.: Na imieniny do: Damiana, Mirabeli i Wincentego .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Parole - news
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W PAROLACH

News | O nas | Przyjaciele Świetlicy | Koło Gospodyń Wiejskich
Kulinarne Instrukcje | Wola Squad | Galeria

REGULAMIN ŚWIETLICY

Informacja
W dniach 25.07-16.08.2016 r świetlica będzie nieczynna z powodu urlopu.
Papierowy tydzień
Wakacje w świetlicy
Niczego nie wyrzucamy
Niczego nie wyrzucamy, zanim nie ocenimy czy może cos z tego zrobić, jakoś dany przedmiot wykorzystać, zmienić jego przeznaczenie lub też nadać mu nowy wygląd i funkcje. Przykładem tego są pojemniki na przybory. Rok szkolny co prawda się kończy ale znajdą zastosowanie w nowym.


Warsztaty decoupagu
Podczas warsztatów decopuagu, które odbyły się 17 maja, ozdobiliśmy doniczki. Prace odbywały się etapami. Najpierw malowanie, potem klejenie a na końcu lakierowanie. Efekty widać na zdjęciach. Do zdobienia tą metoda będziemy jeszcze powracać. Stwarza ona ogromne możliwości i pozwala wykonywać małe dzieła sztuki.


Warsztaty decoupagu
Informacja
W dniach 02-06.05.2016 świetlica będzie nieczynna z powodu urlopu.
Wmurowanie kamienia węgielnego
Taka informacja o wydarzeniu jakim było wmurowanie kamienia węgielnego, znalazła się na stronie Urzędu Gminy Nadarzyn

Kamień węgielny – świetlica w Parolach

W niedzielne popołudnie w Parolach odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby świetlicy Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury. Oprócz przedstawicieli władz samorządowych Gminy Nadarzyn, Urzędu Marszałkowskiego, proboszcza miejscowej parafii – który poświecił budowę, Rady Sołeckiej Parol, Sołtysa obecni byli także mieszkańcy. Dotychczasowa świetlica zaadoptowana po starym, maleńkim sklepie od lat była zbyt ciasna by pomieścić wszystkich chętnych i organizować większe imprezy kulturalne. Mieszkańcy wraz z Sołtysem i Radą Sołecką starali się za pośrednictwem Wójta i radnego ze swojego terenu przekonać Radę Gminy Nadarzyn aby ta poparła realizację tej oczekiwanej od lat inwestycji. 17 kwietnia Wójt Gminy Nadarzyn symbolicznie wmurował kamień węgielny pod długo oczekiwaną świetlicę. Nowa placówka zapewni przestrzeń dla różnorodnych imprez kulturalnych organizowanych przez NOK.
Wystarczy w niej miejsca na różnorodne zajęcia dla dzieci i młodzieży, spotkania mieszkańców,
a także na działalność miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich. Na terenie wokół świetlicy powstanie plac zabaw dla najmłodszych oraz plenerowa siłownia. Dla mieszkańców tego sołectwa jak
i przyległych, wysuniętych najdalej na południe miejscowości Gminy Nadarzyn, z pewnością będzie to miejsce sprzyjające integracji i pozwalające na korzystanie z bogatej oferty NOK.

Źródło http://www.nadarzyn.pl/405,kwiecien.html?wiecej=2456

Relacja z uroczystości

http://www.nadarzyn.pl/127,itv.html?flash=573


Zajęcia teatralne
Lalką być…
Obecnie możemy wybierać w bogatej ofercie sklepów z zabawkami. Mamy to szczęście, że można kupić prawie wszystko o czym zamarzymy, w tym również lalki. Małe, duże, chude i bardziej okrągłe, w różnych kreacjach z różnych materiałów. My postanowiliśmy jednak nie sięgać po gotowe lalki. Zapadła decyzja, że zrobimy je własnoręcznie. Poprosiliśmy, aby Pani Dorota Marchwicka pomogła nam i poprowadziła dla nas warsztaty jak zrobić lalkę z rajstop. Oczywiście nie wystarczą same rajstopy. Potrzeba jeszcze kilku innych drobiazgów. Lalki, które powstały są niepowtarzalne. I z całą pewnością drugiej identycznej nie znajdziemy. Bardzo dziękujemy Pani Dorocie za podzielenie się z nami swoją wiedzą.Informacja
Informacja
Informujemy że świetlica w Parolach czynna jest w godzinach:

- poniedziałek 13.30 - 18.30
- wtorek - 13.30 - 18.30
- środa 13.30 - 18.30
- czwartek nieczynne
- piątek 13.30 - 18.30

Warsztaty
Kartki
Do świetlicy dotarły zamówione szablony do wycinania i tłoczenia papieru. Oczywiście wzorów jest cała masa. My wybraliśmy kilka, przy pomocy, których postanowiliśmy stworzyć kartki na Wielkanoc. Własnoręcznie wykonaliśmy kartki, które można wysyłać do bliskich wystarczy tylko wpisać w nie życzenia. W dobie internetowych i sms życzeń, takie wysłane pocztą w formie papierowej to rzadkość.


Puzzlowisko
Układaliśmy, układaliśmy i ułożyliśmy. Ułożenie puzzli składających się z 1000 elementów nie jest proste. Trudność polega na tym, ze puzzle składające się z tak dużej ilości elementów zwykle są dość drobne a obraz na nich niewiele się różniący od siebie. Postanowiliśmy zmierzyć się z tym zadaniem. Udało się. To był doskonały trening cierpliwości i uważności. Oczywiście praca jest pracą zbiorową .

Dla chcącego nic trudnego
Ozdoby świąteczne można przygotować ze wszystkiego, oprócz kilku przedmiotów potrzebny jest również pomysł. My w tym roku postanowiliśmy wykorzystać materiały, które zasadniczo już spełniły swoje role. Przedmioty dostały od nas drugie życie, zupełnie już inne. Posłużyły jako dekoracje naszej świetlicy.


Informacja
W dniach 01-05.02.2016 świetlica będzie nieczynna z powodu urlopu.

Archiwum newsów 2015
Archiwum newsów 2014
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
Archiwum newsów 2010
 

jPORTAL 2