www.nok.pl

:: Rozalin warsztaty
Artykuł dodany przez: michal (2016-04-14 19:48:56)Warsztaty dla dzieci


Wyruszcie z nami „Tam, gdzie żyją dzikie stwory". 
 
Poznacie ich okropne obyczaje, paskudne nawyki, weźmiecie udział w ich dzikich harcach - a może nawet zostaniecie władcami ich krainy!
Te stwory i ich świat opisał i narysował Maurice Sendak. Ale jego opowieść, to dopiero początek naszej przygody. My tę historię pokażemy w formie teatrzyku obrazkowego -Kamishibai, a później weźmiemy udział w warsztatach, podczas których będzie dużo ruchu i działań plastycznych.

Zajęcia zaplanowane są na mniej więcej 2 godziny zegarowe:
1. Rozgrzewka - zabawy integracyjne ułatwiające poznanie imion uczestników - 20 minut.
2. Teatrzyk 'czytany' - "Tam, gdzie żyją dzikie stwory" - 20 minut.
3. Działania wokół tekstu literackiego - wspólne rysowanie potworów, nadawanie im imion, szukanie 'potwornych' rzeczy w naszym codziennym życiu (potwornie nie lubię..., strasznie lubię) - czy potwornie zawsze znaczy źle?
4. „potworna pantomima" - jak pokazać strach, jak pokonać potwora? - te dwa bloki - 30 minut. 5. miniwarsztat plastyczny - zaprzyjaźnij się z potworem - zrób swojego potwora, który będzie do Ciebie potwornie przywiązany :-) - z dostarczonych materiałów uczestnicy mogą zrobić maskotkę, breloczek, zakładkę do książki - 30-50 minut.

Warsztaty adresowane są do dzieci z klas 1-4. grupa do 15 dzieci.
(Rodzice mogą towarzyszyć dzieciom)

Ludmiła Laskowska – polonistka z wykształcenia (Uniwersytet Warszawski), instruktorka arteterapii (ukończyła Instruktorski Kus Kwalifikacyjny Arteterapia – Kultura przeciw Wykluczeniu przy centrum ŁOWICKA w Warszawie). Specjalizuje się w biblioterapii. Współzałożycielka i członkini Stowarzyszenia Arteterapeutów i Animatorów Kultury TAAK.  Jestem „czytadłem", jak mówią moje dzieci; moim żywiołem są język i literatura. Bardzo ważny jest dla mnie także kontakt z przyrodą, jestem wielbicielką wycieczek pieszych i rowerowych - dużych i małych wypraw. Mam dwóch synów.


adres tego artykułu: www.nok.pl/articles.php?id=178