www.nok.pl

:: Kino Nokusiowe
Wiadomość dodana przez: michal (2015-01-13 16:37:11)

Zapraszamy dzieci oraz ich opiekunów
25 stycznia 2015 r. (niedziela)
na godzinę 16.00.


Kredą po tablicy, czyli rysujemy film!

Styczniowe Kino Nokusiowe poświęcone będzie filmom rysunkowym. Pokażemy "Własny domek" Leonarda Pulchnego (akcja tej opowieści rozgrywa się na szkolnej tablicy), zimową "Zadymkę" Piotra Szpakowicza oraz jeden z odcinków popularnego współczesnego serialu Elżbiety Wąsik „Hip-hip & Hurra". Po projekcji zapraszamy na warsztaty animacji filmowej. Tym razem pod opieką Julii Karasiewicz wspólnie narysujemy film na tablicy.

Wstęp wolny!!!Własny domek
Film animowany
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1960
Barwny, 7'44''
Reżyseria: Leonard Pulchny
Scenariusz: Anna Hoffmanowa, Leonard Pulchny
Scenografia: Leonard Pulchny
Muzyka: Zbigniew Turski
Produkcja: Studio Miniatur Filmowych (Warszawa)

Własny domek rozgrywa się na szkolnej tablicy. Na czarnym tle różnokolorowa kreda twarzy świat Oli i Olka. Jest w nim m.in. bardzo zaprzyjaźniony z dziećmi domek, który się uśmiecha lub puszcza oczka do swoich mieszkańców. Kiedy dzieci za pomocą latawca przenoszą się w kolorowy świat klocków i innych wymyślnych zabawek, domek tęskni i płacze… Czy Ola i Olek będą chcieli wrócić do dawnego świata? Ich historia to pouczająca lekcja na temat przyjaźni - animacja dla najmłodszych!
(http://ninateka.pl/film/wlasny-domek-smf)

Zadymka
Film rysunkowy
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 1976
Barwny, 9'30''
Reżyseria: Piotr Szpakowicz
Scenariusz: Andrzej Lach
Zdjęcia: Jan Maciej Ptasiński
Scenografia: Piotr Szpakowicz
Muzyka: Waldemar Kazaneck
Produkcja: Studio Miniatur Filmowych (Warszawa)

Przygody małego psiaka, który w śnieżny dzień wybrał się na pierwszą przechadzkę.
(http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=421770)

HIP-HIP & HURRA
Serial animowany
Produkcja: Polska
Rok produkcji: 2010-2013
Barwny, odcinek ok. 13 min
Reżyseria serii, pomysł filmu: Elżbieta Wąsik
Muzyka: Aleksander Matuszewski
Produkcja: Studio Miniatur Filmowych (Warszawa)

Para detektywów - hipopotam Hip Hip oraz łasiczka Hurra, rozwiązują zagadkowe wydarzenie, które miało miejsce w ich miasteczku. Hip Hip i Hura zastanawiają się więc, czy wiatr może wiać na życzenie, dlaczego "zniknęły" bociany, gdzie rosną perły i czy rośliny coś jedzą - a rozwiązania zagadek dostarczają dzieciom wiadomości na ten temat. Serial, obok wartości rozrywkowych (bo jest to prawdziwie komediowa parodia poważnych serii detektywistycznych, która dostarczy rozrywki również rodzicom i opiekunom) ma charakter edukacyjny i przybliża dzieciom świat przyrody, zachęca do jej obserwowania i zadawania pytań.
(http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=4224246)

Julia Karasiewicz
Julia Karasiewicz (ur. 1992), mieszkanka Nadarzyna - studentka wydziału Sztuki Mediów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoje pierwsze kroki w dziedzinie plastyki stawiała w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury, będąc uczennicą szkoły podstawowej w Nadarzynie. W 2011 r. uczestniczyła w projekcie fotograficznym fot. ON, organizowanym przez ASP i Operę Narodową. Obecnie zajmuje się fotografią, sztuką video i animacją. Współpracuje z firmą zajmującą się kreowaniem wizerunku - Profimage Studio.

Cykl realizowany we współpracy ze Studiem Miniatur Filmowych w Warszawie.adres tej wiadomości: www.nok.pl/news.php?id=3403