.: Na imieniny do: Aureli, Malwiny i Zygfryda .: Gości online: 2
| Strona główna | Napisz

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /module/banner.inc.php on line 155
N O K      Pl. Poniatowskiego 42 05-830 Nadarzyn tel/fax: (0-22) 7298915  

O nas
Strona główna
Ludzie NOK
Kontakt
 
Działalność
Zajęcia stałe:
Oferta zajęć na rok 2016/2017
Regulamin uczestnictwa w zajęciach
Gordonki
Studio wokalne
Warsztaty komputerowe

Projekty:
Uniwersytet III Wieku
Nok! Teatr
Kino Nokowe
Nok Pęd Band
Klub Seniora
Nok Talent Show
Masz pomysł?
Archiwum

Konkursy:
NOKaut 2016
Archiwum
 
Świetlice NOK
Młochów
Parole
Rozalin
Urzut
Wolica
 
Galerie
Nasze Imprezy
Nasze zajęcia
Nasi Goście
XXIV Finał WOŚP
Wycieczki
Archiwum
 
Publikacje
Folder NOK
Samodzielnik Seniora
Ścieżki historii
Wywiad - 15-lecie NOK
 
Wideo
Last Minute 2014
 
Sąsiedzi i przyjaciele
Pomagają nam
Przyjaciele
Co u sąsiadów?
 
 
 
Artykuły > Konkursy > Bon w ton, czyli savoir vivre wg G. Kasdepke

Konkurs „Bon w ton, czyli savoir vivre według Grzegorza Kasdepke"

25 marca w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury pod honorowym patronatem Sekretarza Gminy Nadarzyn pani Edyty Gawrońskiej, odbył się oryginalny, zarówno pod względem formy jak i treści, konkurs. O tym, że nauka grzeczności może być świetną zabawą przekonali się jego uczestnicy. Konkurs przygotowano w oparciu o książkę "Bon czy ton. Savoir-vivre dla dzieci" Grzegorza Kasdepke. Przewodniczącym jury był sam autor, znany nie tylko ze znakomitych książek, lecz również wspaniałego kontaktu z publicznością. Autor książki o kindersztubie nie był w stanie wysiedzieć za prezydialnym stołem. Krążył po sali, zagadywał, przepytywał, komentował, wywoływał salwy śmiechu i ku wielkiej radości uczestników zwracał się do nich: „Pan” i „Pani”.

Również forma konkursu nie pozwalała się nudzić. Prócz pytań testowych były foto-zagadki i zagadki filmowe przygotowane przez Świetlicę NOK w Młochowie. A, co najważniejsze, każda z drużyn przygotowała własną scenkę - zagadkę. Wszystkie były zabawne, zaskakujące i oryginalne.

Na zakończenie odbyło się mini spotkanie autorskie. Publiczność najwyraźniej doskonale się bawiła skoro zapomniała o... nagrodach. Szczęśliwie pamiętali o nich organizatorzy. W paczkach dla zwycięzców oprócz słodyczy znalazły się książki. Była więc okazja, by poprosić pana Grzegorza o wpis do nich. I tu kolejne zachwyty – mało kto może poszczycić się dedykacją „dla damy” lub „dla gentlemana”.

W Konkursie wzięły udział cztery pięcioosobowe drużyny.
Zwycięską Szkołę Podstawową w Woli Krakowiańskiej, pod opieką pani Izabeli Greszty, reprezentowali: Patrycja Kolarczyk (kl. IV), Weronika Pakuła (kl. IV), Natalia Pawelska (kl. IV), Michał Łukaszewicz (kl. IV), Karolina Prus (kl.VI).

Drugie miejsce zajęły - drużyna z Młochowa w składzie:-Marta Ciemińska (klasa VI); Natalia Majek (klasa VI), Ksawery Hlubiński (klasa VI), Klaudia Jagodzińska (klasa V), Adrian Wycech (klasa V) pod opieką pani Aldony Dunajewskiej-Burek oraz przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Ruścu: Julia Karczmarczyk, Joanna Polski, Miłosz Obrębski, Konrad Polański i Gabriela Sobczak (wszyscy z I klasy!) pod opieką pani Doroty Szopy.

Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Nadarzynie, czyli Gabriela Rutecka, Michał Peikert, Jolanta Janasik, Anna Krajewska i Weronika Kawecka (wszyscy z III klasy). Opiekunem była pani Małgorzata Truszkowska.

W jury oprócz Grzegorza Kasdepke zasiadły panie Krystyna Masłowska - dyrektor Gminnego Ośrodka Dziecięco-Młodzieżowego „Tęcza” oraz Kamila Michalska – dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury (pomysłodawczyni konkursu).

Konkurs przygotowała i prowadziła Dorota Suwalska.

Nagrody ufundował Urząd Gminy Nadarzyn, oraz Nadarzyński Ośrodek Kultury.

Serdeczne podziękowania dla nauczycieli za przygotowanie uczestników konkursu, oraz za stworzenie miłej i swobodnej atmosfery podczas jego przebiegu.
 

jPORTAL 2