www.nok.pl

:: Monodram "Samospalenie"
Wiadomość dodana przez: michal (2014-12-10 20:42:34)

12 grudnia (piątek) o godz. 20.00

w przeddzień rocznicy ogłoszenia stanu wojennego

zapraszamy
na monodram Przemysława Bluszcza
"Samospalenie"

Reżyseria - Krzysztof Szekalski
Scenografia - Kobas Laksa

Bilet: 15 zł
w sprzedaży od 1 grudnia
w kasie NOK w godz. 14.00 - 19.00.Warszawa. Wrzesień 1968 r. Centralne Uroczystości Dożynkowe na Stadionie Dziesięciolecia.
Bohaterski akt, radykalny i ostateczny gest sprzeciwu Ryszarda Siwca wobec interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji staje się punktem zwrotnym w karierze oficera Służby Bezpieczeństwa. Dziś, zepchnięty na margines historii, (anty)bohater minionego systemu, pozbawiony przywilejów i władzy - próbuje zrekonstruować swoją drogę, odzyskać ciągłość własnej biografii, zrozumieć i zdefiniować swoją tożsamość. Kim jest lub też kim mógłby być..?
Spektakl jest próbą stworzenia nieoczywistego, prowokującego portretu wielokrotnego, w którym fikcja i kreacja przeplatają się z realnym głosem historycznych faktów.
Przemysław Bluszcz odważnie wkracza w obie te rzeczywistości. Stwarza je na scenie w skondensowanych, mocnych obrazach, które drażnią, wzruszają, czasem śmieszą, a zarazem podważają jednoznaczność ocen postaw ludzi uwikłanych w zbrodnie minionego systemu.adres tej wiadomości: www.nok.pl/news.php?id=3378