.: Na imieniny do: Kamili, Kamila i Marcelego .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
 Czym skorupka za młodu...


Nadarzyński Ośrodek Kultury

zaprasza

9 marca (niedziela) o godz. 16.00

na koncert "Świat Tanga"

Zespół Sentido del Tango w składzie:
Piotr Kopietz - bandoneon, narracja,
Gabriela Machowska-Kopietz - fortepian,
Mateusz Szemraj - gitara.

Wstęp: 5 zł/osoba
Bilety w sprzedaży na godzinę przed koncertem.


Na podróż do niezwykłego "ŚwiataTanga" zapraszają artyści zespołu Sentido del Tango, którzy na fortepianie, gitarze i bandoneonie (instrumentach nierozerwalnie związanych z tangiem), wykonają najciekawsze tanga argentyńskie we własnych aranżacjach. W programie koncertu znajdą się m.in. kompozycje: C. Gardela, A. Villoldo, M. Rodrigueza oraz mistrza tanga Astora Piazzolli. Nie zabraknie również bardzo popularnych, przedwojennych tang polskich w tym "To ostatnia niedziela" czy "Tango Milonga" - Jerzego Petersburskiego.

Koncert dopełni barwnymi opowieściami, Piotr Kopietz - znawca i propagator tanga, a jednocześnie lider zespołu Sentido del Tango, który zaprezentuje historię tanga od jego form klasycznych z początku XX wieku po współczesne Nowe Tango (tzw. Tango Nuevo), łączące w sobie argentyńskie tango taneczne, jazz oraz muzykę klasyczną i współczesną. Zapozna również młodych słuchaczy z historią powstania oraz budową i brzmieniem mało znanego w Polsce, narodowego instrumentu argentyńskiego jakim jest bandoneon.

Piotr Kopietz - muzyk, aranżer i kompozytor. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii. Laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych i kilkakrotny stypendysta Ministra Kultury RP. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na argentyńskim bandoneonie. Współtworzy kilka zespołów i projektów muzycznych oraz współpracuje z Teatrem im. J. Słowackiego w Krakowie. Jako muzyk sesyjny nagrywa muzykę klasyczną i rozrywkową dla radia, telewizji, teatru i filmu.

Gabriela Machowska-Kopietz - muzyk i pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz absolwentka Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała również w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii. Stypendystka Ministra Kultury RP. Współpracowała m.in. z The Jacques Thibaut String Trio oraz The Talich String Quartet. Uczestniczy w kilku projektach muzycznych oraz koncertuje jako solistka.

Mateusz Szemraj - muzyk - gitarzysta, lutnista. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych oraz stypendysta Ministra Kultury RP. Gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych w tym głównie szarpanych (gitary oraz instrumenty etniczne). Współtworzy kilka grup muzycznych oraz wykonuje muzykę do filmów i sztuk teatralnych.
dodał: michal 2014-03-09 12:27:44
 
 
 


Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
 
Najbliższe imprezy


 
subskrypcja
info o aktualnościach na Twój e-mail
 

powered by jPORTAL 2