www.nok.pl

:: Zatracając się w tańcu!
Wiadomość dodana przez: michal (2013-05-10 23:00:36)

Zapraszamy na pierwszą imprezę
poświęconą tańcu współczesnemu.


12 maja 2013 r., godz. 17.00

Jedyna rzecz, która może zaćmić twoje problemy to taniec. James Brown

Imprezę organizuje wspólnie z NOK Paulina Piśkiewicz tancerka, instruktorka, pasjonatka teatru tańca i... mieszkanka Nadarzyna!

Będziemy tłumaczyć taniec, opowiadać o nim (jaką rolę pełnił od zarania dziejów i czym jest taniec współczesny) i oczywiście, pokazywać.

Serdecznie zapraszamy !!!

Wstęp wolny!!!


Wystąpią:

Ksena Audrey - absolwentka Harmonic Dance Studio na wydziale pedagogicznym tańca jazzowego. Mieszkając jeszcze we Francji tańczyła w Company Thierry Verger, Jean Claude-Marignale Company oraz Company Ovide Carindo. Była jedną z choreografów You Can Dance 2012. Jest założycielką grupy KS Project, która zdobyła 1 miejsce w kategorii Jazz/modern na Carnival Dance Białystok 2013, oraz dwukrotne zwycięstwo podczas imprez Up to Stage organizowanych przez Egurrola Dance Studio w Teatrze na Woli.
Etiuda taneczna The Waiting Room nagrodzona została Grand Prix podczas tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN.

Marta Wrzeszcz - 10 letnia tancerka, członkini formacji Luzik1 - mistrzów Polski i świata w Disco Dance, zdobywczyni II miejsca w kategorii taniec nowoczesny do lat 11 podczas Tanecznych pejzaży 2012 oraz I miejsca w kategorii Disco Dance Solo podczas XIX Mistrzostw Egurrola Dance Studio. Jest najmłodszą tancerką grupy KS Project Kseny Audrey. Jowita Kumek (solo modern jazz), również tancerka grupy grupy KS Project Kseny Audrey. Agnieszka Tumkiewicz (solo contemporary jazz). Mimo, że zaczęła tańczyć dość późno, bo w wieku 17 lat, szybko trafiła do grupy JazzOne Pawła Michno, z którą zdobywała liczne medale na mistrzostwach w kraju i zagranicą. Jednocześnie rozwijała swoje umiejętności pod okiem Jacka Wazelina, Roberta Śliżewskiego i Kamy Akucewicz. Obecnie należy do ekipy KS Project Kseny Audrey.

Patrycja Wołtosz (solo jazz), której ostatnim osiągnięciem jest udział w spektaklu Dali Square w choreografii Elwiry Pioruń. Taniec towarzyszy mi już od wielu lat. Jest krętą drogą w moim życiu, pełną wzlotów i upadków, uniesień i wzruszeń, wielkich przeżyć i ogromnych wyzwań. Na każdym kroku staram się rozwijać swój warsztat, zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia. To całe moje życie."

Grupa Broadway Jazz działająca od września 2012 roku w szkole tańca Egurrola Dance Studio w Warszawie. Tworzą ją ambitne dziewczyny ze szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentki pasjonujące się musicalem, techniką tańca jazzowego. Opiekunem i choreografem grupy jest Marta Czyż absolwentka Contemporary Dance School w Hamburgu oraz Oure Sports & Performing Arts w Danii.

Eliza Gontarek i Monika Sadowska (taniec nowoczesny) - tancerki czołowych formacji tańca show dance i street dance, laureatki wielu nagród, obecnie także instruktorki. Wystąpi także spiritus movens imprezy, czyli Paulina Piśkiewicz, oraz grupy taneczne NOK i grupa taneczna z Komorowa.

Wisienką na torcie będzie pokaz fragmentów spektakli największych choreografów wszechczasów, m.in.: Piny Bausch, Marthy Graham, Jose Limona.adres tej wiadomości: www.nok.pl/news.php?id=2320