.: Na imieniny do: Aureli, Malwiny i Zygfryda .: Gości online: 2
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Parole - o nas
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W PAROLACH


News | O nas | Przyjaciele Świetlicy | Koło Gospodyń Wiejskich
Kulinarne Instrukcje | Wola Squad | Galeria


Nazywam się Monika Majewska, jestem instruktorem w świetlicy w Parolach. Mam wiele pasji, największa to muzyka a w niej gra na saksofonie altowym i poznawanie ludzkich historii. Druga z moich pasji sprawiła, że zajęłam się psychologią i uzyskałam tytuł magistra psychologii przedsiębiorczości i zarządzania. Używam głowy do myślenia a rąk do realizowania tego, o czym pomyśli głowa. W realizacji zawodowych i życiowych pasji pomaga mi mąż Sławek i córka Magda. Bez nich nie byłoby to możliwe.

Tyle o mnie a teraz o nas.

Świetlica w Parolach to jedna z 5 świetlic Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Mieści się w budynku przy głównej ulicy przebiegającej przez wieś Parole nr 52A. To stary, ale zadbany budynek zaadaptowany dla potrzeb mieszkańców Parol.

Budynek zdobi, wykonany przez dzieci tu przychodzące, napis „Świetlica w Parolach”.

Świetlica to strefa (nie)całkiem wolna od szkoły. Nie prowadzimy tu lekcji, ale je wspólnie odrabiamy. Dzieci i młodzież zdobywają tu nowe umiejętności poprzez zabawę, uruchamiają myślenie, ćwiczą swoją kreatywność i są autorami własnych projektów. Jest tu miejsce na indywidualność i na to, aby mieć inne zdanie. Dowiadujemy się jak to inne zdanie wyrazić aby innym nie sprawiać przykrości. Tworzymy tu przyjazny ciepły i domowy klimat, czasami pachnący ciastem czekoladowym a innym razem plackami z jabłkiem. Uruchamiamy i otwieramy nasze umysły, czego przykładem jest prężnie działające na tym terenie Koło Gospodyń Wiejskich. To wspaniałe, ciekawe świata kobiety, które mimo zwykłych codziennych obowiązków znajdują czas i chęci, aby realizować wspólnie różne projekty. Łamiemy stereotypy. Zdobywamy wiedzę, wymieniamy się doświadczeniami. Jest to miejsce w którym możesz spotkać ludzi o różnych osobowościach, zainteresowaniach , wizjach na przyszłość i w różnym wieku.

Zapraszamy do skorzystania z kawiarenki internetowej, zabierz znajomych i przyjdź rozegrać mecz ping-ponga, kiedy pogoda pozwala możesz pograć w piłkę siatkową – co prawda mamy tylko mini boisko ale to może budzić dokładnie takie same sportowe emocje jak boisko o normalnych wymiarach. Możesz również stoczyć dowolną ilość potyczek słownych przy pomocy scrabli bądź dowolną ilość potyczek umysłowych przy udziale jednej z licznych gier planszowych czy też spróbować swoich sił w budowaniu obrazu z 500 puzzli. Możesz zrobić kartce psikusa i namalować na niej, co tylko Ci się spodoba. Możesz ozdobić papier, szkło, drewno czy też siebie. Pielęgnujemy pasje kulinarne, czasami gotujemy zupę z gazety, ale jej nie jemy. Zgrabnie posługujemy się krepiną, nożyczkami czy suchymi gałązkami wierzby mandżurskiej bądź innymi atrybutami artysty. Zaszczepiamy pasje historyczne. Czy wiesz ,w którym roku znajdujemy pierwsze wzmianki o Parolach? My to już wiemy. Możesz obejrzeć wystawy prac nie tyko naszych. Nie byłoby nas bez Was. Zapraszamy do współpracy i do odwiedzania nas.

Dołącz do nas na facebooku a będziesz na bieżąco: Świetlica Parole.

Świetlica w Parolach
Parole 52A
e-mail: swietlicaparole@nok.pl
tel: 605 911 300

Czynna:
- poniedziałek 13.30 - 18.30
- wtorek - 13.30 - 18.30
- środa 13.30 - 18.30
- czwartek nieczynne
- piątek 13.30 - 18.30
 

jPORTAL 2