodzi Duchem”, który wspólne śpiewanie rozpoczął od…zabawnego monologu.
Tradycyjnie już Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Parol, zadbały o kulinarną stronę spotkania. Przygotowały ciasta, surówki, kiełbasę, kaszankę, bigos myśliwski, karkówkę i żeberka z grilla. Ponieważ Panie znane są ze swoich kulinarnych zdolności wszystkie danie były bardzo smaczne i aromatyczne. Goście mogli także skosztować…pieczonego dzika.
Podczas pikniku można było wziąć udział w zawodach strzeleckich, nad przebiegiem, których czuwali Panowie Franciszek Antonik i Adam Świercz. Impreza plenerowa to świetna okazja do wyjścia z domu, spotkania znajomych, sąsiadów i do wypróbowania swoich zdolności wokalnych, manualnych, plastycznych lub sportowych. W organizację takiej imprezy zaangażowanych jest wiele osób, które swoją postawą i pracą sprawili, że Piknik mógł się odbyć. W związku z tym chciałabym podziękować: Panu Mirosławowi Młoźniakowi za upolowanie i podarowanie dzika na piknik, Kubie Frączakowi za przygotowanie oraz pomoc podczas pikniku (drugi rok z rzędu), Mirosławowi Chruściakowi za zadbanie o dofinansowanie pikniku, Paniom z KGW z Parol i ich bliskim za obsługę kulinarną pikniku, Panom Franciszkowi Antonikowi i Adamowi Świercz za przeprowadzenie zawodów strzeleckich, mojemu mężowi Sławomirowi Majewskiemu za podzielenie się swoją wiedzą kulinarną i przyrządzenie dzika oraz mojej córce Magdalenie, za pomoc typu „przynieś, podaj, pozamiataj”, Panu Łukaszowi Tomaszewskiemu i Bogusławie Piotrowskiej za użyczenie namiotów, instruktorom NOK za pomoc.

Dzięki Panu Romanowi Ćwiertniewiczowi z iTV Nadarzyn można obejrzeć materiał filmowy z pikniku na stronie www.nadarzyn.pl w zakładce iTV. Fotorelacja do obejrzenia zarówno na naszym facebooku oraz na naszej stronie www.nok.pl w zakładce Parole.Parole Wakacje

Dzień Dziecka
Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień, dlatego Nadarzyński Ośrodek Kultury od kilku lat zaprasza dzieci ze świetlic do wspólnego celebrowania tego święta. W tym roku NOK ufundował swoim podopiecznym korzystającym z zajęć świetlicowych (świetlice w: Parolach, Młochowie, Rozalinie, Urzucie, Wolicy) wyjazd do miejsca, w którym nie można się nudzić. Co to za miejsce? To Farma Iluzji, istny raj dla dzieci. W tym niezwykłym Parku Edukacji i Rozrywki próbowaliśmy rozwikłać tajemnice lewitującego kranu, nie rozbić głowy podczas spaceru w labiryncie luster, utrzymać równowagę w chacie tajemnic czy odkryć jak działa zakręcony domek. Przy meblach olbrzyma mogliśmy sobie robić tylko zdjęcia, bo wspięcie na nie wymagało drabiny. Dla odważnych był szlak trapera, na kłopoty tunel zapomnienia, dla ciała ścieżka zdrowia, a dla wytrwałych i cierpliwych wiklinowy labirynt. To był dzień pełen wrażeń. Pogoda i humory nam dopisały. Dorośli niech żałują, że nie są już dziećmi, a dzieci… dzieci tego dnia świetnie się bawiły.Piknik w Parolach
Warsztaty modelarskie
W świetlicy od kilku tygodni trwały warsztaty modelarskie. Pod czujnym okiem Pana Włodzimierza Wencla powstały rakiety, które zostaną uroczyście wystrzelone w powietrze podczas pikniku, który odbędzie się w Parolach w dniu 21 czerwca br. Warto było tyle pracować. Bo należy zaznaczyć, że warsztaty modelarskie to lekcja cierpliwości i wytrwałości. Aby uzyskać pożądany efekt potrzeba również precyzji i dokładności.Warsztaty Florystyczne z „Antonią
Wcześniej niż zwykle, bo już 18 marca do świetlicy zawitała wiosna. Za sprawą Pani Justyny Kucharskiej właścicielki Studia Florystycznego Antonia i naszej instruktorki zrobiło się kolorowo i pachnąco. Z niecierpliwością czekałyśmy na na to, co wydarzy się podczas warsztatów florystycznych. W ruch poszły szklane naczynia, koszyczki, filiżanki, doniczki i cała masa cudownie pachnących roślin. Nie obyło się bez akcentów świątecznych, jajeczek, kurczaczków i bazi. Wysypała się ziemia, polała woda i pękła niejedna doniczka, ale warto było to wszystko poświęcić dla takich kompozycji jakie powstały. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji będą długo zdobiły nasze mieszkania. Pani Justyna zdradziła nam kilka florystycznych tajemnic i już wiemy jak dbać o rośliny, które wykorzystałyśmy w naszych autorskich kompozycjach.


DZIEŃ KOBIET 50 + w Parolach
W niedzielne marcowe popołudnie świetlica Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Parolach wypełniła się po brzegi. A to za sprawą Dnia Kobiet 50+, którego organizatorem wspólnie ze świetlicą NOK było Koło Gospodyń Wiejskich z Parol. Swoją obecnością zaszczyciły nas Mieszkanki Parol,
dla których od dawna przygotowywałyśmy ten wyjątkowy dzień. Było nam niezmiernie miło, że Panie przyjęły nasze zaproszenie. Odwiedzili nas także: Pani Agnieszka Kuźmińska-Radna Rady Powiatu Pruszkowskiego, Pani Edyta Gawrońska - Sekretarz Gminy Nadarzyn,kwiaty wręczyli oraz życzenia osobiście wszystkim Paniom złożyli: Wójt Gminy Nadarzyn Pan Janusz Grzyb, Pan Andrzej Jakubowski-Radny oraz Sołtys wsi Parole Pan Mirosław Chruściak. Były pachnące hiacynty, wspaniałe wypieki tradycyjnie już przygotowane przez Panie z KGW, upominki, uśmiechy, towarzyskie rozmowy, wspólne śpiewanie oraz występ zespołu "Młodzi Duchem" z Klubu Seniora NOK. Bawiły nas Panie: Zofia Olszewska (Shimmy szuja), Teresa Pajerczyk (Tango kat), Teodozja Piotrkowicz (monolog autorstwa Zbigniewa Korpolewskiego „Młoda inaczej”). Utwory stanowiły część programu kabaretowego „NOK Talent Show”, którego pomysłodawczynią i reżyserką jest Kamila Michalska, czuwająca również nad interpretacją utworu „Czekaj no, Higgińszczaku” z musicalu
My Fair Lady, brawurowo wyśpiewanego przez Panią Danutę Woźniak. Artystom akompaniował Pan Marek Rejnowicz-instruktor muzyczny w Klubie Seniora. Ale to nie wszystko. Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy w Nadarzynie świetlica w Parolach została wyposażona w zmywarkę-prezent dla Koła Gospodyń, za co bardzo dziękujemy. Ten dzień był wyjątkowy. Goście, którzy nas odwiedzili sprawili, że czułyśmy się wyróżnione. Zwieńczeniem naszego spotkania była niespodzianka kulinarna przygotowana przez Panie Monikę Kołakowską i Katarzynę Nowak, a która doskonale wpisała się w cykl spotkań kulinarnych, odbywających się w świetlicy.

Dziękuję :

Pani Teresie Dębskiej za coś dla zdrowia, czyli wyśmienite i rumiane jabłka;
Pani Renacie Janczarskiej za coś dla urody, czyli upominki kosmetyczne dla wszystkich kobiet;
Panu Piotrowi Chruściakowi za coś dla oka, czyli fotorelację z tego wyjątkowego dnia;
Paniom Monice Kołakowskiej i Katarzynie Nowak za coś dla ciała, czyli przygotowanie kulinarnej niespodzianki.

Serdeczne podziękowania składam również Paniom: Zofii Olszewskiej, Teresie Pajerczyk, Teodozji Piotrkowicz z zespołu „Młodzi Duchem” działającego w strukturach Klubu Seniora NOK,Panu Markowi Rejnowiczowi opiekunowi muzycznemu zespołu oraz Pani Danucie Woźniak za uświetnienie Dnia Kobiet 50+ odbywającego się w świetlicy NOK w Parolach.

W imieniu Koła Gospodyń Wiejskich z Parol oraz swoim dziękuję Wójtowi Gminy Nadarzyn Panu Januszowi Grzybowi za prezent w postaci zmywarki do naczyń.
Warsztaty florystyczne

Kulinaria w Parolach-Dania za 5 zł.
Spotkania kulinarne na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń świetlicowych. W lutym swoją obecnością zaszczycił nas Pan Shahzad Akram. Spotkaniu przyświecała idea taniego gotowania, ale jednocześnie niebanalnego smaku. Ustalone menu wyglądało następująco: bakłażan, kima mater (mielone mięso z groszkiem), cieciorka, ziemniaki ze szpinakiem. Cel spotkania został osiągnięty. To nie dziwi z uwagi na prowadzącego, który już nie pierwszy raz oczarował nas swoim kulinarnym kunsztem.
W jego wykonaniu gotowanie to coś więcej niż tylko łączenie składników to pasja, którą potrafi zarazić. A ta bywa nieoceniona podczas codziennego przygotowywania posiłków i sprawia, że gotowanie może być przyjemnością równie dużą jak jedzenie. Tradycyjnie już dzielimy się przepisami na stronie www.nok.pl zakładka Parole/ kulinarne instrukcje.

Ogromne podziękowania dla Pana Shahzada Akram za poświęcenie swojego czasu i podzielenie się kulinarnymi tajemnicami.

Spotkanie opłatkowe
Tradycyjnie już po raz kolejny w świetlicy NOK, odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Parol. Stoły zastawione zostały tradycyjnymi wigilijnymi potrawami przygotowanymi przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Sołtys, Rada Sołecka, Mieszkańcy Parol oraz zaproszeni Goście w dniu 11 stycznia łamali się opłatkiem, śpiewali kolędy oraz kosztowali wigilijnych potraw.
Organizatorzy dziękują mieszkańcom za liczne przybycie.

Dzień Babci i Dziadka
Wkrótce Dzień Babci i Dziadka a to nasze propozycje. Obie słodkie chociaż o ile jedne są jadalne to drugie już nie :)
Podziękowanie

Bardzo dziękuję Panu Ireneuszowi Święciakowi z Pruszkowa za podarowanie naszej świetlicy drewnianych kulek do zajęć kreatywnych z dziećmi.

Informacja
W dniach 19.01.2015 r. - 30.01.2015 r. świetlica będzie czynna w godzinach 11.00 - 15.00 codziennie. Serdecznie zapraszamy!!!

Archiwum newsów 2014
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2