www.nok.pl

:: Kocha, lubi, szanuje - przedstawienie
Wiadomość dodana przez: michal (2013-09-26 21:32:58)

W labiryncie codziennych sytuacji

"Kocha, lubi, szanuje"
przedstawienie Teatru w Blokowisku
z Gdańska

27 września 2013 r. (piątek!!!)
godz. 19.00


Jako „support” wystąpi NOK!Teatr
z jednoaktówką „Problem”.

"Kocha, lubi, szanuje" Marka Branda opisuje stan, gdy zamiast wzajemnej fascynacji pojawia się rutyna, a wspólne życie zamienia się w szereg gierek i uszczypliwych złośliwości.

Wstęp wolny!!!Pomysł Marka Branda na sztukę "Kocha, lubi, szanuje" jest prosty. Ona i On. Oboje są artystami i ludźmi teatru - ona tańczy, on pisze. Oboje podejmują rozmaite gry, by zwrócić na siebie uwagę partnera. W szeregu epizodów poznajemy Luizę (graną przez Annę Haracz) i Maurycego (Marek Brand). To ludzie, którym wspólne życie od dawna już ciąży. Są jak zwierzęta w potrzasku. Szukają impulsu, by odzyskać utraconą bliskość. "Odchodzę. Naprawdę" - powie jedno. "To idź, no idź w cholerę" - rzuci drugie. Oczywiście od słów do czynów droga jest daleka. Zwłaszcza w przypadku przewrażliwionych artystów, którzy każdą okazję do konfrontacji traktują jak zmagania sceniczne - kreują wyimaginowaną rzeczywistość, snują hipotetyczne rozważania, zakładają kolejne maski, by sprawdzić jak się zachowa partner. W skąpej scenografii Anny Molgi centralne miejsce zajmuje ława z polami do szachownicy i drewniane figury szachowe, Marek Brand (występujący w roli autora, reżysera i aktora spektaklu) umieszcza klasyczny dramat obyczajowy. To przykład solidnego teatru. Anna Haracz (na co dzień tancerka), jako Luiza pełna jest pasji zranionej obojętnością partnera kobiety (świetny monolog o domowych powinnościach kobiety), która potrafi być przenikliwie zimna i wyrachowana, ale właśnie po to, by zwrócić na siebie uwagę.

Spektakl "Kocha, lubi, szanuje" to niepozbawiona celnych spostrzeżeń wiwisekcja kryzysu w związku, który reżyser uprawdopodobnia, obsadzając w roli autora samego siebie, zaś w roli tancerki prawdziwą tancerkę.

Na podstawie artykułu prasowego Łukasza Rudzińskiego trójmiasto.pladres tej wiadomości: www.nok.pl/news.php?id=2468