www.nok.pl

:: Wolica news 2014
Artykuł dodany przez: michal (2016-04-10 10:51:34)

ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W WOLICY    News     O nas     Kulinaria     Galeria 

REGULAMIN ŚWIETLICY

 Choinki i ozdoby świąteczne z makaronu
W grudniu w świetlicy NOK w Wolicy odbyły się rodzinne warsztaty "Choinki i ozdoby świąteczne z makaronu". Ku naszej ogromnej radości powstały istne cudeńka. Choinki - stożki wykonane z kartonu - ozdabiane różnego rodzaju makaronami: wstążkami, kokardkami, rurkami, kołami młyńskimi i kolankami. Gwiazdki z rurek, kół młyńskich i kokardek. Bombki styropianowe oklejane kaszą, wstążkami i cekinami. Wykonane prace tak nam się podobały, że postanowiliśmy ozdobić je jeszcze koralikami i przeznaczyć na dekorację stołów w czasie spotkanie opłatkowego oraz upominki dla babć, dziadków i zaproszonych na wigilię gości. Mam nadzieję, że naszymi własnoręcznie wykonanymi pracami sprawiliśmy wszystkim wiele przyjemności.

Serdeczne podziękowania dla mam, które poświęciły swój wolny czas i zaangażowały się w pomoc przy ozdabianiu i pakowaniu prezentów oraz dzieciom za ich pomysłowość, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do realizacji swoich przedsięwzięć.
Spotkanie opłatkowe

 Warsztaty modelarskie
Przez trzy kolejne soboty listopada dzieci ze świetlicy w Wolicy, uczęszczające na zajęcia modelarskie, wspólnie z instruktorem NOK-u p. Włodzimierzem Wenclem przygotowywali szopki bożonarodzeniowe na konkurs plastyczny organizowany przez Nadarzyński Ośrodek Kultury. Własnoręcznie robione z gliny postaci: Józef, Maryja, dzieciątko Jezus, owieczki i ich malowanie oraz żłóbek i palmy sprawiały dzieciom wiele radości i zadowolenia. Ich zaangażowanie w tę pracę i pomysłowość p. Włodzimierza zaowocowało takimi cudeńkami. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem różnorodnej tematyki prowadzonych u nas warsztatów (łódki, samoloty, karmniki, rakiety), jego cierpliwości i podejścia do uczestników zajęć.
Serdecznie dziękujemy za to, że jest z nami i wzbogaca nas swoją wiedzą.
 Warsztaty tworzenia biżuterii
Dnia 21.11.2014 r. w świetlicy NOK w Wolicy odbyły się warsztaty tworzenia biżuterii "z byle czego" poprowadzone przez instruktora NOK p. Anię Balsam. Wspólnie przygotowaliśmy bardzo dużo różnego rodzaju akcesoriów, które w domu były nieużyteczne np. guziki, kapsle, orzechy, gazety, tasiemki, koraliki, włóczki, suwaki i inne rzeczy. Po zapoznaniu uczestników zajęć z możliwościami użycia ich do wykonania biżuterii, przystąpiliśmy do realizacji pomysłów. W czasie zajęć okazało się, że można z nich wyczarować wspaniałą biżuterię np. bransoletki. My wykonywałyśmy je głównie z suwaków i koralików, pod opieką i ze słownym komentarzem p. Ani. Szkoda tylko, że było tak mało czasu.
Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Ani za jej uśmiech, pomysłowość w wyborze zajęć, serdeczność i życzliwość oraz poświęcenie swojego czasu na prowadzenie takich warsztatów.
 Samo zdrowie
14 listopada 2014 r. w świetlicy Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Wolicy odbyły się warsztaty kulinarne "Surówki warzywno-owocowe i kanapki kolorowe". Po zapoznaniu dzieci z rolą warzyw i owoców w żywieniu, które powinny zająć trwałe miejsce w codziennym jadłospisie, przystąpiliśmy do realizacji opracowanego wspólnie z rodzicami i dziećmi scenariusza warsztatów. Były one następujące: przygotowanie stanowisk pracy, zapoznanie z zasadami prawidłowego sporządzania surówek i sałatek czyli przestrzegania obowiązujących zasad BHP podczas pracy i wykonanie wstępnej obróbki produktów z komentarzem instruktora objaśniającym poszczególne czynności.

Dzieci podzielone na grupy otrzymały składniki, przepisy i niezbędne narzędzia. Udzielały sobie rad i pomagały wzajemnie przy niektórych trudniejszych działaniach. Rodzice z kilkorgiem dzieci nakryli stół, przygotowali herbatę i po sprzątnięciu stanowisk pracy zaprosili wszystkich do degustacji przygotowanych potraw. Radość uczestników z dobrze wykonanej pracy odzwierciedliła się w ilości skonsumowanych, apetycznie wyglądających kanapek. Ponadto jedliśmy surówkę z marchwi i jabłka, z marchwi, rzodkiewek, z zielonego ogórka z sosem musztardowym, ze szczypiorkiem. Furorę zrobiła jednak surówka z owoców z dodatkiem orzechów włoskich i soku z cytryny.

W trakcie podsumowania warsztatów doszłam do wniosku, że nie wszystkie dzieci jedzą warzywa. Mam jednak nadzieję, że po warsztatach choć trochę się to zmieni. Dobrze rokujący na przyszłość był zasób wiedzy dzieci na temat zawartości witamin w surowych owocach i warzywach i ich wpływie na rozwój i zdrowie człowieka. Serdeczne podziękowania kieruję do wspierających mnie rodziców za ich bezinteresowną pomoc.
Zaproszenie na warsztaty
Dnia 14.11.2014 r. tj. w piątek o godzinie 18.00 w świetlicy NOK w Wolicy odbędą się Warsztaty kulinarne nt. "Surówki i sałatki warzywno-owocowe i kanapki kolorowe"
Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach. Wstęp wolny.

Instruktor świetlicy NOK w Wolicy Barbara Skrobisz oraz rodzice.

Warsztaty tworzenia biżuterii

 Eko - obrazy
W świetlicy Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Wolicy odbyły się warsztaty artystyczne "EKO-OBRAZY", czyli sztuka przetwarzania i przywracania znaczenia przedmiotom. Temat ten stał się inspiracją do wykonania prac na powyższy temat na konkurs plastyczny organizowany przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Marysin. Po zapoznaniu uczestników zajęć z metodami ochrony środowiska naturalnego np. metoda recyklingu, której celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych, dzieci przystąpiły do wyboru tematu swoich prac. Pomysłów było bardzo dużo. Celem konkursu było stworzenie ciekawego collage'u na dowolny temat w którym zostaną wykorzystane materiały odpadowe, więc ostatecznie wybraliśmy dwa: "Jestem EKO" i "Świat w kolorach tęczy". Do stworzenia swoich amatorskich dzieł sztuki użyliśmy plastikowych nakrętek, opakowań po mleku, rolek po papierze toaletowym, gazet, torebek foliowych. Zainteresowanie dzieci i ich rodziców warsztatami upewniło mnie w przekonaniu, że mogę zawsze na nich liczyć, za co jestem ogromnie wdzięczna. Dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie w działalność placówki i wspieranie mnie w podejmowanych przedsięwzięciach. Serdecznie zapraszam na następne warsztaty.
Gotuję… bo lubię w świetlicy NOK w Młochowie
W świetlicy w Młochowie było to drugie spotkanie z tego cyklu, podczas którego najważniejszym punktem programu był konkurs kulinarny, skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Nadarzyn "Zupa jest dobra na wszystko". Wyzwanie podjęły: Świetlica NOK z Urzuta, Koło Kulinarne z Urzuta, Świetlica NOK z Parolach, Koło Gospodyń z Młochowa, Świetlica NOK z Młochowa i Pani Katarzyna Szajko. Jury w składzie pani Monika Kołakowska - przewodnicząca, pani Barbara Syller oraz pani Grażyna Juchnik - Kędziorek, otrzymało niełatwe, co wyraźnie zostało podkreślone, zadanie wyboru trzech najlepszych zup.
Podczas gdy panie z komisji degustowały i oceniały, zgromadzeni goście mogli przygotować „jesiennego cudaka” z warzyw, owoców, liści i innych darów jesieni. Powstały piękne, fantazyjne stworki: pies z ziemniaka i marchewki, panna jesienna z warzyw i liści, gąsienica z marchewki. Ogłoszenie wyników konkursu jest zawsze emocjonujące dla obu stron. Tego dnia miejsca na podium należały do Koła Kulinarnego ze Świetlicy NOK w Urzucie za zupę meksykańską z mięsnymi kuleczkami - I miejsce, Koła Gospodyń z Młochowa za zupę porową II – miejsce, Świetlicy NOK w Parolach za pikantną zupę marchewkową III miejsce. Nagrodzeni w konkursie otrzymali dyplomy i talony do sklepu Gospodarstwa Domowego. Przyszedł także czas na bardzo wyczekiwany punkt spotkania, a mianowicie, na degustację. Sądząc po zasłyszanych komentarzach i zadowolonych buziach, wszystkie zupy smakowały wybornie.

Bardzo dziękujemy naszym Gościom za wspólnie spędzone piątkowe popołudnie, a pani Monice Kołakowskiej, pani Barbarze Syller, pani Grażynie Juchnik-Kędziorek, za to, że poświęciły swój czas i podjęły się trudnego zadania oceny dań w konkursie kulinarnym.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.nok.pl/świetlica w Młochowie, gdzie znajdą państwo przepisy na wszystkie zupy oceniane w konkursie "Zupa jest dobra na wszystko".

 Warsztaty - Animacje z plasteliny
Dnia 27.09.2014 r. w świetlicy odbyły się warsztaty "Animacje z plasteliny" z Julią Karasiewicz studentką wydziału Sztuki Mediów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych ze specjalizacją animacje. Po krótkim przedstawieniu przebiegu zajęć i wykonania prac oraz wykonania filmiku dzieci przystąpiły do pracy. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w warsztatach i prześcigali się w pomysłach wykonania swoich wytworów z plasteliny, drucików i nitek. Na koniec duża niespodzianka - film, którym dzieci były oczarowane, zachwycone, bez nagrania głosu historyjek, gdyż zabrakło czasu. Przy słodkim poczęstunku mogliśmy podzielić się wrażeniami. Bardzo byśmy chcieli powtórzyć takie spotkanie, gdyż można nauczyć się czegoś nowego oraz pracy w zespole, co jest nieodzowne w takich warsztatach. Film z warsztatów dostępny po kliknięciu TUTAJ.
Serdecznie dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w takich zajęciach.
 Zawody strzeleckie o Puchar Sołtysa
Dnia 27.09.2014 r. koło LOK, sołtys i świetlica NOK zorganizowali zawody strzeleckie o Puchar Sołtysa Stanisława Żukowskiego. Rozgrywki odbywały się pod czujnym okiem prezesa Gminnego Zarządu LOK w Nadarzynie p. Franciszka Antonika i p. majora Ireneusza Pisarskiego.
Wyniki zawodów:
A. w kategorii kobiet
1. Anna Tolak
2. Anna Chodoń
3. Barbara Wierzchowska
B. w kategorii mężczyzn
1. Dawid Koper
2. Dariusz Jóżwiak
3. Krzysztof Tolak
C. w kategorii juniorzy
1. Weronika Szymczak
2. Angelika Dubielecka
3. Klaudia Rowińska
Po uhonorowaniu zwyciężców pucharami i medalami wszyscy zasiedliśmy do poczęstunku. Były to kiełbaski z grilla, tort, kawa, herbata, słodkie bułeczki i soki dla dzieci ufundowane przez sołtysa Stanisława Żukowskiego. Rozgrywki były okazją do integracji zawodników, mieszkańców i wychowanków świetlicy oraz wspomnień związanych z historią Polski. Rys historyczny tamtych wydarzeń przedstawił nam p. Franciszek Antonik, podzielił się z nami swoją wiedzą i podał literaturę, z której możemy skorzystać, aby poszerzyć swoją wiedzę na powyższy temat za co bardzo dziękujemy.
Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników rozgrywek, mieszkańców, którzy przybyli wspierać swoich faworytów oraz sołtysa wsi. Było to bardzo mile spędzone w przyjacielskiej atmosferze popołudnie. Mam nadzieję, że następne spotkanie będzie w większym gronie.
 Warsztaty z rękodzieła artystycznego
Dnia 20.09.2014 r. w świetlicy rozpoczęliśmy cykl warsztatów z rękodzieła artystycznego zajęciami wyrobu biżuterii, które poprowadzi instruktor świetlicy Barbara Skrobisz. Następne będą: słoma, decupage, gips, ozdoby choinkowe z makaronu i bibuły. Zainteresowanie dzieci było bardzo duże i na pewno takie zajęcia będziemy kontynuować. W warsztatach wzięły udział dzieci z mamami. Wykonały one różnorodne prace typu: kolczyki, bransoletki z materiałów, które mieliśmy w placówce. Wyroby możemy obejrzeć na zdjęciach.
 Zawody w wystrzeliwaniu rakiet
Dnia 07.09.2014 r. na boisku przy przedszkolu w Wolicy odbyły się zawody w wystrzeliwaniu rakiet wykonanych przez uczestników zajęć modelarskich Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury i naszej świetlicy. Zainteresowanie i zaangażowanie rodziców i ich pomoc w przeprowadzeniu tego spotkania było miłym zaskoczeniem dla mnie i dzieci. Przybyły całe rodziny, żeby wspierać swoje pociechy i im dopingować. Na początku wyłoniliśmy jurorów do oceny prac pod względem estetycznego wykonania, nazwy oraz kolorystyki. Zosia i Marysia miały duży dylemat, ponieważ wszystkie prace były bardzo ładne. Nie lada przeżyciem było samo wystrzeliwanie, nad którym czuwał p. Wencel - instruktor NOK-u. Upominki otrzymały wszystkie dzieci. Były to: koszulki, maskotki i inne ufundowane przez firmę DAF z Wolicy za co serdecznie dziękujemy.
Na zakończenie mogliśmy podzielić się wrażeniami, przeżyciami i doświadczeniami podczas słodkiego poczęstunku przygotowanego przez instruktora świetlicy (ciasto, pączki i soczki dla dzieci). To pierwsze spotkanie zapoczątkowało współpracę pomiędzy obydwoma placówkami, gdyż w planie są następne. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pasjonatów. Serdeczne podziękowania dla p. Włodzimierza, wszystkich rodziców i dzieci.
Zawody strzeleckie o Puchar Sołtysa wsi Wolica
Koło LOK,
sołtys Stanisław Żukowski
i instruktor świetlicy NOK w Wolicy


zapraszają mieszkańców na
zawody strzeleckie o Puchar Sołtysa wsi Wolica
w różnych kategoriach wiekowych
w dniu 27.09.2014 r. o godz. 14.00
na boisku przy Przedszkolu ul. Przedszkolna 2.

Serdecznie zapraszamy!!!

Zaproszenie na warsztaty
Świetlica NOK w Wolicy zaprasza 27 września 2014 r. o godz. 16.00 na warsztaty "Animacje z plasteliny". Zapraszamy dzieci uczęszczające do placówki.
Instruktor świetlicy - Barbara Skrobisz

Zaproszenie na warsztaty
Świetlica NOK w Wolicy zaprasza 20 września 2014 r. godz. 16.00 na warsztaty rękodzieła artystycznego - biżuteria. Zapraszamy dzieci uczęszczające do placówki.
Instruktor świetlicy - Barbara Skrobisz

 Pożegnanie lata 2014
Dnia 30.08.2014 r. odbył się kolejny już piknik "Pożegnanie lata" zorganizowany przez NOK, sołtysa Stanisława Żukowskiego i Radę Sołecką Wolicy. W programie było wiele atrakcji: "NOK TALENT SHOW", zawody "STRONGMAN" o puchar Wójta Gminy Nadarzyn, zawody strzeleckie, dmuchańce, malowanie buziek i konkurs plastyczny "Pocztówka z wakacji", turniej tenisa stołowego o puchar Sołtysa Wolicy, stoiska z zabawkami i rękodziełem, gofry i wata cukrowa.
Na koncert zespołu BOYS przyszły niezliczone tłumy mieszkańców okolicznych miejscowości i gmin. Wszyscy świetnie się bawili na dyskotece prawie do północy. Nie zabrakło również wspólnego grillowania i chętnych na darmową kiełbaskę. Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem tak masowej imprezy czuwała ochrona, policja, karetka pogotowia i niestrudzeni pracownicy NOK na czele z p. dyrektor Kamilą Michalską oraz sołtys i rada sołecka wsi z rodzinami. Za co serdecznie dziękuję w imieniu własnym, dzieci i młodzieży z mojej placówki i ich rodziców.

Instruktor świetlicy Barbara Skrobisz
Zaproszenie na zajęcia
Od 19-tego września w każdy piątek w godz. 17.15 - 18.30 zapraszamy na zajęcia taneczne prowadzone przez p. Paulinę Pliśkiewicz oraz od października w co drugą sobotę w godz. 15.15 - 17.30 na zajęcia modelarskie prowadzone przez p. Wencla.
Zajęcia płatne 25 zł/miesiąc. Kontakt telefoniczny:501-303-622.

 Otwarcie siłowni i placu zabaw
W dniu 08.08.2014 r. w Wolicy przy ul. Przedszkolnej uroczyście została otwarta pierwsza w Gminie Nadarzyn zewnętrzna siłownia wraz z placem zabaw. Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia nowego miejsca rekreacji dla mieszkańców i ich dzieci dokonali: sołtys wsi Stanisław Żukowski, inspektor ds. funduszy zewnętrznych p. Katarzyna Dombska, instruktor świetlicy Barbara Skrobisz, rodzice i dzieci oraz przybyli goście. Po ćwiczeniach na urządzeniach na wszystkich czekało ciasto i herbata. Było to bardzo miłe i w przyjemnej atmosferze spędzone popołudnie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z nowego obiektu przez cały tydzień.
Urlop
Świetlica NOK w Wolicy informuje, że z powodu urlopu instruktora, w dniach od 11.07.2014 r. do 03.08.2014 r., będzie nieczynna.
Instruktor świetlicy - Barbara Skrobisz

 Dzień dziecka w Wolicy
7. czerwca 2014 r. w świetlicy Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Wolicy odbył się już po raz czwarty Rodzinny Piknik pod hasłem "Dzień Dziecka na sportowo-zabawnie i zdrowo". Tym razem do wspólnej zabawy z dziećmi z Wolicy zaprosiliśmy także dzieci z pozostałych świetlic NOK.
Uroczystość została zorganizowana przez NOK, Sołtysa i Radę Sołecką oraz koło LOK w Wolicy. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Nadarzyn Pan Janusz Grzyb, Pani Agnieszka Kuźmińska Wicestarosta Pruszkowski, Pani Katarzyna Dombska Inspektor ds. Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Gminy Nadarzyn oraz przedstawiciele telewizji iTv, którzy rejestrowali przebieg imprezy.
Po powitaniu przybyłych gości, rodziców, dzieci i młodzieży oraz złożeniu im życzeń, głos zabrał sołtys i Pani Agnieszka Kuźmińska, która przywiozła dla dzieci cukierki. Wspólny taniec "Labada" rozpoczął zabawy i konkurencje sportowe. Były m.in. zabawy z chustą animacyjną, malowanie buziek oraz wspaniały tort w kształcie biedronki autorstwa Agnieszki Sokołowskiej - instruktorki ze świetlicy w Urzucie - który wzbudził podziw i entuzjazm. Dzieci świetnie się bawiły podczas wyścigu w workach, przeciągania liny, biegu z woreczkiem na głowie, wyścigu z przekładaniem szarfy czy biegu na trzech nogach. W przerwie na odpoczynek rodzice przygotowali słodki poczęstunek: tort, napoje, ciasta od instruktorów świetlic i Pani Anny Tolak - członka koła LOK. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody strzeleckie poprowadzone przez prezesa koła LOK w Wolicy Pana Krzysztofa Tolaka oraz jego członków Włodzimierza Jakubiaka i Jacka Borowskiego, który zaproponował dzieciom dodatkową atrakcję. Mogły usiąść za kierownicą samochodu sportowego Porsche 928! Odwiedzili nas również koledzy z LOK-u z Rozalina. Wszystkie dzieci uczestniczące w pikniku otrzymały upominki. Zwycięzcy w strzelaniu dostali dyplomy. Tradycyjnie na koniec imprezy było wspólne grillowanie i okazja do integracji nie tylko dzieci, ale i przybyłych mieszkańców.
Serdeczne podziękowania za zorganizowanie imprezy integracyjnej międzyświetlicowej składamy Pani Kamili Michalskiej - dyrektorce NOK, sołtysowi Wolicy Panu Stanisławowi Żukowskiemu, Radzie Sołeckiej Wolicy, członkom koła LOK, oraz instruktorom świetlic w Młochowie i Urzucie, Danusi Strzelczyk-Żyta i Agnieszce i Michałowi Sokołowskim. Pomoc ich była bezcenna. Jestem im ogromnie wdzięczna i z całego serca dziękuję za wsparcie i poświęcenie czasu na pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego pikniku.
 Gry i zabawy afrykańskie
Dnia 24 maja 2014 r. w świetlicy Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Wolicy odbyły się warsztaty kulturoznawcze "Gry i zabawy afrykańskie" poprowadzone przez p. Agnieszkę Podolecką doktorantkę Katedry Języków i Kultur Afryki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z kulturą Afryki poprzez prezentację slajdów i opowieśćci o różnorodności przyrodniczej kontynentu. Była to podróż po pustyni, przez busz, sawannę i dżunglę. Dzieci mogły poznać żyjące tam zwierzęta, ich zwyczaje, różnorodność przyrody, kultury i religie rdzennej ludności, obyczaje szamańskie z elementami magii oraz zróżnicowaną kuchnię. Następnie przy pomocy p. Włodzimierza Wencla instruktora NOK nauczyliśmy się piosenki, którą śpiewają dzieci afrykańskie. Największą radość sprawiła zabawa na podwórku przedszkolnym w lwa i impalę tj. rodzaj gazeli, koźlątka oraz mambę - rodzaj węża. Po słodkim poczęstunku dzieci przeczytały bajkę pt. "Życie w krainie Baobabu". W podziękowaniu za spotkanie, zdobyte wiadomości i świetną zabawę dzieci wręczyły p. Agnieszce kwiaty.
Dzień dziecka

 Sprzątanie świata
Dnia 24.05.2014 r. w Świetlicy NOK w Wolicy odbyła się akcja "Sprzątanie świata". Mimo upału dzieci z mamami i instruktorem placówki i jej córką oraz sołtysem Stanisławem Żukowskim uprzątnęli bardzo duży teren koło budynku komunalnego i boiska. Brak mi słów, żeby wyrazić poświęcenie i determinację uczestników z jaką pracowali. Z zarośli (trawy, krzaków, pokrzyw) wydobywali różne znaleziska (fotele, sedes, dywany, plastiki, ogromną liczbę butelek, czy płyt pilśniowych) oraz wyciągali i układali na jedną dużą gromadę gałęzie wycięte i zostawione tam gdzie rosły. Zmęczeni, poparzeni pokrzywami pojechaliśmy do restauracji Mc Donald's w Wolicy, gdzie czekały na nas pyszne zestawy Happy Meal i zabawka. Za co serdecznie w imieniu własnym i wychowanków dziękujemy.
Były to niesamowite przeżycia. Dzieci czuły, że to co robią jest potrzebne i bardzo ważne. Myślę, że po takiej pracy nie będą rzucać śmieci, ale innym zwrócą uwagę. Takie akcje naprawdę są bardzo bardzo potrzebne nie tylko ze względów ekologicznych, ale również wychowawczych, a przykład rodziców jest tu na wagę złota. Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w sprzątanie za poświęcenie swojego czasu. Jestem im ogromnie wdzięczna, bo zawsze mogę na nich liczyć i jeszcze nigdy mnie nie zawiedli. Tylko szkoda, że jest takie małe zainteresowanie mieszkańców tego typu akcjami.
Instruktor świetlicy - Barbara Skrobisz
Sprzątanie świata

Gry i zabawy afrykańskie

 Malowanie światłem w Wolicy
Dnia 11 kwietnia 2014 r. w naszej świetlicy mieliśmy przyjemność gościć założycieli Stowarzyszenia Fotograficznego Migawka. Panowie Sebastian Jakubowski i Piotr Skiba poprowadzili warsztaty fotograficzne pt. "Malowanie światłem". Prowadzący w bardzo zrozumiały dla wszystkich sposób, wprowadzili nas w świat fotografii i wytłumaczyli czym jest malowanie światłem. Do zabawy wykorzystano różne źródła światła, statyw, aparat fotograficzny, komputer i biały ekran.
Zainteresowanie warsztatami przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Wszyscy bardzo chętnie brali udział w pozowaniu do zdjęć, realizowali pomysły prowadzących oraz własne.
Efekty techniki malowania światłem są bardzo ciekawe, przypominające bardziej abstrakcyjne grafiki niż fotografie. Jest to znakomita zabawa i nauka oraz możliwość sfotografowania czegoś lub kogoś w zupełnie inny sposób niż zazwyczaj. Powstało bardzo dużo interesujących i wzbudzających podziw prac. Następnego dnia dzieci długo wspominały zajęcia i dzieliły się wrażeniami z koleżankami i kolegami, którzy nie byli na warsztatach czego bardzo żałowali.
Serdecznie dziękujemy panom Sebastianowi Jakubowskiemu i Piotrowi Skiba ze Stowarzyszenia Fotograficznego Migawka za możliwość uczestniczenia w tej wspaniałej zabawie oraz Monice Majewskiej - instruktorowi świetlicy w Parolach za pomoc w realizacji tego wspaniałego wydarzenia.
Malowanie światłem

Gotuję, bo lubię...
Od ponad dwóch lat w świetlicach NOK dla wszystkich mieszkańców gminy organizowane są cykliczne imprezy, które wpisują się w ogólnonarodowy trend gotowania! Do tej pory można było przygotować potrawę z ziemniaka (świetlica w Młochowie), upiec ciasto z owocami (świetlica w Urzucie), skosztować potraw z jabłkiem (świetlica w Parolach), a w marcu br. świetlica w Wolicy zaprosiła do udziału w konkursie na najlepszą sałatkę. Jury musiało zmierzyć się z oceną… 17 sałatek!!! Kiedy Panie w skupieniu wymieniały się uwagami i smakowały, dzieci ze świetlic zostały zaproszone do udziału w zabawach i konkursach prowadzonych przez Basię Skrobisz - instruktora świetlicy w Wolicy.
Zaprezentował się zespół taneczny prowadzony w świetlicy przez Paulinę Piśkiewicz w urzekającym układzie do piosenki Andrzeja Zauchy „Jak na lotni” w interpretacji Kuby Badacha. Dziewczynki tańczyły z pasją i determinacją. Widać, że taniec sprawia im ogromną przyjemność a my, oglądając wypracowane układy taneczne, możemy dziewczynki tylko podziwiać. Emocje sięgnęły zenitu kiedy okazało się, że jury jest gotowe do ogłoszenia werdyktu w konkursie „Sałatkowy zawrót głowy”. Pierwsze miejsce przypadło Kołu Gospodyń Wiejskich z Parol, drugie zajęło koło LOK z Wolicy, na trzecie miejsce na podium zasłużyło Koło Gospodyń Wiejskich z Młochowa. Serdecznie gratulujemy!!! Trzeba przyznać, że sałatki wyglądały imponująco i smakowały wyjątkowo. Wymieniliśmy się kulinarnymi uwagami i spostrzeżeniami, dzieci miło spędziły czas… piątkowe popołudnie naprawdę można spędzić ciekawie.
Bardzo dziękujemy Pani Barbarze Szmel, Monice Kołakowskiej oraz Agnieszce Kmieć, za to, że poświęciły czas i podjęły się trudnego zadania oceny dań zgłoszonych do konkursu.

Katarzyna Akram - Instruktor NOK

Gotuję... bo lubię

 Bal karnawałowy
Dnia 17.01.2014 r. w Świetlicy NOK w Młochowie odbył się bal karnawałowy dla dzieci i młodzieży. Dzieci z naszej placówki poprzebierane w różnorodne, kolorowe stroje np. kot, pirat, pszczółka wzięły udział w tym balu. Zabawę prowadziły instruktorki NOK-u; Ania Balsam - śnieżynka, Monika Mazurek - choinka, Agnieszka Sokołowska - bałwanek z pomocą Marcina, Michała, Danusi, Basi i Moniki. Wszyscy świetnie się bawiliśmy podczas zabaw ruchowych, zabaw z chustą animacyjną, tańca i przeciągania liny, w których brali także udział wszyscy zgromadzeni rodzice i instruktorzy świetlic. Były napoje, słodycze i furorę zrobił budyń czekoladowy. To już kolejna fantastyczna impreza międzyświetlicowa, za którą serdecznie dziękujemy pomysłodawcom i prowadzącym.
 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
W tym roku 12.01.2014 r. poraz pierwszy dzieci ze świetlicy: Zosia Świergiel, Marysia Świergiel, Klaudia Rowińska, Natalia Fołtyn wraz z opiekunem(instruktorem świetlicy) wzięły udział w zbiórce pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny i ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Uzbierałyśmy ok. 800 złotych. Dziewczęta mimo deszczu uparcie i z uśmiechem na twarzy godnie reprezentowały wolontariuszy NOK-u. Mogłyśmy napić się gorącej herbaty czy czekolady. Pracownicy stacji paliw bardzo miło nas przyjęli i w imieniu kierownictwa ugościli. Jesteśmy dumni,że choć w małym stopniu mogliśmy pomóc. Serdecznie dziękujemy za bardzo miłe przyjęcie nas na stacji paliw w Wolicy.Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010adres tego artykułu: www.nok.pl/articles.php?id=176