www.nok.pl

:: Warsztaty dla dzieci
Wiadomość dodana przez: michal (2016-02-25 20:15:51)

28 lutego 2016 r. , godz. 15.00
warsztaty filozoficzne dla dzieci 5-7 lat

prowadzi Agata Kłocińska

pt.”Jak istnieje dobro”

Wstęp wolny!!!


Więcej informacji po kliknięciu ... więcej


Warsztaty prowadzone są wg metody Lipmana, której głównym celem jest wykształcenie u uczestników umiejętności samodzielnego myślenia za pomocą krótkich opowiadań, malarstwa, muzyki, filmu. Metoda bazuje na wrodzonej dociekliwości dziecięcej oraz ciekawości świata, który je otacza. Po sformułowaniu tekstu dostosowanego do wieku uczestników, wspólnym wyjaśnieniu definicji i pojęć, uczestnicy sami inicjują rozmowę na zadany temat, a moderator spotkania jest dla nich wsparciem oraz podsumowuje zajęcia.

Agata Kłocińska o sobie.
Jestem absolwentką studiów magisterskich oraz doktorantką w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Od lat pracuję z dziećmi: przede wszystkim jako nauczyciel, ale także w roli wychowawcy kolonijnego, animatora imprez okolicznościowych i gier, organizatora warsztatów. Skończyłam podyplomowe studia pedagogiczne i odbyłam praktyki w zakresie nauczania filozofii i etyki w liceum i gimnazjum.
Prowadziłam też przez kilka lat zajęcia kursowe z filozofii dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego.
Od 2014 roku współpracuję z Pracownią Filozoficzną Eureka. Interesuję się filozofią religii i dialogiem międzyreligijnym, lubię dobrą muzykę i książki, sporo podróżuję, jeżdżę na rowerze, dużo mówię i staram się też dobrze słuchać innych.


adres tej wiadomości: www.nok.pl/news.php?id=3640