.: Na imieniny do: Izy, Rajmunda i Seweryna .: Gości online: 3
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Młochów news 2015
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W MŁOCHOWIE

News | O nas | Galeria | Przepisy
Przyjaciel świetlicy | Ludzie zwykli i niezwykli
  Zajęcia stałe

REGULAMIN ŚWIETLICY

Turniej tenisowy – Mikołajkowy.
W świetlicy NOK w Młochowie odbywają się co tydzień treningi tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży, więc i turnieje tenisowe są w naszej świetlicy częściej. Dnia 09 grudnia miał miejsce turniej mikołajkowy, na którym do zawodów przystąpiło 11osób. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe:

I grupa 9-12 lat - 7 osób
II grupa 12- 16 lat. - 4 osoby.

Zawody rozpisał, prowadził i sędziował Piotr Witkowski – pan który również prowadzi zajęcia pingpongowe w naszej świetlicy. Turniej przebiegał bardzo sprawnie, w atmosferze sportowej rywalizacji. Po podliczeniu punktów w grupie I najlepsza okazała się Julia Boschke lat 11, a w grupie II zwyciężył Darek Boschke lat14. Najlepsi zawodnicy na turnieju otrzymali nagrody i dyplomy. Wszyscy biorący udział w turnieju, także zostali obdarowani -był to przecież turniej mikołajkowy. Dziękujemy pani dyrektor Kamili Michalskiej i pani Ani Balsam za obecność na naszej imprezie. Panu Piotrowi Witkowskiemu za prowadzenie i sędziowanie.
Dziękujemy zawodnikom za sportowe emocje i świetną zabawę.Tenis


Andrzejki
W miniony piątek była znakomita zabawa andrzejkowa. Przyszło mnóstwo dzieciaków. Były rozmaite wróżby, było lanie wosku i dużo śmiechu przy odczytywaniu tychże wróżb i odgadywaniu co się kryje w woskowych figurach. Panie instruktorki - Danusia, Olga i Kasia zmieniły się w prawie prawdziwe wróżki i zaczarowały naszą świetlicę tak fachowo, że wyczarowały PANA ILUZJONISTĘ, żeby nie powiedzieć: PRESTIDIGITATORA ;). Jego występ był zwieńczeniem całej imprezy. Dzieci były zachwycone jego przedstawieniem, chętnie brały udział w czarowaniu. Dawno do świetlicy nie przybyło tylu chętnych do wspólnej zabawy.
Serdecznie zapraszamy na kolejne nasze imprezy.Bal karnawałowyAerobik MłochówAerobik Młochów


Turniej Tenisa Stołowego
Młodzież uczęszczająca do świetlicy NOK w Młochowie bardzo chętnie gra w tenisa stołowego. Dlatego właśnie raz do roku odbywają się w naszej świetlicy turnieje. W tym roku miało to miejsce 21 września. Do rozgrywek zgłosiło się 10 zawodników, którzy zostali podzieleni na dwie grupy: grupa młodsza 9-11 lat, młodzież 12-16 lat.
Zawody rozpisał, prowadził i sędziował pan Piotr Witkowski - trener tenisa stołowego w Gminnym Ośrodku Sportu w Nadarzynie. Zawodnicy w grupach grali każdy z każdym po trzy sety.Wszyscy biorący udział w turnieju bardzo poważnie traktowali zawody, grali fair- play,stosowali się do uwag Pana Sędziego i zaciekle walczyli. W czasie rozgrywek czuć było atmosferę sportowej rywalizacji.Po rozegraniu wszystkich setów w grupach i podliczeniu punktów zostały ogłoszone wyniki:W grupie młodszych najlepsza okazała się Julia Boschke lat 11.W grupie młodzieży zwyciężył Przemysław Skrzydlewski lat 15. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i paletki do tenisa stołowego. Wszyscy biorący udział w turnieju zostali także obdarowani drobnymi upominkami.Dziękujemy zawodnikom za pasjonującą grę i pozytywne emocje. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Witkowskiemu za prowadzenie i sędziowanie rozgrywek.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na treningi tenisa stołowego
w każdą środę od godziny 18.00 – 20.00 do świetlicy NOK w Młochowie
Trener: Piotr Witkowski.

Zajęcia bezpłatne!!!


Tenis treningiTaniecTenis


Zajęcia teatralne


...a czwartek jest dla dzieci
Wakacyjne ,,Czwartki przy fontannie” organizowane przez świetlicę Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Młochowie wystartowały!!! Podczas pierwszego, inauguracyjnego tegoroczny cykl spotkania, było przyjemnie, radośnie i bardzo ciepło. Chętnych dzieci do zabawy nie brakowało. Byli także rodzice, którzy włączali się do animacji. Podczas spotkań ogromną popularnością cieszy się gra w piłkę, skakanie przez linę, zabawa z chustą, w berka i w byczka. Podczas pierwszego spotkania dodatkową atrakcją było rzucanie frisbee.

Tradycyjnie wszystkie dzieci zostały poczęstowane lodami.

Serdecznie zapraszamy do Parku w Młochowie i do przyłączenia się do naszej wesołej gromadki bawiącej się przy fontannie w każdy wakacyjny czwartek.
Czwartek przy fontannie


Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 7 r.ż.
(młodsze dzieci mogą uczestniczyć w zabawach wyłącznie w obecności i pod opieką osoby dorosłej)
Dzień Dziecka
Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień, dlatego Nadarzyński Ośrodek Kultury od kilku lat zaprasza dzieci ze świetlic do wspólnego celebrowania tego święta. W tym roku NOK ufundował swoim podopiecznym korzystającym z zajęć świetlicowych (świetlice w: Parolach, Młochowie, Rozalinie, Urzucie, Wolicy) wyjazd do miejsca, w którym nie można się nudzić. Co to za miejsce? To Farma Iluzji, istny raj dla dzieci. W tym niezwykłym Parku Edukacji i Rozrywki próbowaliśmy rozwikłać tajemnice lewitującego kranu, nie rozbić głowy podczas spaceru w labiryncie luster, utrzymać równowagę w chacie tajemnic czy odkryć jak działa zakręcony domek. Przy meblach olbrzyma mogliśmy sobie robić tylko zdjęcia, bo wspięcie na nie wymagało drabiny. Dla odważnych był szlak trapera, na kłopoty tunel zapomnienia, dla ciała ścieżka zdrowia, a dla wytrwałych i cierpliwych wiklinowy labirynt. To był dzień pełen wrażeń. Pogoda i humory nam dopisały. Dorośli niech żałują, że nie są już dziećmi, a dzieci… dzieci tego dnia świetnie się bawiły.
Dzień rodziny
Dzień Rodziny to spotkanie , które Gminne Ognisko –Dziecęco- Młodzieżowe „Tęcza” organizuje od kilku lat w maju. Wtym roku Nadarzyński Ośrodek Kultury Świetlica w Młochowie była współorganizatorem tej pięknej imprezy.
15 maja do Świetlicy NOK w Młochowie przybyli podopieczni GOODM z rodzicami, babciami. Na spotkaniu dorośli i dzieci wspólnie dekorowali torty, grilowali, a następnie konsumowali pyszne kiełbaski z grila i pięknie udekorowane torty. Były też inne zadania jak; rozwiązywanie rebusów i zagadek słownych.
Chętni mogli wykonać rysunek, a temat rysunku brzmiał: „Namaluj to co jest najważniejsze w waszej rodzinie”. Prezentacja koputerowa z wydarzeń z udziałem młodzieży z GOODM- Tęcza, przygotowana przez instruktorów cieszyła się dużym zainteresowaniem zgromadzonych. Było to radosne popułudnie dla dzieci rodziców, naprawdę rodzinna zbawa.


Podchody w parku
Zapowiedziana w kwietniu "Gra terenowa - podchody", odbyła się 23 maja w Parku w Młochowie. Organizatorem podchodów był Nadarzyński Ośrodek Kultury Świetlica w Młochowie. Chętni do zabawy zostali podzieleni na dwie grupy: żółtą i czerwoną i z instruktorami ruszyli na trasę biegu. Podczas tego spotkania uczestnicy musieli wykazać się nie tylko kondycją fizyczną, ale również kreatywnością, wiedzą i znajomością przyrody. Spostrzegawczość uczestników zabawy byłacenną cechą, ponieważ zadania dla każdej grupy zostały sprytnie ukryte na trasie biegu. Obydwie grupy odnalazły instrukcje i poprawnie wykonały zapisane tam polecenia. Grupa żółta dotarła pierwsza na metę czym zasłużyła na miano zwycięzcy. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni i zaproszeni na pizzę margeritę, coś słodkiego i napoje. Pobiegać w sobotnie popołudnie jest zdrowo i nadal uważamy że ,,Bieg to dobra zabawa”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom podchodów.

Zapraszamy na następne imprezy w pięknym Parku w Młochowie organizowane dla dzieci i młodzieży przez Świetlicę NOK.

Gra terenowa

Pliki do pobrania:
- Oświadczenie
- Regulamin


Dzień rodziny
Bieg to dobra zabawa
Dnia 18.04.1015r. w Parku w Młochowie odbyły się zawody sportowe pod nazwą ,,Bieg to dobra zabawa'' organizowane przez świetlicę NOK w Młochowie.
Licznie zgromadzeni zawodnicy, podzieleni na dwie kategorie wiekowe, rozpoczęli swe zmagania punktualnie o 16:30. Ten komu wydaje się, że kondycja fizyczna wystarczyła do pokonania trasy, był w błędzie! Podczas biegu zawodnicy mieli do wykonania sześć zadań, a każde z nich wymagało różnych umiejętności. Żeby nie być gołosłownym - uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością pisania wierszy, składania origami, a nawet znajomością przysłów. Jednym słowem KREATYWNOŚĆ + KONDYCJA FIZYCZNA były tego dnia kluczem do sukcesu. Szczerze można powiedzieć, że wszyscy wykazali się talentem w obu dziedzinach:) W ramach regeneracji po wysiłku, uczestnicy zawodów zostali zaproszeni do świetlicy NOK na słodki poczęstunek.

W maju zapraszamy na podchody!


Gra plenerowa

Pliki do pobrania:
- Oświadczenie
- RegulaminInformacja
Wzywamy wiosnę
… aby wezwać wiosnę trzeba się trochę postarać. Najskuteczniejszym sposobem jest sprawdzony XV wieczny zwyczaj topienia Marzanny.
Taka okazja by dać kopniaka zimie bardzo nam się spodobała, więc wzięliśmy się do pracy, a tej było naprawdę dużo. Po kilku dniach, niezliczonych dyskusjach, setkach pomysłów udało się nam stworzyć piękną słowiańską boginię której daliśmy na imię… MarzannaJ. Radośnie powitaliśmy wiosnę podczas imprezy w Świetlicy NOK w Urzucie. Na spotkanie wyruszyliśmy z naszą Marzanną, która razem z pozostałymi była oceniana.
I miejsce zdobyła kukła wykonana w Świetlicy NOK w Rozalinie, chociaż pozostałe były równie interesujące.
Wiosnę 2015 witaliśmy przy ognisku, konsumując pieczone kiełbaski. Gdy zapadł zmrok wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek i na zajęcia plastyczne.
W efekcie, z elementów - puzzli pomalowanych przez dzieci dowolnymi technikami, powstał niezwykły obraz ,,Wiosna 2015”.

Dziękujemy organizatorom za świetną zabawę w pierwszym dniu wiosny..


W zdrowym ciele…
Przypominamy że od września 2014r. w Młochowie przy ul Mazowieckiej 3 (budynek OSP) działa ogólnodostępna darmowa siłownia zewnętrzna. Jest to doskonała odskocznia od prozy dnia codziennego. Pozwala się zrelaksować, odstresować i ma korzystny wpływ na naszą formę zarówno fizyczną jak i psychiczną. Relaksacyjne ćwiczenia na świeżym powietrzu na urządzeniach takich jak: orbitrek, biegacz, narciarz, wahadło czy wyciskanie siedząc, doskonale wpisują się w prozdrowotne trendy i zalecenia do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dodatkowo miejsca takie sprzyjają integracji okolicznych mieszkańców i wpływają na ich dobre samopoczucie oraz pozytywne postrzeganie okolicy. Nie czekaj więc… zadbaj o swoje zdrowie!
WPADNIJ NA SIŁOWNIĘ!!!


Pierogi ... ale nie na słodko
Pierogi ruskie zasłużyły sobie na III miejsce.

Gotuję bo... lubię
Szczęśliwy piątek trzynastego!!

W piątek 13 marca wzięliśmy udział w konkursie kulinarnym którego gospodarzem była świetlica NOK w Rozalinie. Tym razem tematem przewodnim były „Pierogi… ale nie na słodko”. Nasz wybór padł na pierogi ruskie ze szpinakiem! Po dokonaniu niezbędnych zakupów ruszyliśmy do boju!!!... Ugniatanie, wałkowanie, faszerowanie, doprawianie… pracy było dużo, ale opłaciło się. Nasze pierogi zostały docenione i znalazły się na III miejscu!!!
Jesteśmy dumni i szczęśliwi!

Szczególne podziękowania należą się pani Katarzynie Szajko za nieocenioną pomoc w osiągnięciu tego sukcesu.


Bal Karnawałowy w świetlicy w Młochowie

13 lutego br. do naszej świetlicy zawitali zwolennicy dobrej zabawy. Nie zawiedli się! Spędzili wieczór bawiąc się wesoło i tańcząc. Animacje i zabawy prowadziła Ania Balsam, zawsze serdecznie przyjmowana przez młodzież i dzieci w świetlicy w Młochowie. Dekoracja sali balonikami, w kształcie czerwonych serduszek i inne walentynkowe elementy stwarzały pogodny nastrój. Jak zwykle nie zabrakło słodkiego poczęstunku i… budyniu z posypką, który stał się już naszą tradycyjną „potrawą”. Bardzo dziękujemy dzieciom i młodzieży za wspólną zabawę i zapraszamy na nasze imprezy.

Bal Walentynkowy
Spotkanie opłatkowe
Tradycyjne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Młochowa odbyło się 17 stycznia 2015r. w Świetlicy Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Wieczór, na który zapraszani są wszyscy mieszkańcy Młochowa przygotowuje Pan Sołtys Sławomir Kucharski i Rada Sołecka Młochowa.
Pyszne pierogi, czerwony barszcz, wspaniałe ciasta i inne smakołyki zawdzięczamy pracowitości i talentom Pań z Koła Gospodyń z Młochowa. Piękną żywą choinkę Panu Sławomirowi Kucharskiemu, a ozdoby dzieciom i młodzieży ze świetlicy NOK.
Na uroczyste spotkanie przybyli przedstawiciele Urzędu Gminy Nadarzyn, Pan Wójt Janusz Grzyb z małżonką, Proboszcz parafii Młochów – ks. Józef Ślusarczyk, przedstawiciele OSP, Rady Sołeckiej i mieszkańcy Młochowa. Takie spotkania są niepowtarzalną okazją do złożenia sobie życzeń noworocznych, wspólnego kolędowania, rozmowy w miłej atmosferze przy zastawionych wigilijnymi daniami i innymi smakołykami stołach. Tak też było i tym razem. Około 60 mieszkańców Mochowa przyjęło zaproszenie na tegoroczne spotkanie opłatkowe.Archiwum newsów 2015
Archiwum newsów 2014
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2