.: Na imieniny do: Mascelego, Walerii i Włodzimierza .: Gości online: 2
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Rozmówki (przed)małżeńskie
„Problem" A.R. Gurney'a opisuje inteligenckie małżeństwo w średnim wieku, które znajduje się w fazie kryzysu i które w absurdalny sposób walczy z rutyną. On przygotowuje się do wykładu, a ona jest …w ciąży. Przy czym twierdzi, że to nie jego dziecko. Zaczynają rozmawiać, dialog układa się w wysoce nieprawdopodobną opowieść, by na końcu odsłonić, że…

Obsada:
Ona - Magdalena Karpińska
On - Marcin Szwed

„Oświadczyny” Antoniego Czechowa. Łomow, kawaler już leciwy, w dodatku nie najzdrowszy, zamierza oświadczyć się pannie Natalii. Przychodzi do domu Czubukowów i nim zdąży wypowiedzieć swoją propozycję między nim a Natalią wybucha sprzeczka najpierw o łąkę, potem o… psa. Oboje ogarnia szewska pasja, panna jest bliska ataku furii. Zacietrzewienie w sporze o głupstwo grozi unicestwieniem życiowych planów.

Obsada:
Natalia - Anna Balsam
Iwan Iwanowicz Łomow - Jarosław Świętochowski
Stiepan Stiepanowicz Czubukow - Grzegorz Call



Aktorzy:

Magdalena Karpińska - troskliwa mama dwóch chłopców Kuby i Jasia. Zazwyczaj pogodna, lecz jeśli ktoś ją zdenerwuje to… uwaga! może „strzelić z obcasa” w futrynę. Potrafi naprawić gniazdko elektryczne. „Królowa fluoryzacji” gminy Nadarzyn. Bierze udział w projekcie, ponieważ potrzebuje artystycznych uniesień.

Marcin Szwed - przystojny (jak twierdzi Anna B.), twórczy romantyk o energetycznym usposobieniu. Uwielbia imprezy, ale tylko w dobrym guście, dlatego jest częstym bywalcem w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. W sztuce bierze udział, ponieważ ceni sobie kulturę na wysokim poziomie, a sam do niskich nie należy.

Jarosław Świętochowski - miłośnik ogrodnictwa i imprez plenerowych. Mówi we wszystkich językach, choć zna tylko polski. Gra w spektaklu, bo jak twierdzi: „życie bez NOK traci barwy ”.

Anna Balsam - mała kobieta z dużym temperamentem i jeszcze większą siłą głosu. Uwielbia ruskie pierogi swojej mamy. W NOK! Teatrze zwykle wciela się w postacie wrednych bohaterek, bo jak sama twierdzi wówczas za wiele grać nie musi.

Grzegorz Call - troskliwy mąż i ojciec. Posiada niebywałe poczucie humoru. Uwielbia spacery, ale tylko długie, bo na krótkich zazwyczaj się gubi. Realizuje się, jako wędkarz albo… aktor telewizyjny. W sztuce bierze udział, bo chce sprawdzić czy poradzi sobie na deskach NOK!Teatru.

Sylwester Brzeczkowski

Kamila Michalska - w NOK! Teatrze bierze udział, bo... tak postanowiła i nie żałuje.

Poza tym gra:
- kredens i strzelba od Jarka z garażu
- krzesła od Marcina dziadka
- samowar od Teresy z pawlacza
- fotel z byłego USC
- meble z gabinetu dyrektorki NOK
- drobiazgi wyniesione z domów



NOK! Teatr na „Zgrai”

W dniach 12-14 kwietnia 2013 r. NOK! Teatr wziął udział w 40 Wadowickich Spotkaniach Teatralnych „Zgraja”, podczas których zaprezentował jednoaktówkę „Oświadczyny” Antoniego Czechowa w reżyserii Kamili Michalskiej. Spektakl spotkał się ogromną przychylnością publiczności oraz jury w składzie: Edward Linde-Lubaszenko, (reżyser, aktor teatralny i filmowy) Tadeusz Kornaś (teatrolog, pracownik naukowy Katedry Teatru i Dramatu Uniwersytetu Jagiellońskiego) oraz Krzysztof Najbor (aktor teatralny związany z teatrem im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem).

Usłyszeliśmy wiele miłych słów. Wadowicka publiczność na naszym spektaklu bawiła się doskonale. Wróciliśmy bogatsi o nowe doświadczenia, a Anna Balsam odtwórczyni roli Natalii, dodatkowo z Nagrodą Aktorską.



NOK!Teatr w Wejherowie

W dniach 26-27 października 2013 r. NOK! Teatr wziął udział w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka w Wejherowie. Mieliśmy okazję wystąpić w niezwykłym, nowo otwartym obiekcie Filharmonii Kaszubskiej, gdzie zaprezentowaliśmy jednoaktówkę Antoniego Czechowa „Oświadczyny” w reżyserii Kamili Michalskiej. O nagrody walczyło 15 zespołów ocenianych przez jury w składzie Karol Prochacki- (aktor, scenograf reżyser), Andrzej Róg (aktor, piosenkarz, reżyser), Bogdan Smagacki (aktor). Moment ogłoszenia wyników był dla nas momentem niezwykle emocjonującym, ponieważ poziom prezentowanych spektakli był wysoki. Ku naszej radości jury doceniło Annę Balsam odtwórczynię roli Natalii przyznając jej Indywidualną Nagrodę Aktorską!!! częścią której jest czek na kwotę 300 zł. Warto wspomnieć, że jest to już druga nagroda przyznana Ani Balsam za tę kreację. Pierwszą, w kwietniu br., przyznało jury w czasie Wadowickich Spotkań Teatralnych.



NOK!Teatr na Przeglądzie Teatrów Amatorskich

W dniu 24 listopada br. NOK! Teatr po raz kolejny wziął udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Amatorskich. Tym razem został zakwalifikowany do XV edycji „Garderoby Białołęki”, gdzie zmierzył się z 11 zespołami z całej Polski. Na wyróżnienie, z punktu widzenia aktora - amatora zestresowanego czekającym go występem, zasługuje bardzo sprawna organizacja imprezy za którą odpowiedzialny był zespół pracowników z Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Spektakl „Oświadczyny” w reżyserii Kamili Michalskiej w którym w roli Stiepana Czubukowa debiutował Sylwester Brzeczkowski - mieszkaniec Nadarzyna, został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność oraz doceniony przez Jury w składzie Jarosław Kilian (reżyser teatralny i operowy, dziekan wydziału reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie), Irena Jun (wybitna aktorka, reżyserka teatralna) oraz Bartłomiej Miernik (krytyk teatralny). Anna Balsam odtwórczyni roli Natalii otrzymała nagrodę dla Najlepszej Aktorki XV Festiwalu Teatrów Amatorskich, a Jarosław Świętochowski, który wcielił się w postać Iwana Łomowa został uhonorowany Wyróżnieniem!

 

jPORTAL 2