www.nok.pl

:: Maciej Fortuna Trio
Wiadomość dodana przez: michal (2013-02-15 21:49:56)

Serdecznie zapraszamy

16.02.2013 r. (sobota)
godz. 19.00


na koncert

Maciej Fortuna Trio

Maciej Fortuna - trąbka
Piotr Lemańczyk - kontrabas
Krzysztof Gradziuk - perkusja

Wstęp: 10 zł

Bilety do nabycia w kasie NOK od 11 lutego 2013 r. w godz. 8.00 - 20.00, dniu koncertu od 18.00.


fot. http://maciejfortuna.pl


Maciej Fortuna

Trębacz, kompozytor, jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych. Potwierdza to dwukrotny tytuł „Nowej Nadziei” przyznany mu w styczniu 2011 i 2012 roku przez czytelników Jazz Forum. W lutym 2011 do wyróżnień dołączyła nominacja do Fryderyka 2011 (kat. Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę „Lost Keys” zespołu Maciej Fortuna Quartet. Jest doktorem sztuki, magistrem nauk prawnych, producentem muzycznym, prowadzi wydawnictwo płytowe. Jest pomysłodawcą i założycielem Multimedialnego Studium Improwizacji Fortuna Music. Wykłada również na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Maciej Fortuna występuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Współpracuje z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej oraz z wieloma artystami ze Stanów Zjednoczonych i Europy.Ma w swoim dorobku pięć w pełni autorskich płyt: Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys”, Maciej Fortuna Trio „Solar Ring”, Maciej Fortuna Trio „Sahjia”, oraz dwie pyty nagrane z użyciem live electronics: „In The Small Hours” oraz „1”. Ponadto, Fortuna nagrał kilkadziesiąt płyt z różnymi zespołami, wielokrotnie za granicą w międzynarodowych składach (np. Mack Goldsbury Quartet feat. Maciej Fortuna „Live In Texas”).

Oprócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi i poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, Fortuna eksperymentuje też z innymi gatunkami muzycznymi. Przywiązuje dużą wagę do wykorzystywania live electronics.
Na forum Multimedialnego Studium Improwizacji realizuje idee rozwoju najnowocześniejszych technik artystycznego wyrazu, z maksymalnym wykorzystaniem stanu współczesnej wiedzy.

fortunakoncerty@wp.pl Strona internetowa: www.maciejfortuna.pl

"Świetny jazz? Nie, to coś więcej niż tylko to. Świetna muzyka!"

"...jeden z tych młodych muzyków, którzy sprawili, że ostatnie lata w polskim jazzie są tak ekscytujące".

"Talent Macieja Fortuny rozwija się w ostatnich latach jak supernowa".
Maciej Nowotny

"...jeden z najbardziej utalentowanych trębaczy młodego pokolenia w polskim jazzie..."
Adam Baruch

"Nie mogę powiedzieć nic innego, niż że w takim właśnie składzie to trio jest jednym z najlepszych Combo polskiego jazzu na dzień dzisiejszy".
Maciej Nowotny
adres tej wiadomości: www.nok.pl/news.php?id=2191