.: Na imieniny do: Damiana, Mirabeli i Wincentego .: Gości online: 1
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Ogólne > Rozalin - news
 
ŚWIETLICA
NADARZYŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY
W ROZALINIE

News     O nas     Galeria     Zajęcia stałe  Przepisy

REGULAMIN ŚWIETLICY

Warsztaty
Rozalin sierpień
Rozalin sierpień
Rozalin sierpień
Rozalin sierpień

Wakacje w świetlicy
Lada chwila wakacje i dużo wolnego czasu. Kolejny raz serdecznie zapraszamy do świetlicy NOK
w Rozalinie dzieci od 7 roku życia na zajęcia wakacyjne. Każdego miesiąca odbędą się w naszej świetlicy dwa 4 dniowe cykle zajęć dla dzieci w godzinach przed obiadowych (9:30- 13:30)
od wtorku do piątku. W pierwszym i w trzecim tygodniu lipca będziemy rysować i malować.
Choć są to najzwyklejsze rzeczy na świecie wcale takimi nie są. Każda dziedzina sztuki jest wyrazem przeżyć, obserwacji a także poznania samego siebie; jest niemym i bardzo szczerym językiem wypowiedzi, który będziemy wykorzystywać
do twórczego spędzania czasu. Będziemy rysować kredkami, flamastrami, patykami, węglem
a także pastelami. Spróbujemy też malować farbami akwarelowymi.
W kolejnym miesiącu 1 i 3 tygodniu sierpnia planujemy dwa 4-dniowe cykle zajęć
z malarstwa w plenerze, oczywiście jeśli pozwoli na to pogoda. Zajęcia dedykowane są dla dwóch grup wiekowych dzieci – 7-10 letnich – 1 tydzień sierpnia, oraz młodzieży – 3 tydzień sierpnia. Poznamy technikę malarstwa akrylowego na płótnach lub tekturach. Pozostałe tygodnie: 2 i 4 lipca, oraz 2 i 4 sierpnia świetlica będzie działa od wtorku do piątku w godzinach popołudniowych (14:30 do 18, lub 20) głównie dla dorosłych. W lipcu skorzystają oni ze środowych i piątkowych zajęć ceramicznych z p. Kasią Przywecką, natomiast w sierpniu spróbujemy naszych sił w malarstwie
w plenerze.
Świętowanie Dnia dziecka z NOK
Dzień Dziecka dzieci ze świetlic Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w Rozalinie, Młochowie, Urzucie, Wolicy upłynął pod znakiem ZABAWY!!!
Atrakcji było sporo!

Na początek Hangar 646, czyli blisko 3000 m2 powierzchni mieszczącej wszelkiego rodzaju trampoliny, a przy tym fantastycznej przestrzeni do zabawy. Przez chwilę można było odnieść wrażenie, że saltom, skokom, wspinaczce, nie będzie końca! Zabrzmiał jednak dzwonek, który zasygnalizował nam, iż ta część niespodzianki właśnie się zakończyła! Jednak to była tylko część…Następnie udaliśmy się na zielone tereny przy Hotelu Perła Leśna w Nadarzynie, gdzie (dzięki uprzejmości pracowników Hotelu) rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Po zregenerowaniu sił, dzieci zmierzyły swoje siły w „zbijaku”-podwórkowej grze, znanej każdemu z nas. Na koniec coś słodkiego i… upominkowe breloczki z logiem NOK.

Dziękujemy dzieciom za mnóstwo pozytywnej energii i cóż… do zobaczenia za rok!!!Warsztaty


Więcej informacji po kliknięciu tutaj
Ferie zimowe 2016 w świetlicy NOK w Rozalinie
Dwa miesiące temu zorganizowaliśmy w świetlicy specjalny program na ferie zimowe. W poniedziałki można było obejrzeć w naszym prowizorycznym kinie animowane filmy japońskiego reżysera Hayao Mijazaki; były to „Spirited away - w krainie bogów”, a także „Kroczący zamek Hauru”. Wtorki przeznaczyliśmy na warsztaty ceramiczne. W pierwszą środę ferii uczciliśmy zbliżający się tłusty czwartek piekąc w piekarniku (a nie smażąc w głębokim oleju) pączki z marmoladą, natomiast w kolejną środę uczyliśmy się tkać na listewkach – okazało się to bardzo trudne i szybko zamieniliśmy tkanie pasków na wyplatanie bransoletek metodą makramy. W piątki graliśmy w nowe gry, które zamówiliśmy do świetlicy – była to dobrze znana wielu osobom Jenga a także strategiczna gra w karty „Sabotażysta”. Poza tym jak zwykle rozegraliśmy emocjonujące mecze piłkarzykami, które nigdy nie wychodzą z mody. Cieszymy się, ze spotkań z dziećmi, które poznaliśmy przy okazji poprzednich ferii a także wakacji, które nie mogą na co dzień spędzać z nami czasu. Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz coś stworzymy. Do zobaczenia.Zabawa karnawałowa "W świecie fantazji"
Informacja
Informacja
Informacja
I Noworoczne Spotkanie Mieszkańców Rozalina
W sobotę 23.01.2016 r. o godzinie 17 w dolnej sali świetlicy NOK w Rozalinie odbyło się niecodzienne spotkanie mieszkańców wsi. Było magicznie i nastrojowo.
Organizatorami uroczystości byli: Nadarzyński Ośrodek Kultury, Rada Sołecka wsi Rozalin, Koło Gospodyń Wiejskich z Rozalina - Rozalinianki.
Grali na gitarach oraz śpiewali kolędy i ballady "Koledzy" - super muzycy- Brunon Niewiński i Tomasz Różycki.
Chwilą ciszy uczczono pamięć tych którzy odeszli. Zaśpiewano także "100 lat" dla Marcina Rybickiego.
Głównym tematem zdjęć z naszego aparatu był stolik dla najmłodszych (wyposażony w blok papieru do rysowania i kredki ołówkowe), który bardzo dobrze się sprawdził.
Dziękujemy.


Ostatnie miesiące 2015
To już Nowy Rok, 2016. Wróćmy pamięcią do minionych ostatnich miesięcy, które spędziliśmy w stałym gronie w świetlicy NOK w Rozalinie. Z harmonogramu listopadowego spróbowaliśmy wszystkiego po łebkach. Powiedzmy, że zaliczyliśmy papier mâchéwykonując z masy papierowej reliefy o kształtach zoomorficznych, gdyby nie to, że potem je malowaliśmy pewnie nikt nie wiedziałby o co nam chodziło, ale nie myli się ten kto nie próbuje nowych rzeczy. Następne papier mâché wykonamy z rozmiękczonych płatków papierowych a nie z ich strzępów. Kolejną rzeczą, do której chcieliśmy powrócić była kaligrafia, która tym razem najbardziej do gustu przypadła Eli. Ciągle nie jest to łatwa sztuka i trzeba mieć naprawdę bardzo dużo cierpliwości i poczucia humoru, żeby pokonując sztywność nadgarstków móc cieszyć się swoją pracą. Ale przecież zwykle nie chodzi nam o efekty pracy, a o wspólnie spędzony czas. Zamiast kart świątecznych udało się napisać dedykację na stronie pewnej książki, będącej prezentem dla bliźniąt z okazji chrztu świętego, a to już coś! Nie udało nam się zrobić żadnej ramki na zdjęcia, bo warsztaty zostały zdominowane przez wielbicieli aniołów świątecznych, które w wielu wersjach zostały wykonane z gliny. Zapaleńców ceramiki w Rozalinie mamy coraz więcej. Były też inne ceramiczne cuda- sami zobaczcie na zdjęciach. Co jakiś czas pozwoliliśmy sobie na spontaniczne wypieki ciast drożdżowych na słodko- z jabłkami i gruszkami, a także kulebiaków- które upiekliśmy w świetlicy przed samymi świętami, których przepis opublikowaliśmy na naszym profilu fb. W grudniu zrobiliśmy jeszcze jedną miłą rzecz – upiekliśmy pierniki, które były podarunkami świątecznymi dla dzieci, a także napisaliśmy z mieszkańcami Rozalina życzenia dla Dzieci z okazji Mikołajek. To bardzo miły zwyczaj ze Skandynawii, by dorośli obdarowywali swoje dzieci dobrymi myślami i słowem. Przyszedł do nas także Mikołaj w same święto jego imienin, zaraz po przedstawieniu „Prawdziwa historia Bożego Narodzenia” wystawionego przez aktorów z Teatru Domowego Chmielna 6. W naszej świetlicy zapanował prawdziwie świąteczny klimat. Oprócz pierników i kartek świątecznych dzieci otrzymały piękne upominki, którymi były jaśki -przytulanki. Chcielibyśmy gorąco podziękować za nie sponsorom-Sołtys i Radzie Sołeckiej Wsi Rozalin, Rozaliniankom (Kołu Gospodyń Wiejskim z Rozalina) oraz prywatnym przedsiębiorcom: Delikatesom u Ryby, Niepublicznemu Przedszkolu Kubuś i firmie Went-a -jesteście wspaniali. Serdeczne dzięki!
Archiwum newsów 2015
Archiwum newsów 2014
Archiwum newsów 2013
Archiwum newsów 2012
Archiwum newsów 2011
 

jPORTAL 2