.: Na imieniny do: Agaty, Dalii i Sobiesława .: Gości online: 3
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Młochów news 2014
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W MŁOCHOWIE

News | O nas | Galeria | Przepisy
Przyjaciel świetlicy | Ludzie zwykli i niezwykli
  Zajęcia stałe

REGULAMIN ŚWIETLICY

Andrzejki w świetlicy NOK w Młochowie
Na ubiegłorocznym Wieczorze Andrzejkowym wywróżyliśmy bogaty w imprezy rok 2014, wróżba ta niewątpliwie się spełniła. W tym roku imprezę poprowadziły dwie czarownice, które zadbały o to, aby licznie przybyłe dzieci nie nudziły się ani przez chwilę.

Gry, zabawy, konkursy, wciągnęły do zabawy również dorosłych. Jak przystało na wieczór Andrzejkowy nie mogło zabraknąć wróżb. I tak oto lanie woskiem „przepowiedziało” części zebranych gdzie spędzą najbliższe wakacje a wróżby z jabłek odkryły pierwsze litery imion przyszłych partnerów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także pozostałe wróżby takie jak numerologia czy przepowiednie ukryte w balonach. Miłym zwieńczeniem wieczoru był słodki poczęstunek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tego, że ten wieczór był naprawdę magiczny.


Wieczór Andrzejkowy

Gotuję… bo lubię w świetlicy NOK w Młochowie
W naszej świetlicy było to drugie spotkanie z tego cyklu, podczas którego najważniejszym punktem programu był konkurs kulinarny, skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Nadarzyn "Zupa jest dobra na wszystko". Wyzwanie podjęły: Świetlica NOK z Urzuta, Koło Kulinarne z Urzuta, Świetlica NOK z Parolach, Koło Gospodyń z Młochowa, Świetlica NOK z Młochowa i Pani Katarzyna Szajko. Jury w składzie pani Monika Kołakowska - przewodnicząca, pani Barbara Syller oraz pani Grażyna Juchnik - Kędziorek, otrzymało niełatwe, co wyraźnie zostało podkreślone, zadanie wyboru trzech najlepszych zup.
Podczas gdy panie z komisji degustowały i oceniały, zgromadzeni goście mogli przygotować „jesiennego cudaka” z warzyw, owoców, liści i innych darów jesieni. Powstały piękne, fantazyjne stworki: pies z ziemniaka i marchewki, panna jesienna z warzyw i liści, gąsienica z marchewki. Ogłoszenie wyników konkursu jest zawsze emocjonujące dla obu stron. Tego dnia miejsca na podium należały do Koła Kulinarnego ze Świetlicy NOK w Urzucie za zupę meksykańską z mięsnymi kuleczkami - I miejsce, Koła Gospodyń z Młochowa za zupę porową II – miejsce, Świetlicy NOK w Parolach za pikantną zupę marchewkową III miejsce. Nagrodzeni w konkursie otrzymali dyplomy i talony do sklepu Gospodarstwa Domowego. Przyszedł także czas na bardzo wyczekiwany punkt spotkania, a mianowicie, na degustację. Sądząc po zasłyszanych komentarzach i zadowolonych buziach, wszystkie zupy smakowały wybornie.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom za wspólnie spędzone piątkowe popołudnie, a pani Monice Kołakowskiej, pani Barbarze Syller, pani Grażynie Juchnik-Kędziorek, za to, że poświęciły swój czas i podjęły się trudnego zadania oceny dań w konkursie kulinarnym.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.nok.pl/świetlica w Młochowie, gdzie znajdą państwo przepisy na wszystkie zupy oceniane w konkursie "Zupa jest dobra na wszystko".

Gotuję... bo lubię

Regulamin i karta zgłoszenia do konkursu do pobrania TUTAJ.

Malowanie światłem w świetlicy NOK w Młochowie
7 października 2014 r. w naszej świetlicy odbyły się warsztaty malowania światłem, prowadzone przez panią Julię Karasiewicz. Chętnych do zabawy nie zabrakło. Punktualnie o 19:00 zgasiliśmy światło, chwyciliśmy za latarki i na dwie godziny zamieniliśmy świetlicę w magiczne miejsce, w którym rządziła dziecięca fantazja, która jak wiadomo nie ma granic. Powstały dzieła, których nie sposób nazwać, których nie można sklasyfikować w żadnej dziedzinie, a to wszystko za sprawą niczym nie skrępowanej wyobraźni!!!

Otwarcie siłowni zewnętrznej
24 września 2014 roku w Młochowie przy ulicy Mazowieckiej 3 (przy budynku OSP) została otwarta siłownia zewnętrzna. Jest to kolejna ogólnodostępna siłownia zewnętrzna zainstalowana w Gminie Nadarzyn.
Zachęcamy wszystkich do korzystania z urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Prosimy o niepozostawianie śmieci na placu przy siłowni.

Warsztaty malowania światłem

Zajęcia taneczne

Aerobik dla Pań

Zajęcia taneczne

Za rok o tej samej porze w Młochowie!
27 sierpnia 2014 r. odbył się w Parku w Młochowie piknik kończący cotygodniowe wakacyjne „Czwartki przy fontannie”. Jak zwykle atrakcji nie zabrakło! Program animacyjny przygotowała Ania Balsam - instruktor NOK. Biegi w workach, zabawy z chustą animacyjną cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci i ku naszej radości także dorosłych.
Był słodki poczęstunek "upieczony" przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Młochowa oraz grillowanie, którego pomysłodawcami byli panowie z Rady Sołeckiej Młochowa. Michałowi Sokołowskiemu zawdzięczamy niezwykły pokaz podczas którego nasz showman prezentował gigantyczne bańki mydlane. Żelazny punkt tego typu imprez to malowanie buziek, które i tym razem cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w nasz cykl "Czwartków przy fontannie". Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci - to dzięki Waszej obecności i aktywności nasza praca miała sens i inspirowała nas.
Zapraszamy za rok pod fontannę, a od września do świetlicy w Młochowie!!!

Nadarzyński Ośrodek Kultury Świetlica w Młochowie dziękują Radzie Sołeckiej Młochowa oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Młochowa za inicjatywę podczas pikniku kończącego cotygodniowy wakacyjny cykl "Czwartki przy fontannie". Panowie zaprosili nas na wyjątkowo smaczne kiełbaski z grilla, panie na deser częstowały niezwykłymi domowymi wypiekami na miarę mistrzyń cukiernictwa.
Zakończenie wakacyjnych zabaw przy fontannie

Turniej tenisa stołowego
Wyczekiwany turniej tenisa stołowego odbył się dnia 1 sierpnia 2014 r. w Świetlicy NOK w Młochowie. Ponieważ w tego dnia wypadała 70 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, dlatego też o godzinie 17.00 zawody zostały przerwane na kilka minut by uczcić pamięć poległych. W organizacji i w czasie spotkania pomagała nam Monika Majewska – instruktorka Świetlicy NOK w Parolach, a młodzież ze świetlicy, której jest opiekunem brała udział w zawodach.
Na turniej został zaproszony Artur Michalczyk, który sędziował i ustalił przebieg rozgrywek. Wyniki spisywała mama sędziującego Pani Agnieszka Michalczyk. Na zawody zgłosiło się 10 osób. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, w których grali każdy z każdym do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Zawody przebiegły bardzo sprawnie. Walka w obu grupach była zacięta, a poziom bardzo wyrównany. Zawodnicy zachowywali się fair play i stosowali się do uwag sędziującego.
I miejsce w grupie młodszych zdobył Piotr Dębski - lat 10 z Świetlicy NOK w Parolach, I miejsce w grupie starszych zdobył Adrian Jagodziński – lat 17 z Świetlicy NOK w Młochowie. Za zwycięstwo zawodnicy otrzymali statuetki, a wszyscy biorący udział dyplomy za uczestnictwo w Turnieju Międzyświetlicowym. Na zakończenie zawodów wszyscy chętnie poczęstowali się lodami.
Bardzo jesteśmy wdzięczni za sędziowanie rozgrywek międzyświetlicowych tenisa stołowego Arturowi Michalczykowi i Pani Agnieszce Michalczyk za obecność i wsparcie na turnieju. Artur Michalczyk ma tylko 13 lat, a już wiele osiągnięć sportowych na swoim koncie. Trenuje w klubie "BOGORIA" w Grodzisku Mazowieckim od 5 roku życia. Jegoo siągnięcia (niektóre) to:
- 17 miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików,
- 5 miejsce w debla na Mistrzostwach Polski Młodzików,
- 5 miejsce na Mistrzostwach Mazowsza Indywidualnie,
- 3 miejsce drużynowo na Mistrzostwach Mazowsza,
- 3 miejsce w debla na Mistrzostwach Mazowsza.
Turniej tenisa stołowego

Czwartek przy Fontannie
26 czerwca w Parku w Młochowie odbyło się pierwsze spotkanie z wakacyjnego cyklu "Czwartek przy Fontannie" zorganizowane przez świetlicę NOK w Młochowie. Pogoda dopisała, więc punktualnie o 16:30 Instruktorzy NOK powitali w parku licznie zgromadzone i rządne dobrej zabawy dzieci. NIC PROSTSZEGO!!
Na rozgrzewkę zabawy z chustą animacyjną, następnie liczne gry sprawnościowo - ruchowe, a na koniec oczekiwane przez wszystkich przeciąganie liny! Po skończonych "potyczkach" wszyscy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach udaliśmy się do świetlicy na... słodką niespodziankę.
Do zobaczenia za tydzień! Czekamy na Ciebie w każdy czwartek wakacji!!!
Czwartek przy fontannie

Dzień Dziecka
W dniu 30 maja 2014 r. na terenie parku w Młochowie świętowaliśmy Dzień Dziecka. Było mnóstwo atrakcji. Zaczęliśmy pokazem karate prowadzonym przez Mazowiecki Klub Karate Kyokushin. Po części „oficjalnej” każde dziecko mogło spróbować swoich sił i zmierzyć się z naszymi wysportowanymi gośćmi. W szranki stanęli także rodzice!!! Oj… było sporo zabawy i śmiechu. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się animacje prowadzone przez instruktorkę NOK panią Anię Balsam, która zaprosiła dzieci do zabawy z chustą animacyjną. Można było wykazać się siłą przeciągając linę i sprytem w czasie zabaw ruchowych. Malowanie buziek to nieodłączny punkt tego typu imprez, który zawsze cieszy się ogromnym powodzeniem. Tak też było i tym razem. Na koniec tego szczególnego dnia dzieci zostały obdarowane lodami oraz cukierkami.
Dzień dziecka

Sprzątanie Świata w Młochowie
12 maja 2014 r. świetlica Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Młochowie wzięła udział w Gminnym Dniu Sprzątania Świata. Organizatorem akcji był Urząd Gminy Nadarzyn, Nadarzyński EKO TOP 2014 oraz Straż Gminna w Nadarzynie. Wspólnie z GODM "Tęcza” w Młochowie sprzątaliśmy Aleję Lipową prowadzącą do Parol i Aleję Lipową prowadzącą do lasu - w sumie 20 osób (12 dzieci i młodziezy oraz 8 osób dorosłych). Na akcję wyruszyliśmy z sołtysem Młochowa Panem Sławomirem Kucharskim i dwójką przedstawicieli Straży. Obecność podczas sprzątania Pani Ani i Pana Adama ze Straży Gminnej została bardzo dobrze odebrana przez młodych uczestników akcji. Dzieci czuły, że to, co robią jest ważne. Dla opiekunów grupy było to korzystne ze względów bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Worki ze śmieciami do kontenerów przewoził Pan Sołtys z przedstawicielem Rady Sołeckiej Panem Mieczysławem Kucharskim. Warto odnotować, że śmieci było znacznie mniej niż podczas akcji, które pamiętamy z lat ubiegłych-to dobry znak! Pogoda nam dopisała – zachmurzyło się i zaczęło padać w czasie kiedy odpoczywaliśmy i zajadaliśmy się ciasteczkami w świetlicy. Mamy nadzieję, że dzięki coraz większej trosce o otaczającą nas przyrodę akcje sprzatania świata nie będą już potrzebne.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji!!!
Sprzątanie świata

Informacja
Świetlica NOK w Młochowie informuje, że w dniach 17-18 kwietnia br. będzie nieczynna.

Gotuję, bo lubię...
14 marca br. gościliśmy w świetlicy w Wolicy. Powodem spotkania była impreza międzyświetlicowa. O tym, co tam się wydarzyło możecie Państwo przeczytać poniżej. Warto nadmienić, że panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Młochowa zajęły w konkursie kulinarnym III miejsce!!!

Od ponad dwóch lat w świetlicach NOK dla wszystkich mieszkańców gminy organizowane są cykliczne imprezy, które wpisują się w ogólnonarodowy trend gotowania! Do tej pory można było przygotować potrawę z ziemniaka (świetlica w Młochowie), upiec ciasto z owocami (świetlica w Urzucie), skosztować potraw z jabłkiem (świetlica w Parolach), a w marcu br. świetlica w Wolicy zaprosiła do udziału w konkursie na najlepszą sałatkę. Jury musiało zmierzyć się z oceną… 17 sałatek!!! Kiedy Panie w skupieniu wymieniały się uwagami i smakowały, dzieci ze świetlic zostały zaproszone do udziału w zabawach i konkursach prowadzonych przez Basię Skrobisz - instruktora świetlicy w Wolicy.

Zaprezentował się zespół taneczny prowadzony w świetlicy przez Paulinę Piśkiewicz w urzekającym układzie do piosenki Andrzeja Zauchy „Jak na lotni” w interpretacji Kuby Badacha. Dziewczynki tańczyły z pasją i determinacją. Widać, że taniec sprawia im ogromną przyjemność a my, oglądając wypracowane układy taneczne, możemy dziewczynki tylko podziwiać. Emocje sięgnęły zenitu kiedy okazało się, że jury jest gotowe do ogłoszenia werdyktu w konkursie „Sałatkowy zawrót głowy”. Pierwsze miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z Parol, drugie zajęło koło LOK z Wolicy, na trzecie miejsce na podium zasłużyło Koło Gospodyń Wiejskich z Młochowa. Serdecznie gratulujemy!!! Trzeba przyznać, że sałatki wyglądały imponująco i smakowały wyjątkowo. Wymieniliśmy się kulinarnymi uwagami i spostrzeżeniami, dzieci miło spędziły czas… piątkowe popołudnie naprawdę można spędzić ciekawie.
Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Szmel, Monice Kołakowskiej oraz Agnieszce Kmieć, za to, że poświęciły czas i podjęły się trudnego zadania oceny dań zgłoszonych do konkursu.
Zajęcia fitness
Świetlica w Młochowie

zaprasza panie

na zajęcia fitness.

Zajęcia odbywają się w:

poniedziałki w godz. 19.30-20.30

i czwartki w godz. 19.00-20.00
.

FREESTYLE czyli MC CZEXEN w świetlicy NOK w Młochowie
7 marca 2014 r. odwiedził nas Czesław Bukowiec, bardziej znany jako MC CZEXEN. Podczas blisko półtora godzinnego występu, zaprezentował się w autorskim programie "Czary Mary - Show", kabaretowo - freestylowo - hiphopowym show! Nasz gość zaprosił do zabawy licznie przybyłą publiczność, której zadaniem było znaleźć jakiś ciekawy przedmiot a następnie umieścić go w specjalnie wcześniej przygotowanym pojemniku. Zabawa zaczęła się gdy MC CZEXEN zaczął freestylować na temat każdego z nich! I tak przedmioty codziennego użytku jak widelec czy nóż do krojenia pizzy, stały się na krótką chwilę bohaterami improwizowanego mini show. Jesteśmy pod wrażeniem talentu MC Czexena i mamy nadzieję, że młody artysta z Wrocławia zawita jeszcze do naszej świetlicy.
Czary Mary - Show

Bal Karnawałowy
W dniu 17 stycznia br. odbył się bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży. Gościliśmy dzieci ze świetlicy w Parolach oraz Wolicy. Zabawę prowadziła przebranaza śnieżynkę Ania Balsam oraz Monika Mazurek, która przywdziała strój choinki oraz Agnieszka Sokołowska przebrana za bałwanka. Nie były to jedyne kolorowe stroje na balu. Mogliśmy podziwiać dzieci z Wolicy w różnorodnych, kolorowych przebraniach-kotka, pirata czy też pszczółki. Zabawy ruchowe, zabawy z chustą animacyjną, tańce i przeciąganie liny cieszyły się zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale także instruktorów NOK oraz samych rodziców. Główną atrakcją wieczoru ku naszemu zaskoczeniu okazała się niespodzianka przygotowana przez prowadzących czyli… słodki budyń. Śmiało możemy stwierdzić, iż była to kolejna fantastyczna, międzyświetlicowa impreza podczas której wszyscy świetnie się bawili.
Ogłoszenie
Świetlica NOK w Młochowie

organizuje nabór na zajęcia taneczne (balet)
dla dzieci w wieku 5 - 11 lat.

Instruktor Agnieszka Biedrzycka - Janik.

Zajęcia są nieodpłatne!!!
Odbywają się we wtorki w godz. 18.15 - 19.15.

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt tel 507-851–113 do dnia 27.01.2014 r.


Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców
Dnia 11 stycznia 2014 r. w świetlicy NOK w Młochowie odbyło się Spotkanie Opłatkowe dla mieszkańców. Gospodarzami spotkania były Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i Rada Sołecka Młochowa. Przybyli liczni zaproszeni goście: przedstawiciele Urzędu Gminy Nadarzyn na czele z Panem Wójtem Januszem Grzybem, Proboszcz parafii Młochów - Józef Ślusarczyk, przedstawiciele OSP - pan Zbigniew Rynkal, komendant OSP Jan Jarzyński oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej. Tradycyjnie na spotkanie przybyło wielu mieszkańców Młochowa, którzy mają potrzebę złożenia sobie wzajemnie życzeń świątecznych i noworocznych. Jest to również okazja to rozmowy w miłej atmosferze, przy stole zastawionym smacznymi potrawami, które własnoręcznie przygotowały Panie z Koła Gospodyń. Degustowaliśmy pyszne pierogi, krokiety, barszcz czerwony i dużo wspaniałych ciast. Pan Wójt obdarował licznie zgromadzone dzieci koszem słodyczy. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem.
Zabawa karnawałowa

Archiwum newsów 2014
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2