www.nok.pl

:: NOK!Teatr
Artykuł dodany przez: michal (2011-09-20 19:02:06)

NOK!Teatr

Pomysł narodził się z prostej konstatacji, że wiele gmin i małych miast posiada swój amatorski teatr a Nadarzyn jeszcze nie!!!
We wrześniu ubiegłego roku odbył się więc „casting” do projektu pt. „Dulska” na podstawie „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Tak się szczęśliwie złożyło, że przyszło tyle osób ile jest... ról w dramacie. Od roku (z dużymi przerwami) próbujemy.

Przy wyborze sztuki kierowaliśmy się faktem, że mogą w niej zagrać zarówno osoby starsze jak i bardzo młode (więc połączy pokolenia), jej temat jest (niestety) wiecznie żywy, a także, co równie ważne, wszyscy ją znają, a, jak wiadomo, najbardziej lubimy to, co znamy.
Reżyserka, Kamila Michalska, z powodu różnych „zawirowań” obsadowych na etapie prób, wprowadziła pewne rozwiązanie realizacyjne. Otóż, rolę Dulskiej zagrają dwie osoby (szczęśliwie nie naraz, tylko po kolei, jedna w pierwszej, druga w drugiej części), poza tym, odtwórczyni "drugiej Dulskiej" w pierwszej części zagra własną córkę!!! Warto przyjść, choćby po to, by zobaczyć ten aktorski wyczyn!
Ponieważ sztuka wymaga poświęceń "nokowa” Juliasiewiczowa nauczyła się (specjalnie do roli!!!) chodzić w butach na baaardzo wysokich obcasach - dla kogoś, kto na co dzień chodzi w martensach jest to naprawdę wyczyn. Oj, może być ciekawie!

Premiera - 5 LISTOPADA 2011r. - sobota, godz. 19.00

Zapraszamy!!!

Adaptacja, reżyseria i scenografia - Kamila Michalska
W spektaklu grają mieszkańcy gminy Nadarzyn: instruktorki NOK, uczennica, studentki, akustyk NOK, osoby z klubu Seniora NOK:
Pani Dulska - Danuta Woźniak, Anna Balsam
Pan Dulski - Janusz Bajerski
Zbyszko Dulski - Jarosław Świętochowski
Hesia - Anna Balsam
Mela - Ewa Kulisiewicz Singh
Lokatorka - Katarzyna Akram
Hanka - Aleksandra Szyszko
Tadrachowa - Halina Klimkowska
Juliasiewiczowa - Dorota Suwalska

Poza tym „grają” meble i dywan z dawnej siedziby USC w Nadarzynie, oraz zdjęcie pewnego małżeństwa zawartego na początku lat siedemdziesiątych na Mazowszu.

Asystentką do spraw wszelakich jest Anna Balsam (występująca ponadto w podwójnej roli pani Dulskiej i Hesi).

Zdjęcia z prób do przedstawienia dostępne po kliknięciu TUTAJ.


adres tego artykułu: www.nok.pl/articles.php?id=67