www.nok.pl

:: Wystawa fotografii
Wiadomość dodana przez: michal (2012-11-29 21:45:45)

Serdecznie zapraszamy na

wystawę fotografii
znakomitego artysty Chrisa Niedenthala

oraz listów Wioletty Mikusek.

Projekt Stowarzyszenia Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej Kochani” nosi nazwę „Listy do Syna” i został wyróżniony w I edycji konkursu „Wspieramy Mamy”, zorganizowanym przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA.

Zdjęcia można oglądać, a listy przeczytać w holu i sali widowiskowej NOK do 10 grudnia br.


źródło:
www.bardziejkochani.pl


Fotografie ukazują matki w ich naturalnych sytuacjach życiowych, we własnych mieszkaniach lub w ich pobliżu. Każda z nich pełna jest ciepła i miłości. Ich życie niewiele różni się od życia innych matek, poza tym drobnym szczegółem – wadą genetyczną dziecka.

Chris Niedenthal od wielu lat zajmuje się w swej twórczości osobami niepełnosprawnymi, inspiracją do zdjęć były listy pisane przez matkę do syna, który urodził się z zespołem Downa. Wystawa składa się z 10 portretów kobiet z dziećmi z trisomią 21 uchwyconych w podczas codziennych czynności. Towarzyszące zdjęciom listy Wioletty Mikusek, stanowią motto wystawy, będąc jednocześnie komentarzem do niej. Projekt „Listy do Syna” jest swego rodzaju akcją społeczną, przybliżającą problem niepełnosprawności i jej akceptacji. Od kwietnia 2008 r. tę niecodzienną ekspozycję. można było zobaczyć w wielu miastach Polski, m.in. w: Warszawie, Białymstoku, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu. Więcej informacji o projekcie na stronie Stowarzyszenia Bardziej Kochani.adres tej wiadomości: www.nok.pl/news.php?id=2056