.: Na imieniny do: Izy, Rajmunda i Seweryna .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogłoszenia > Rozalin news 2015
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W ROZALINIE

News     O nas     Galeria     Zajęcia stałe  Przepisy

REGULAMIN ŚWIETLICY

Mikołajki Rozalin
Listopad Rozalin
Ozdoby z liści

Farbowana jesień
„Farbowana jesień” to hasło wiodące zajęć warsztatowych w świetlicy NOK w Rozalinie we wrześniu i październiku.

Podczas wakacji tylko kilka razy zrobiliśmy zajęcia dla dorosłych, i choć były poświęcone technice batiku i farbowaniu tkanin, nie zaspokoiły one w pełni potrzeb stałych bywalców świetlicy w tej dziedzinie. Stąd pojawił się pomysł na kontynuowanie tego rodzaju warsztatów. Eksperymentowaliśmy. Stosowaliśmy nie tylko sposób rezerważu woskiem (tradycyjny batik), zaciskania sznureczkami, ale także używaliśmy własnoręcznie wykonanych szablonów i farb akrylowych do tkanin by je ozdabiać. Efekty przyniosły mam wiele satysfakcji. Zresztą robiliśmy nie tylko to. Niektóre ubrania dzięki farbowaniu na gorąco dostały drugie życie - ożywiliśmy im kolory lub nadaliśmy nowe. Farby które pozostały po zajęciach posłużyły do jeszcze jednej rzeczy- zrobiliśmy barwione nimi klosze do lamp. Jedne z nich to typowe cottonballs’y, inne bardziej przypominają zwykłe abażury, choć wszystkie były tworzone na zwykłych balonikach. Co jeszcze robiliśmy? Jak zawsze w piątki tworzyliśmy z gliny, lepiliśmy lub szkliwiliśmy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich równolegle z zajęciami dla wszystkich wykonały gigantyczny różaniec – ależ było z tym pracy i jak wspaniały efekt!
Świetlica tętni życiem. Wszyscy są mile widziani, zapraszamy.Jesień Rozalin


Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji

Wspomnienia z wakacji


Sierpień w Rozalinie

Rozalin Wakacje

CZerwiec
Ledwie zaczął się czerwiec, a już minęła jego połowa. Dobrze, że są tacy, którzy przypominają nam o relacjach z naszej świetlicy w Rozalinie - dziękujemy. Na czerwiec zaplanowaliśmy zajęcia związane z liternictwem, kaligrafią i znakiem graficznym, chociaż na samym początku miesiąca powstało jeszcze jedno ładne pudełko. Jak zwykle zadania wcale nie są łatwe, potrzebny jest do ich wykonywania hart ducha, cierpliwość i sporo poczucia humoru, bo litera, choć każdy wie jak wygląda, nie chce się pisać ot tak. Próbowaliśmy sił na prawie nielimitowanych formatach papieru z rolki, a także na niezliczonych kartkach papieru kredowego z odzysku (jak to cudownie, że udało się go uratować przed zniszczeniem – to zasługa p. Sylwestra Karolaka). Próbowaliśmy też pisać, tak jak robili to nasi pradziadowie i prababki- maczając stalówki w kałamarzach - bez zachowania zasad kreślenia liter pisanych - pisać się ich nie da! Dla poprawy nastroju po tych zmaganiach, drugi tydzień czerwca rozpoczęliśmy od zabawy wyciorami. Zwykle służą do czyszczenia różnych rurek, fajeczek, fifeczek z ciężkiej nikotynowej smoły i innych osadów, nam posłużyły do tworzenia Stworów- wyciorów. Wygięliśmy z nich kilka zwierzaków, kwiatków, jakieś magiczne okulary, pierścień... Całkiem fajne są te wyciory! W środę jak zwykle „był ogień”, choć nie było nas wiele - część stałych bywalców jeszcze wracała z zielonej szkoły. Zaczęliśmy robić szablony, żeby ozdobić swoje koszulki własną grafiką. Przy okazji nauczyliśmy się mierzyć siły na zamiary i dzięki temu powstały bardzo oryginalne proste prace. Nam – instruktorkom udało się zrobić szablon ze znakiem naszej świetlicy - stał się on zdjęciem profilowym naszej strony na fb, i będziemy go powielać na naszych XL i S, a także wszystkich innych koszulkach, których właściciele chcą się z nami „nosić”. Zatem zapraszamy z koszulkami - jesteśmy gotowi, by szerzyć nasz (nie)szablonowy proceder.
Czerwiec w Rozalinie

Dzień Dziecka
Dzień Dziecka to wyjątkowy dzień, dlatego Nadarzyński Ośrodek Kultury od kilku lat zaprasza dzieci ze świetlic do wspólnego celebrowania tego święta. W tym roku NOK ufundował swoim podopiecznym korzystającym z zajęć świetlicowych (świetlice w: Parolach, Młochowie, Rozalinie, Urzucie, Wolicy) wyjazd do miejsca, w którym nie można się nudzić. Co to za miejsce? To Farma Iluzji, istny raj dla dzieci. W tym niezwykłym Parku Edukacji i Rozrywki próbowaliśmy rozwikłać tajemnice lewitującego kranu, nie rozbić głowy podczas spaceru w labiryncie luster, utrzymać równowagę w chacie tajemnic czy odkryć jak działa zakręcony domek. Przy meblach olbrzyma mogliśmy sobie robić tylko zdjęcia, bo wspięcie na nie wymagało drabiny. Dla odważnych był szlak trapera, na kłopoty tunel zapomnienia, dla ciała ścieżka zdrowia, a dla wytrwałych i cierpliwych wiklinowy labirynt. To był dzień pełen wrażeń. Pogoda i humory nam dopisały. Dorośli niech żałują, że nie są już dziećmi, a dzieci… dzieci tego dnia świetnie się bawiły.
Nie lubimy nudy- Świetlica w Rozalinie
Maj, podobnie jak kwiecień szybko się skończył. Konsekwentnie przedzieramy się przez materię, jaką jest plastyka śmiejąc się z reguły że, „to co dobre szybko się kończy”, bo co miesiąc stawiamy sobie kolejne miłe cele do sforsowania. W pierwszej połowie miesiąca zajmowaliśmy się ceramiką - lepieniem i szkliwieniem, a także finiszowaliśmy ostatkiem sił w filcowaniu – czego efektem był np. filcowy zając Zosi. Gościliśmy też w świetlicy panią Kasię Moragamna Gedera, która nauczyła nas jak się wykonuje glicerynowe mydełka. Większość z nich łudząco przypominała babeczki z galaretką owocową na wierzchu i tylko aromat wraz z stałą konsystencja ratowały przed zatopieniem w tych mydłach zębów. W drugiej połowie zajęliśmy się kartonażem - czyli sklejaniem pudełek z tektury i ich oklejaniem- czyli dekupażem. Trochę z przekory nie stosowaliśmy do tego serwetek zakupionych w sklepie, i sami barwiliśmy papier w technice ebru. Dzięki temu niektóre mamy, z okazji swojego święta, dostały od swoich dzieci własnoręcznie wykonany prezent, który może znaleźć zastosowanie, bo pudełko zawsze się do czegoś przydaje, i jest niepowtarzalny. Miesiąc zakończyliśmy odpoczywając po pracy. Obejrzeliśmy dobry film animowany, a potem z okazji Dnia Dziecka pojechaliśmy do Farmy Iluzji.
Kwiecień w Rozalinie
…a co słychać w świetlicy NOK Rozalinie?

Kwiecień 2015 r. minął niepostrzeżenie. Jak zwykle działaliśmy bardzo twórczo.

Rozpoczęliśmy od zrobienia stroików na I Rozalińskie Spotkanie Wielkanocne dla mieszkańców wsi, które miało się odbyć 10 kwietnia w dolnej sali świetlicy. Spotkaliśmy się w środę, 8 kwietnia, i rozpoczęliśmy prace z paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Prymule, żonkile, hiacynty, bratki, bukszpan, bluszcz, mech, gałązki wierzby płaczącej oraz karłowatej ze świeżymi listkami, kolorowe trawki, wydmuszki i kamienie posłużyły mam do stworzenia dekoracji w przyniesionych przez nas koszach, łubiankach i koszyczkach.
Od 15 kwietnia do końca miesiąca zajmowaliśmy się na zmianę filcowaniem, rysowaniem, malowaniem i ceramiką. Regularny rytm zajęć, co środę wzbogacały odgłosy strzelania z karabinków KBKS podczas zajęć strzeleckich LOK, „my nameis...” z lekcji języka angielskiego dla dzieci prowadzonych przez panią Elę w salce bibliotecznej, jak również gorące rytmy piątkowej zumby której uczy pani Kasia. Zaczęliśmy tworzyć naprawdę dużo ładnych rzeczy. Z czesanki zrobiliśmy torebki, podkładki pod myszy komputerowe - może trochę nieforemne, ale jakże kolorowe i miłe, oraz etui na telefony i przybory do pisania. Z gliny powstały podstawki pod kubeczki, korytka na piloty telewizyjne (bo każda rzecz musi mieć swoje miejsce), talerzyki o wymyślnych kształtach, na których z dumą będziemy wykładać smakowite ciasteczka i owoce. Zajęcia plastyczne „Kolor Walor i Linia” dla dorosłych również zaczęły nabierać kształtu. W świetlicy pojawiły się sztalugi i ich pierwsi użytkownicy, zostały skończone niektóre obrazy...
4, 11, 25 marca-„Wokół palmy, pisanki i dekoracji wielkanocnego stołu”
to spotkania na których powstały różne palmy-te olbrzymie jak i te małe, a także pisanki. W zajęciach brały udział zarówno panie z Koła Gospodyń Wiejskich jak i stali bywalcy świetlicy- dzieci i ich rodzice. Palmy olbrzymki, które zdobić miały kościół, były dziełem Gospodyń, które regularnie spotykały się, by z kolorowej krepiny wyrabiać kwiaty, a potem upiąć je na długich bambusowych tykach. Duża palma to nie tylko olbrzymi efekt, ale także ogromny wkład pracy. Mniejsze palemki powstały przed samą Niedzielą Palmową. Jajka były dziełem przypadku-testowaliśmy na nich wszelkie techniki zdobnicze. Efekty możecie zobaczyć na zdjęciach.
28 marca -”Pierwsza pomoc w teorii i praktyce”
Wypadki zdarzają się co dzień. Warto wiedzieć jak udzielać pierwszej pomocy, by nie zaszkodzić. Trzeba dobrze ocenić sytuację i swoje siły; umieć powierzyć zadania dodatkowym osobom, bo bardzo często nie możemy udzielić prawidłowo pomocy, gdy działamy w pojedynkę... Bardzo serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Młochowa za ich wspaniałą postawę. Bez nich nie odbyłyby się te zajęcia. Nie tylko poświęcili swój czas, żeby przekazać nam praktyczną wiedzę, ale uświetnili wydarzenie przyciągając liczniejszą publikę, przyjeżdżając do nas w pełnym rynsztunku. Mogliśmy porównać wyposażenie dwóch samochodów strażackich-tego do gaszenia pożarów w budynkach, jak i tego, który niezbędny jest do ratowania ludzi w groźnych wypadkach samochodowych. Dziękujemy Adamowi Świerczowi, który w istotny sposób przyczynił się do zaistnienia tych zajęć, podjął temat i zorganizował całą grupę Wspaniałych Ludzi-Strażaków- nie tylko chłopaków. Podziękowanie należy się też pani Sołtys Rozalina Agnieszce Palmowskiej i Radzie Sołeckiej wsi Rozalin za ufundowanie drobnych praktycznych nagród dla młodych uczestników szkolenia. Były nimi światełka, odblaski na rowerowe koła, albo samozaciskające się odblaskowe opaski, które warto nosić ze sobą wszędzie i zawsze!
20 marca-Międzyświetlicowy Konkurs Marzanny w świetlicy NOK w Urzucie.
Nie wszystko należy wyrzucać od razu, niektóre rzeczy bardzo mogą się przydać.W piątek 20 marca była piękna pogoda, chyba zamówiona przez Agnieszkę Sokołowską – instruktorkę ze świetlicy NOK w Urzucie, która zorganizowała konkurs na najładniejszą Marzannę. Naszym zadaniem było przygotowanie Marzanny na czas, żeby o 16:30 móc z nią wsiąść do wspólnego NOK-owego autobusu i wraz z innymi uczestnikami konkursu z pozostałych świetlic pojechać do Urzuta. Naszą Pannę zrobiliśmy z... jednorazowych obrusów papierowych, których duże białe płachty zostały po „konkursie pierogowym”. Twarz Marzanny zrobiliśmy z maski z papier-mache odciśniętej z odlewu gipsowego twarzy Kamila, który powstał podczas ferii zimowych. Poćwiczyliśmy również warkocze -zaplatając długie nogi i ramiona Kukły, oraz elementy krawiectwa -wycinając kamizelkę i drapując z tego co zostało piękną długą suknię... Niektóre kwiatki z bibuły, które nie zmieściły się na palmy wielkanocne dopełniły dzieła. Zdobyliśmy pierwsze miejsce!!! Konkurs to jedno, a drugie to wspaniale wspólnie spędzony czas. Było pierwsze w tym roku ognisko, na którym piekliśmy kiełbasy, a potem na koniec spotkania spłonęły w nim Marzanny, i wspólne dzieło-złożony z pokolorowanych przez nas kartek-obraz z okazji rozpoczęcia nowego sezonu pracy świetlicy w Urzucie, która podczas zimy była zamknięta.
18 marca -Warsztaty ceramiczne Kasi Przyweckiej
Kolejny raz w świetlicy odbyły się warsztaty ceramiczne. Były one kontynuacją poprzedniego spotkania – to co wcześniej zostało zrobione z gliny i wypalone, teraz należało poszkliwić. W kilku naczyniach z wodą rozprowadziliśmy różne kolory sproszkowanego szkliwa, które nakłada się na wypalone gliniane przedmioty pędzelkami. Na początku trudno zorientować się co z tego wyniknie, ponieważ barwa szkliwa widoczna jest dopiero po wypaleniu i choć mieliśmy przygotowany próbnik z kolorami to efekty naszej pracy były częściowym zaskoczeniem, ale jakże miłym.
Dziękujemy p. Kasi Przyweckiej za super zajęcia i czekamy na następne.
Bawimy się kolorową czesanką

Dinozaury kontra smoki
„Dinozaury kontra smoki” to temat autorskich warsztatów edukacyjnych Beaty Cymerman dla dzieci , które odbyły się w niedzielę 15 marca w świetlicy NOK w Rozalinie. Wykład, film prezentacja multimedialna oraz lepienie dinozaurów z plasteliny okazały się interesujące dla licznych dzieci i ich opiekunów- chyba zawsze fascynowały nas dinozaury i smoki. Stworzyliśmy prawie tyle plastelinowych dinozaurów ile wystąpiło w pierwszym odcinku Jurassic Park. Podobno jesteśmy bardzo zdolni!
Akcja- wyprzedaż i wymiana garażowa
„Akcja- wyprzedaż i wymiana garażowa” w świetlicy NOK w Rozalinie przypadła na sobotnie popołudnie 14 marca. Mimo, że sprzedających było więcej niż osób kupujących wszyscy byli zadowoleni. Można było kupić już od przysłowiowej „złotówki” ubrania, gry, zabawki i książki. Zarówno dorośli jak i dzieci mogli odpocząć i pobawić się w świetlicy grając we wszystkie dostępne w niej gry towarzyskie.
Pierogi… ale nie na słodko
„Pierogi… ale nie na słodko” to temat kolejnej edycji konkursu kulinarnego „Gotuję… bo lubię” organizowanego przez Nadarzyński Ośrodek Kultury, który został rozstrzygnięty 13 marca 2015 r w świetlicy NOK w Rozalinie. Wszystkie 7 zgłoszonych dań było smakowite. Jury w składzie : Monika Kołakowska, Barbara Szmel, Barbara Syller, uhonorowało trzy pierwsze miejsca. Wygrała p. Basia Pigońska z Rozalina serwując pierogi z ciasta półfrancuskiego z farszem z kaszy gryczanej i ziemniakami. Drugie miejsce zajęło najmłodsze obecnie Koło Gospodyń Wiejskich z okolic Nadarzyna- Rozalinianki ugotowały pierogi kowiańskie z boczkiem. Nasi sąsiedzi ze świetlicy NOK w Młochowie zdobyli trzecie miejsce pierogami z serem i szpinakiem. Imprezy kulinarne zawsze gromadzą publiczność. Kto nie mógł przyjechać, niech żałuje, bo jest czego. Wszystkim kuchmistrzom dziękujemy, że uświetnili swoimi daniami nasze spotkania konkursowe oraz gratulujemy kunsztu. Jurorom winszujemy smaku! Do zobaczenia przy okazji kolejnych konkursów kulinarnych.
Zrób - ozdób – pomaluj dla siebie drewniane korale
6 marca 2015 r. w świetlicy NOK w Rozalinie z okazji Dnia Kobiet zostały zorganizowane warsztaty dla kobiet pt. „Zrób - ozdób – pomaluj dla siebie drewniane korale”. Paciorki różnych wielkości z surowego drewna można było ozdobić na wiele sposobów- pomalować zwykłymi akwarelami, plakatówką lub farbami akrylowymi a także kreślić na nich wzory tuszem kreślarskim i stalówką, by po wyschnięciu nadać im połysk lakierem bezbarwnym. „Świątecznego” charakteru warsztatów dopełniał domowy nastrój – w świetlicy zagościły kwiaty doniczkowe, stół do pracy został nakryty szydełkową serwetą, a w piekarniku dopiekało się ciasto drożdżowe ze śliwkami wabiąc aromatem. Nie byłyśmy same, dołączyli panowie i dzieci. Było bardzo miło i twórczo.Konkurs kulinarny

Regulamin dostępny po kliknięciu TUTAJ


Karta zgłoszeniowa dostępna po kliknięciu TUTAJ

Akcja - wymiana i sprzedaż garażowa

Regulamin dostępny po kliknięciu TUTAJ


Dinozaury kontra smoki
Marzec w świetlicy


Warsztaty kosmetyczne

Ceramika w Rozalinie
Wystawa, kiermasz oraz warsztaty ceramiki Katarzyny Przyweckiej (Geneli- pracownia ceramiki artystycznej, użytkowej i reklamowej) zorganizowana przy współudziale Koła Gospodyń Wiejskich w Rozalinie, Katarzyny Przyweckiej, Sołtys Rozalina Agnieszki Palmowskiej i Świetlicy NOK w Rozalinie skupiło licznych gości. Zainspirowane pięknymi wyrobami panie stworzyły pod kierunkiem artysty-ceramika Katarzyny Przyweckiej własne wyroby.
Wszystkim uczestnikom oraz współorganizatorom dziękujemy, życząc kolejnych pomyślnych inicjatyw.Karnawałowe szaleństwo
"Karnawałowe fiki miki z Bajlandią" - zakończenie ferii zimowych w świetlicy w Rozalinie było wydarzeniem, które wspominać będziemy z uśmiechem. Uczestnicy imprezy w strojach karnawałowych dopełnili magii występów grupy aktorskiej z agencji artystycznej Bajlandią. Przedstawienie „Awanturka z leśnego podwórka”, występy przezabawnego klauna Ferdynanda Wspaniałego jak też zabawy integracyjne i zręcznościowe w takt ulubionych przez wszystkie dzieci przebojów wprowadziły publiczność w doskonały nastrój.Twórcze ferie w świetlicy "Magia papieru"
Twórcze ferie w świetlicy pod hasłem "Magia papieru" okazały się bardzo pracowite. Spośród pięciu zaproponowanych tematów udało się zrealizować cztery- ebru -barwienie papierów, tworzenie notesów z zastosowaniem podstaw introligatorstwa, składanie papierów wg japońskiej sztuki origami oraz tworzenie masek karnawałowych z papier mache. Dodatkową atrakcją podczas zajęć w świetlicy był konkurs strzelecki dla dzieci zorganizowany przez LOK w Rozalinie.
Podczas ferii odwiedziło nas 50 dzieci, z których większość brała czynny udział w zajęciach plastycznych.
Twórcze ferie ze świetlicą

Aerobik

Konkurs strzelecki

Karnawałowe fiki miki z Bajlandią

Archiwum newsów 2015
Archiwum newsów 2014
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
 

jPORTAL 2